Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Skawina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

czaplosiwa, ja osobiście widziałem Cię tylko raz na stopniu Kościuszko i tam faktycznie są kontrole, ale nigdzie więcej nie widziałem :) mam nadzieje że w tym roku będą kontrole i to w miejscach właśnie takich jak Skawinka, Łączany i Wisła przed Krakowem bo tam właśnie szerzy się kłusownictwo (w tym także sieci).

slav, małe woblery 2,5cm i wszystko co przypomina ledwo co wylęgniętą rybkę :)

kolory różne ....w jeden dzień ciemny w i inny pomarańczowy, trzeba trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaplosiwa, ja osobiście widziałem Cię tylko raz na stopniu Kościuszko i tam faktycznie są kontrole, ale nigdzie więcej nie widziałem :) mam nadzieje że w tym roku będą kontrole i to w miejscach właśnie takich jak Skawinka, Łączany i Wisła przed Krakowem bo tam właśnie szerzy się kłusownictwo (w tym także sieci).

.

W zeszłym roku byliśmy wszędzie od ujścia Skawy po ujście Raby, nie wspominając o wszystkich zbiornikach o/ Kraków. W tym roku jest podobnie, tyle że nie można być naraz wszędzie. Kontrole sa przeprowadzane tak z PSR jak i Policją. Do zobaczenia nad Naszymi wodami. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSR wiadomo to ich praca więc może różnie podchodzą do niej. Natomiast wielki szacun dla Ochotników którzy wolny czas poświęcają na pilnowanie wody, a przecież mogli by łowić sobie w spokoju. Osobiście nie jestem strażnikiem, ale czasem mnie krew zalewa widząc co się dzieje nad wodą i wtedy mam ochotę dołączyć do straży. Niestety notoryczny brak czasu i temperament (w imię prawa nie można lać w mordę,a do pouczania nie mam cierpliwości) powodują że nie zgłosiłem swojej przynależności. Kolegę Czaplesiwego spotykałem w najmniej oczekiwanych momentach, głównie na Szreniawą i dzięki mu za to.

PePe skoro tak bardzo leży Ci na sercu dobro naszych wód to może oprócz wędkowania zacznij działać co by poprawić obecny stany rzeczy. Z Twoich postów można wnioskować że masz mnóstwo wolnego czasu, który spędzasz nad wodą, więc zamiast wymagać i krytykować innych sam zacznij działać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja na Skawince byłem w zeszłym tygodniu. Wprawdzie dopiero drugi raz w życiu i

chociaż ryby nie złowiłem, byłem bardzo zadowolony. Ale nie zgadniecie dlaczego - w ciągu ~ 4 godzin byłem dwa razy kontrolowany !!! Dla mnie rewelacja, oby nad wszystkimi wodami było tyle strażników (mam nadzieję, że nie był to przypadek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skawinka przeżywa tej wiosny oblężenie :) W okolicach mostu przy ul. Piastowskiej prawie codziennie stoi jakieś auto, a wczoraj były 4. Natomiast w zeszły weekend było aż 6 samochodów ;) Jakie wyniki mają Ci wędkarze niestety nie wiem, bo z nimi nie rozmawiam :lol:

A co do połowów, to wczorajszy wypad nad górny Cedron przyniósł jedno wyjście pstrąga do woblera i jeden spad (rybka 25-30 cm). Rzeka bardzo zakrzaczona z mnóstwem zaczepów. Nieraz nie ma jak zarzucić...No i miejscowi łowiący pstrągi na rosówki. I jeszcze się chwalą,że takie ponad 30 cm łapią. Niestety spiningiem nie da się obłowić miejsc, gdzie spławik z "glizdą" spokojnie wejdzie....;/

Czy ktoś z forumowiczów wie, w jaki sposób i gdzie można postulować zmianę statusu wody z nizinnej na górską ? Wracając z Cedronu wstąpiłem do Radziszowa nad Skawinkę i spotkałem tam muszkarza, który opowiadał o łowieniu pstrągów pzrez miejscowych na białe robaki i wątrobę. No i cóż z tego,ze część z tych pstrągów jest wypuszczana, skoro odpływa "brzuchem do góry" .... :evil: Status wody górskiej Skawinka winna mieć nie od ujścia Cedronu, lecz np. od boiska Radziszowianki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Petyr Gratuluje. Brzany to bardzo fajne rybki. Na co się skusiły ?

Na rosówkę. Odstawiłem spinning pierwszy raz od trzech lat. Fajna odmiana od przedzierania się przez chaszcze i wymachiwania kijem. Bardziej odpocząłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Z racji ze prawdopodobnie jutro będę w okolicach Skawiny a mówiąc dokładnie Radziszowa prosił bym o informacje na temat stanu i koloru wody jeżeli ktoś ją odwiedzał w tym tygodniu.

Patrząc na Google zauważyłem ze w okolicach Radziszowa jest ona regulowana. Moje pytanie do łowiących to w którym miejscu się kończy ta regulacja ? Jak wiadomo z rowu ciężko coś wyciągnąć. Oczywiście jak zwykle nastawiam się na co kol wiek. Byle nie były to zaczepy :mrgreen: Prosił bym o jakie kol wiek informacje tutaj lub na PM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nightwalker, Jak na imgw w Radziszowie poziom jest ok 1,7m a przepływ ok 2-3m/s to znaczy, że na Skawince niżówka. A woda w Skawince raczej do przejrzystych nie należy, więc bez różnicy. Ja głównie łowię poniżej Skawiny, więc nie jestem pewien gdzie regulacja się kończy. Daj znać jakie wyniki miałeś. Ja ostatnio na Skawince prawie same sumiki na spina łowię. Takie 30-50 cm zatrzęsienie. Trafiła mi się też wreszcie brzana na spinning ale niemiarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odwiedziłem Skawinkę zgodnie z zaleceniami. Powędrowałem dość wysoko czego efektem były 3 małe pstrągi. Z racji ze mamy wrzesień odpuściłem wszelakie przelewy i szukałem innej ryby niestety bez efektu.

Petyr dzieki za info. Zjawie się w Skawinie i pochodzę z wędką od centrum do ujścia jak dnia nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
odświeżam temat, był już może ktoś tego roku na skawince? mam zamiar poszukać gdzieś klenia ew pstrąga naczytałem sie sporo o skawince ale niewiem jak sytuacja w tym roku, próbował może ktoś coś? :???:

Cześć, ja często jestem na Skawince ale jeszcze w tym roku nie łowiłem. Najprawdopodobniej wybiorę się w poszukiwaniu klenia w najbliższą niedzielę, to napiszę jak woda i efekty. Jak będziesz wcześniej to podziel się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj wspomniałem dziś wypadło na skawinke, we trójke ja brat i kolega zwiedziliśmy odcinek od mostu w okolicy ulicy Piastowskiej praktycznie do samego ujścia, efekty : kolega postawił na spławik z białym robakiem i wynikiem czego był okonek, płoć oraz chyba maluteńki boleń? wszystko naturalnie wróciło do wody, ja z bratem głównie uganialiśmy sie za kleniem ze spiningiem, ale niestety rybki nie dopisały.

Warunki zbyt sprzyjające też nie były bo pi*dziło jak w Kieleckim. Niemniej jednak coś sie działo i chyba jeszcze nie raz zajrzymy na skawinke w tym seoznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku do połowy marca miałem na koncie już kilka kleni ze Skawinki, kilka sztuk miała prawie 50cm, a kumpel trafił 54cm. W tym roku byłem tylko 2-3 razy bo nic się nie dzieje, a mam kolegę co monitoruje Skawinkę co kilka dni i mówi że kicha na maksa jak by ryb nie było w rzece....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.