Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

Chleb spokojnie możesz wykorzystać, ale ja bym go nie mieszał z zanętą spożywczą tylko ewentualnie ziemia/glina. Chociaż jeśli nastawiasz się na leszcze to akurat chleb może Ci sprowadzić inne gatunki (płoć/kleń). Póki co białoryb jeszcze nie odpłynął na zimowiska, także nie musisz szukać najgłębszego miejsca w rzece żeby trafić na leszcza. A ile czasu i ile zanęty sypać to chyba nikt Ci nie powie. Leszcz raczej szybko reaguje na zanęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Jestem młodym wędkarzem i odkąd zacząłem jeździć na ryby samochodem a nie rowerem mogę zabrać więcej sprzętu, rok temu odkryłem wędkowanie z gruntu, na pobliskim jeziorze znalazłem swoją miejscówkę i przez ponad miesiąc męczyłem tamtejsze leszcze, do tej pory łowiłem na zestaw z koszyczkiem zanętowym i rurką antysplątaniową 2/3 nocki w tygodniu nad wodą z bratem. Sukcesy z tamtych wakacji to kilka leszczy ponad 50 cm jeden miał 56 i lin 50 cm 2kg, z nim miałem najwięcej zabawy ;)

Okej a teraz czas na pytania bardzo Was proszę o podanie chociaż linków do filmów / prac, w których ktoś to wyjaśnia, ale najbardziej zależy mi na konkretnej odpowiedzi. Chcę zmaksymalizować wyniki.

1. Po pierwsze w te wakacje mam zamiar siedzieć tylko w tym jednym miejscu od końca sesji czyli połowy czerwca do końca sierpnia i tutaj pytanie do Was jak utrzymać rybę w łowisku tak długo? W tamtym roku po prostu przed zasiadką nęciliśmy z bratem mieszanką kupionej zanęty leszczowej, melasy, pęczaku, parzonej pszenicy i kukurydzy. Co wy byście doradzili czy np. dodawanie siekanych czerwonych robaków to dobry pomysł? Jak tak to ile? Czy można dodawać gotowane ziemniaki do zanęty?

2. Pytanie odnośnie przyponu czy mogę mieć na przyponie jakąś plecionkę? Bo niejednokrotnie jak zakładałem rosówę to wyciągałem ładne okonie a jestem pewien, że musiały też brać szczupaki bo czasem po zacięciu i krótkim holu wyciągałem ucięty przypon.

3. Czy warto kupić jakiś atraktor żeby zamoczyć w nim np. kukurydzę przed zarzuceniem zestawu, jak warto to powiedzcie jaki.

4. Dużo się naczytałem o zestawie samozacinającym, jak to zrobić i czy jet sens próbować tego na leszcze? Niestety na łowisku brak karpi.

5. Jeżeli chcę utrzymać w łowisku duże sztuki same ponad 0,5kg to czy po kilku dniach czy też tygodniach przestać sypać kupioną zanętą i pęczakiem a w zamian np. kupić kukurydzę, makaron i bobik i sypać tylko to? I Ile tego sypać żeby się nie przeżarły i nie zakwasić wody, ale żeby one tam ciągle były??

6. Doradźcie mi też proszę jakiej grubości żyłkę stosować i jakiej wielkości haki i z jakiej firmy najlepsze i czy przynętę lepiej podawać na włosie czy na haku.

7. Jaka forma sygnalizacji jest najlepsza do tej pory używałem takiego kiwaka co się zaczepia za przelotkę i żyłkę, w nocy wtykam świetlik do niego i jest ok, ale może są lepsze sposoby.

Wiem, że bardzo dużo pytań, ale w tym sezonie chcę podejść do sprawy na poważnie zrobić listę zakupów i cieszyć się wędkowaniem bo jestem coraz większym zapaleńcem tej formy spędzania czasu. Oczywiście wszystkie ryby wypuszczam oprócz jazgarzy, które przywożę dla kotów bo mnie bardzo irytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grubo się kolego rozpisałeś. Ja odpowiem tylko na kilka pytań:0

1. Spokojnie możesz używać miękkiej plecionki i polecam sie zestawy włosowe

2 Co do nęcenia w tak dlugim czasie to cięzka sprawa bo zależy to od pogody jak i od tego czy masz możliwoć wywozu. Myślę, że powinieneś zrezygnować z kasz makaronow i innych tego typu a sprobować nęcić kukurydzą grochem peletem i kulkami proteinowymi bo to przynęta na każdą białą rybę ( co do ilości na pewno wypowiedzą się starsi i bardziej doświadczeni koledzy)

3. Aromatyzowanie zanęt i przynęt to ważna sprawa, myślę ze trzeba cały czas kombinować ale ważne by robić to z umiarem bo można przecholowac

4 Powinieneś zaopatrzyć się w swingery i jakies fajne sygnalizatory do ktorych możesz podpiąc swinger i w nocy jak będzie branie to będzie ci i piszczeć i świecić:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czym można skuteczni skusić leszcze do brań? Ostatnimi czasy ciężko jest mi dorwać leszcze złowione normalnie za pyszczek. Leszcze w łowisku są na 100%, bo przy przestawianiu zestawów zdarza się je zaciąć za płetwę lub grzbiet, lecz przynęty na haku pomijają... :??? W tamtym roku nie miałem problemów z ich połowem, a jestem dość "dobry" w połowie ryb karpiowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym można skuteczni skusić leszcze do brań? Ostatnimi czasy ciężko jest mi dorwać leszcze złowione normalnie za pyszczek. Leszcze w łowisku są na 100%, bo przy przestawianiu zestawów zdarza się je zaciąć za płetwę lub grzbiet, lecz przynęty na haku pomijają... :??? W tamtym roku nie miałem problemów z ich połowem, a jestem dość "dobry" w połowie ryb karpiowatych.

Przyjedz na Goczały, tu nie trzeba się starać o leszcza ;P

U nas pinka jest bezapelacyjnym numerem jeden. Ostatnio zacząłem robić bardzo bardzo mokrą zanętę do koszyczka, taką która bardzo długo się z niego wydostaje i...... brania mam dużo szybsze niż przy tradycyjnym nęceniu. Spróbuj też z bardzo krótkim przyponem (15-18 cm) i hakiem nr 12-14.

Łowisz na wodzie spokojnej czy płynącej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię oczywiście w rzece dość średnio-szybko płynącej w zależności jak elektrownia wodę puszcza. W tamtym roku rewelacją były malutkie czerwone robaki lub dendrobeny, a w tym roku słabiutko. Nie wiem co się z nimi w tym roku dzieje...W tamtym roku, to już od połowy czerwca łowiłem je regularnie i ciekawe okazy, a w tym roku trafiają się jakieś pojedyncze,i to też nie zawsze właściwie zacięte choć ryby są w łowisku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię oczywiście w rzece dość średnio-szybko płynącej w zależności jak elektrownia wodę puszcza. W tamtym roku rewelacją były malutkie czerwone robaki lub dendrobeny, a w tym roku słabiutko. Nie wiem co się z nimi w tym roku dzieje...W tamtym roku, to już od połowy czerwca łowiłem je regularnie i ciekawe okazy, a w tym roku trafiają się jakieś pojedyncze,i to też nie zawsze właściwie zacięte choć ryby są w łowisku...

A nie było jakoś na czasie zarybienia drapieżnikiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, to ma za znaczenie? Skoro piszę, że leszcze są w łowisku na 100%, bo na żyłce pozostaje śluz oraz ryby się zacinają za boki i płetwy, a przynęty na haczyku omijają? :?::idea:

Może jest go o wiele mniej niż wcześniej. Dominują większe ostrożniejsze sztuki i dlatego brania są słabe lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam mam zamiar wybrać się na leszcza na zbiornik gdzie występuje w dużych ilościach (przeważnie jest drobnica, ale wiem ze są tez większe okazy). Jak można ściągnąć większe sztuki podczas łowienia całodniowego? Niestety nie mogę nęcić dlugotrwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.