Skocz do zawartości
tokarex pontony

Skawina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

Owszem, z tego co wiem to całkiem dużo wędkaży, a między nimi i ja, ta rzeka jest dosyć blisko i najczęściej właśnie tam łowię, ale albo ryby są tam coraz bardziej cwane, albo jest ich coraz mniej. Ale można jeszcze trafić niezłą sztukę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam. Często jeżdzę połowić na Skawinkę. Najczęściej w soboty i niedziele chodź czasami zdarza się w tygodniu :) Moje trofea to Karp 5kg, kilkanaście Brzan i Sumów małych rybek nie liczę :D. Liczył bym na więcej ale co zrobić widocznie mnie rybki nie lubią...

Pozdrowienia dla wszystkich wędkarzy DŁUGI...

post-333-14544971193871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Odnowię temat. Nie byłem na Skawince już 5 lat i ciekawi mnie jak tam wygląda z rybami i czy nadal tam taka ciepła woda. Interesują mnie stanowiska zaraz ze zjazdu z mostu z ulicy Piastowskiej. Kiedyś dojeżdżałem aż do ujścia do Wisły ale było ciężko, trzeba było zakładać łańcuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody ciepłej niema już dobre kilka lat , dlatego pogłowie ryb spada coraz bardziej . Częste kontrole pomagają , ale szkoda że tylko za dnia. Ogólnie górny bieg trzymają sie lipienie, pstrągi , klenie i świnki , dolny to klenie jazie bolki brzany i leszcze. Na wykończeniu są sumy , sandacze. To tak na szybko , jakby co pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na ujściu w tej dziurze powinny już stać sandacze. W najbliższym czasie się tam wybiorę i napiszę jak było. Dół jest nadal fajnie wydmuchany, wzdłuż faszyny w lecie goniły bolenie i klenie, niżej stały okonie i sumiki takie do metra. Z boku pod drzewkiem zaczepiłem tołpyge koło 90cm za fraki. Ja wjeżdżam na cypel od Skawiny lub z boku od Krakowa ulica Wlazłego czy jakiegoś tam. Osobówką nie ma co się tam wybierać, 4x4 z dobrymi oponami tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Skawince w pażdzierniku przeszłem od tynieckiej aż do wpadu Skawinki do Wisły , byłem z kolega ja na obrotówke on na martwa rybke........3 godziny wędkowania i 0 brania.Z powrotem jak wracaliśmy jakiś gościu niósł sandacza na oko miał z 40 cm , widać jak kontroluja na Skawince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Majki, byłem nad Skawinką w Radziszowie w sobotę. Przyznam szczerze, że była to moja pierwsza wyprawa na pstrągi w życiu. Oczywiście nic nie złowiłem :) Gdzieniegdzie był jeszcze lód. Miejscówek pstrągowych jak na moje oko - bardzo mało. W 90 % miejsc woda ledwie kolan sięga. Wydaje mi się, ze to efekt regulacji. Odcinek w centrum Radziszowa został całkowicie ogołocony z drzew - rzeka wygląda jak płynąca pustynia. W nadchodzący weekend w poszukiwaniu pstrągów zamierzam odwiedzić inny odcinek Skawinki.

Przynęty na które łowię to woblery (Salmo, Balskor) i obrotówki (Mepps).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli to Twoja pierwsza wyprawa na pstrągi to cierpliwości:-) ja w tym roku byłem już 3 razy na Szreniawie i Dłubni i też zerowe wyniki (jeden spadł):-(( to że woda jest do kolan nie oznacza że nie ma w niej ryb, a odcinki trzeba przeszukiwać im wyżej tym większe prawdopodobieństwo że coś się trafi. Jeśli dookoła nie ma drzew itp to rzeczywiście chyba lepiej poszukać innego odcinka ponieważ pstrągi lubią naturalne przeszkody typy konary, korzenie zwalone drzewa...

po kolejnej wyprawie koniecznie dodaj posta, o tym że w Skawince są pstrągi dowiedziałem się od znajomego w sklepie wędkarskim i mam nadzieje że to nie zwykła plotka:-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Cześć,

mam działkę w miejscowości Krzywaczka więc często bywałem nad Skawinką w okolicy Radziszowa oraz na tych dwóch rzeczkach Cedron i Harbutówka.

Ogólnie zapomniane piękne rzeki. Tylko raz miałem tam pstrąga na jakieś 20 cm, raz coś większego ale spadł mi. Z roku na rok coraz mniej wody.

Po z tym jest tam dość dużo ładnego klenia ale trudno go przechytrzyć.

Na Skawince przed uregulowaniem była, brzana, świnka, lipień, pstrąg aktualnie to tragedia. Pewnie po za drobnym kleniem, strzeblem czy kiełbiem nie złowisz tam nic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczoraj byłem nad Cedronem w Woli Radziszowskiej i aż się płakać chciało. Rzeka na prawie całej swojej długości w tej wiosce została zmeliorowana i uregulowana. Wody po kostki i brzegi umocnione kamiennymi faszynami. Po prostu szok, smutek i niedowierzanie...A jeszcze w tamtym roku i dwa lata temu łowiłem w niej na wiśnie klenie 35-40 cm...

Czyli kolejna rzeka spisana na straty :(

P.S. Czy ktoś z forumowiczów kiedykolwiek łowił na Cedronie, a jeśli tak, to z jakimi wynikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem wczoraj na Cedronie, na początku w okolicy Zarzyc. Jeden mały pstrążek a potem brak kontaktu z rybami. Pojechałem następnie do Woli Radziszowskiej w okolice tego progu na rzece i kompletnie żadnych oznak życia. A rzeka wygląda fatalnie. W górnym biegu zdecydowanie ciekawsze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już niedługo. Polecam artykuł z Dziennika:

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-podkrakowski/1271132-skawinka-juz-nie-bedzie-zatapiac-radziszowa-i-woli.html

I teraz pytanie jak będzie wyglądać to "ujarzmienie rzeki od źródeł do ujścia? Czy nie skończy się przypadkiem zmianą rzeczki w tor bobslejowy?

Co prawda w artykule piszą głównie o podwyższaniu wałów lub o budowie zbiornika (mam nadzieję suchego). Ale w polskich warunkach jak się nasi specjaliści do poprawiania rzek biorą to pstrągi giną. Może chociaż kiełbie przetrwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.