Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w woj. małopolskim


david2

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Holik

No więc tak : najlepsze wyniki są późną wiosną , biorą duże leszcze , płocie , można trafić ładnego klenia i jazia. Z drapieżników to są szczupaki ale b. trudne do złapania dużo okoni(czasem ładne sztuki), no i jest multum sumów(małych) od których można dostać bólu głowy ponieważ biorą na wszystko i zamiast połknąć przynętę tylko się nią bawią. Jest też trochę małych sandaczy , a z ryb białych to jeszcze zapomniałem o karasiu. Najgorzej ogólnie jest z drapieżnikami - nie to co kiedyś. Najczęstszą metodą jest DS. Ale pojawiają się także karpiarze , właśnie na końcu kwietnia jeden z nich wyciągnął amura 10kg z mojego miejsca. A co do amurów to nie jest ich zatrzęsienie ale spławy nad samym ranem i w nocy są bardzo widowiskowe. Warunkiem złowienia takiej sztuki jest obfite i długotrwałe nęcenie. To by było na tyle. Jak jakieś pytania to wal prosto.

P.S.:Jakie ty masz efekty?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to jak na mnie to słabo .Złapałem pare brzan maks 40cm ,klenia ładnego no i po zatym to ukleje i kiełbie .Musze jakies dopre miejsce znajsc na Leszcze .Tam gdzie ja łowie to tez troche ludzi łowi ale 2 miesjca sa najbardziej oblegane .Ładne karpie tam łapali ale teraz to jakos ryba nie bierze ta duza ,czy mniej jest nie wiem .Jutro sie wybieram na Wisłe z rana .Ostatnio jak byłem z rana to ładnie spławialy sie drapiezniki widzialem ładnego sandala wyskoczyl cały jak własnie wchodzilem na miejsce .A pod moimi nogami prawie jak stado ukleji szlo to cos tez ładnego udezylo ale nie stety nie zobaczylem co to było .A tak to po drugiej stronie ryby zerowaly jutro planuje tam jechac .Aty na co łapiesz przewaznie ??Jakie miejsca wybierasz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

No ja to mam 2 miejsca ale już przez lato spalone: rybek niema. Szukam innego.A łapie przede wszystkim na pinke i kuku. Czasem założe białego robaka lub czerwonego. No a na drapieżniki to spinn albo na grunt to rosówki lub wątróbka. Trupek już dawno nie jest skuteczny. Żywiec tak samo. Ale to czasy sie zmieniają przecierz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na Wisle od 3 rano do 10 złapałem 2 klenie jeden 30cm a drugi 43cm wszystko na kuku .Ale po zatym zadnego brania ,ale ryba spławiała sie ładnie .Musze sie na nocke wybrac teraz .Ale musze znajsc jakiegos kumpla co pojedzie ze mna .A ty byłes teraz na rzece ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Tak byłem. Ale u mnie w nocy bryndza. Niemam nawet czasu na pisanie bo zaraz spadam nad morze na 2 tygi . Pogadamy jak wróce. A na razie to udanych łowów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

CZeść koledzy wędkarze, mam zamiar jechać na wisłę obok ujścia skawy,w granicach woj.śląskiego,za mostem przy kanale smolice.Może ktoś z Was mi powiedzięć jakie ryby i na jaką przynęte można tom złapać. Chciałbym zapolować na karpia i amura (kulki proteinowe,kukurydza) czy na tym odcinku wisły ta przynęta ma szanse powodzenia? Może już ktoś robił podchody z kulkami na wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmoich stronach to w tym roku nie złapalem karpia i nie mialem nawet kontaktu z ta ryba na Wisle .Ale slyszalem ze jest karp na Wisle ale trzeba duzo necic .Slyszalem od znajomego ze w tamtym roku to złapano na Wisle karpia 8kg tam gdzie ja łowie .Duzo bolenia jest .Ja zajmuje sie leszczem teraz i na zywca łowie .Wisła to tajemnicza rzeka caly czas ja trzeba czytac na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A czesć. Nie byłem w sumie jeszcze w tym roku na Wisełce bo nima czasu . Dziś miałem jechać ale zrezygnowałem bo za późno pojechaliśmy a do puszczenia toru zostało ok 2 h a to troche mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid2 ja czasem jak jade do wujka do Strzelc Wielkich to łowie na tym ostatnim dołku na Grobce co jest takie rozlewisko za tą tamą jest tam bardzo głeboko ale jest duża szansa na dużego szczupaka oraz suma.Przynęta to tylko żywiec!!!!!!!!!!!Najlepiej rano skoroświt i ryba żeruje wtedy sa najlepsze wyniki , ostatnio byłem tam w lipcu w tamtym roku to z wujkiem za 4 godziny wyciągliśmy 3 szczupaki i 2 piekne okonie , najwiekszy szczupak miał 62 cm.A tak pozatym to okolice Okulic może znasz tam tez jest piekny szczupak na Grobce. :razz: Pozdrawiam.Na grunt nie łowie wiec Ci sie nie wypowiem .Łowie tylko szczupaka i pstrąga tylko te 2 ryby mnie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Witam kolegow,panowie jak wyglada sytuacja na wisle?jestem poza granicami kraju niebawem wracam spedzilem nad wisla w okolicach oswiecimia naprawde wiele czasu,ponoc jest problem z plagą sumika karlowatego ktory polyka wszystko co mozna na haczyk zalozyc?jak wyglada sytuacja z drapieznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macko masz racje tylko poprostu zjada mnie ciekawosc,a jesli chodzi o sumika karlowatego to juz 3 lata temu na wisle zaczynaly sie wieszac sumiki ktore przeszkadzaly w lowieniu innych ryb,znam zbiorniki gdzie sumik ten stal sie gatunkiem dominujacym a co za tym idzie wedkowanie stawalo sie poprostu syzyfowe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.