Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach 2019 - maj


RSM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio mam jakiś kryzys wiary :D Jeździmy w różne rejony Wisły szukając boleni / kleni / oksów  i od dwóch tygodni za przeproszeniem kupa :mellow: Ulubione szczupakowe starorzecze też niestety coś nie chce się "ruszyć" w temacie zębatych..

Resztę maja chyba poświęcę szukaniu białorybu czyli np Wiślanych leszków i może linów w jeziorkach..

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj o 22 pewne branie na feedera, ale hol jakiś dziwny. W świetle czołówki widzę dwa błyszczące punkty w wodzie. Sandacz sześćdziesiątka, dość masywny. Wygląda, że jeszcze nie zakończył tarła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 maj a jeszcze nie byłem w tym miesiącu na rybach :(

Pogoda masakra, deszcz, wiatr, jeszcze większy wiatr, zimno, nawet przymrozki, jak pogoda w miarę to woda podeszczowa ,brudna.

Takiego początku maja to dawno nie miałem . Ale inni mają lepiej z tego co widzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎13 o 19:14, buszmen napisał:

a kumpel dwa szczupaczki 😉

:lol:

Po długiej przerwie- zmontowałem film z majowego rejsu na dorsze. Nowa kamerka sprawdzona, może w tym roku będę bardziej aktywny z montażami.

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, breslau45 napisał:

Mój rekord garbusa) drugi rzut pod zwalone drzewo i zassał ) 

IMG_20190506_161245.jpg

IMG_20190506_161131.jpg

Witam kolegę 😀 w końcu przypomniałeś sobie o forum ☺️ dawno Ciebie nie było tutaj . Ps. co to ? karpie nie biorą że za spining złapałeś ? 😜 drugie ps . napisz coś na priwie bo zapodzialem twój nr. telefonu . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotę też nie mogę narzekać. A przy okoniowaniu nie trudno o coś ciekawego. Tak, właśnie miałem ciekawy dzień. Późnym popołudniem jestem nad wodą. Początek niemrawy. Powoli zaczyna się rozkręcać. Wyselekcjonowałem gumki, na które najlepiej  brały okonki. Gdybym wszystko zapiął, to pewnie setka na liczniku by się pojawiła. W sumie było około dwudziestu w przedziale 15-20 cm.

P1380304_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.873c9e76f244d149402dc6ade9e56ae7.jpg

Dla urozmaicenia zaliczam trzy ciekawe przyłowy. Całkiem spore. Pierwszy przemilczę, bo przyłów-falstart;) Drugi przyłów miał niezłą akcję. Branie okonia i chwilę go holuję. Widzę rybę, jak się miota w wodzie i nagle z otchłani wyłania się boleń +/- 80 cm i połyka okonia. Zdziwiony ja, zdziwiony boleń, a najbardziej zdziwiony okoń, bo z dwóch stron coś go chwyciło. Walka trwała kilka sekund. Nie było jak dociąć cwaniaczka i pozostał tylko obraz odpływającego największego mojego bolenia ze stojącej wody. Na koniec wyprawy mam trzeci przyłów. Najskuteczniejsza gumka lata to tu, to tam i w końcu podczas  dalekiego wyrzutu, w pierwszym kontakcie z wodą mam "strzał". Po chwili na brzegu ląduje bardzo ładna wzdręga. Jeszcze tak dużej nie złowiłem. Tym bardziej na spinning. Jest to moje PB (36 cm:)

P1380317_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.eb01aa3160eb252dcdf16b0f9b3dcca6.jpg

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczyłem 5 x 1 :) 

- pierwsze wyjście w maju na ryby

- pierwsze łowienie w życiu na poppera

- pierwsze branie w tej metodzie

-pierwsza ryba wyciągnięta na poppera

- pierwsza ryba na nowym kijku z GP 

:) 

Ryby nawet nie mierzyłem ale wymiarowy, szybka fotka i do wody.  

W czasie holu spodziewałem się większego , dlatego że ciężar spotęgowała spora ilość moczarki na kotwiczkach ;) 

Branie oczywiście bardzo widowiskowe z rozbryzgiem wody :) 

IMG_20190518_132847.jpg

IMG_20190518_132844.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na popera łowię na płyciznach :) a dziś wybrałem się na kajak , wczoraj też byłem ale padało więc nawet się nie zwodowałem :( dziś też ma padać i grzmieć - na razie cisza , no i rybka czuje zmianę pogody , na 5h tylko 6 pistoletów .

20190519_090230.jpg

20190519_101304.jpg

20190519_075632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w dwuosobowych składach konkurowalismy w zawodach " Puchar Łyny". 30 osobników płci męskiej złowiło niestety niewielką, łączna ilość ryb. Najwiekszym okazem okazał się być boleń 61 cm. Mega atmosfera oraz wyżerka z piwkiem po zakończeniu imprezy,  nadrobiły słabe wyniki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana 3h, dwa liny kole 40/35 i dwie płocie też już kole 40 (nie ma na fotce tej większej). Wszystko na łubin bez żadnych dodatków, więc jest dobrze - chyba się zaczyna. Mam również nagrane hole z pod wody 3 z wymienionych ryb, chociaż kamerka bardzo nieudolnie zainstalowana. Proszę usiąść wygodnie, najbliższy miesiąc zapowiada się owocnie bo nie odpuszczę ;)

1.thumb.jpg.825e81b08b59296564a06654ee168360.jpg2.thumb.jpg.c89bfb4df83c8d41aa8dd38a2f2fd3e2.jpg3.thumb.jpg.a55950ce77ee25f6f77b8d839f0c4518.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu szukam większych okoni. W niedzielę i poniedziałek były same maluchy. W pudełkach mam też smakołyki dla innych rybek i czasami uda się coś ciekawego dołowić. W niedzielę postanowiłem łowić na twistery, które również uwielbiają szczupaki.

P1380338_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.53ac7c6da5533585d87af1f8b91e91f8.jpg

Początkowo w niewielkiej zatoczce mam dwa boleniowe ataki na woblera "wtd". Niestety nietrafione. Później łowię na opasce kilka okonków i w końcu mam mocniejsze branie. Tej jazdy długo nie zapomnę. Szczupak robił takie sztuczki, że byłem całkowicie przekonany, że przegram. Nie wiem, ile zrobił wyskoków, pięć, sześć? Dodatkowo była jeszcze jazda na ogonie. Gdy miałem go przy brzegu, zauważyłem, że jest zapięty za przysłowiową skórkę. Dałby jeszcze jednego susa i z pewnością by się uwolnił. Miał dość. Nie był wielki, ale waleczny niesamowicie.

1058209029_2019_05.19Odra(3).thumb.jpg.f08562d0908923534f21eedd7a9a5bf5.jpg

W poniedziałek na dzień dobry łowię parę kolczastych maluchów i nagle moim oczom ukazują się dwa piękne prawdziwki.

WP_20190520_14_41_57_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.a095130da30ab16a61e6dcbf77d8c909.jpg

WP_20190520_14_46_23_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.cb8890fe10212e37e7af04efd4ee67a9.jpg

Zatęskniłem za czerwonymi kozakami, za ceglastoporymi, eh!

Wiatr nie pomaga. Szukam spokojniejszych miejsc i wypatruję ataków boleni. W jednym z miejsc powtarzają się kilka razy. Zakładam poppera.

P1380351_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.fd5ee3b756728efbeed2fd5d5402146e.jpg

Rzucam woblerem w miejsce spanikowanych rybek. Właściwie kilka metrów obok. Kilka szarpnięć szczytówką i mam branie. Miałem trochę kłopotów z podebraniem. Boleń wjechał mi w zielsko i musiałem wejść do wody. Szczęśliwie udało się go uwolnić.

P1380345_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.4a129119afb57e8a7ed525e5ee9374bb.jpg

Później miałem jeszcze fajne branie na gumkę, ale walka była bardzo krótka.

 

  • Lubię to 1
  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, buszmen napisał:

popper to kupny czy samoróbka?

Popper samoróbka. W tym sezonie będę chciał więcej połowić na takie przynęty. Zbyt późno dostrzegłem, że to takie przyjemne łowienie. Nie nadrobię straconego czasu, ale jeszcze wędek nie odkładam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.