Skocz do zawartości
tokarex pontony

Skawina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja byłem na Skawince w sobotę koło południa. Fajna pogoda, słoneczko przygrzewało, gorzej z rybami. Na sam koniec wędkowania kiedy już sobie mówiłem: dobra ostatni rzut, chwycił klenik ok 30 cm. Łowiłem małymi tłisterkami ściągając je z prądem co uszczupliło mój arsenał przynęt poważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zebi123, Polecam odcinek przy ujściu skawinki do wisły, kolega kilka dni temu wyciągnął w tych okolicach suma na 105 cm, drugi kolega natomiast w tamtych rejonach skutecznie łowi sandacze i bolenie. W tym roku byłem tam tylko raz na wiosnę za kleniem ale nie wykluczone że w najbliższym czasie zajrzymy tam za sandaczem. Jeśli chodzi o dojazd nie wiem czy da się dojechać gdzieś blisko rzeki, my zostawialiśmy samochód przy najbliższej drodze a później był 10 minutowy marsz do wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebi, zostaw auto gdzieś przy ul. Piastowskiej lub Tynieckiej (np. koło przystanku autobusowego). Na klenie polecam odcinek od mostu drogowego przy tej ulicy w górę rzeki. Niżej, jak Elast słusznie zauważył, to bardziej kraina suma i sandacza, niż klenia.

Według mnie najwięcej kleni jest od tegoż mostu, aż po boisko piłkarskie (zrzut ciepłej wody z elektrowni). Na tym odcinku możesz też spróbować zapolować na brzanę. Połamania życzę

!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moje wyniki na skawince w tym roku to, dużo małych sumów, sporo karasi, troche małych kleni, kiełbi, okoni kilka małych sandaczy, jeden w miare konkretny leszcz tez sie uczepił. Nic większego nie było. Ale facet podobno wyciągnał suma ponad metrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wczoraj byłem sprawdzić miejscówkę koło kanału od elektrociepłowni. 3 godziny łowienia dały 5 kleni około 30 cm i jeden 40 cm. Stanowiska jeszcze nie zarośnięte, ale powyżej od kanału do wody spuszczane są ścieki i piana rzeką idzie :( Szkoda bo piękne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pigularz napisał:

Wczoraj byłem sprawdzić miejscówkę koło kanału od elektrociepłowni. 3 godziny łowienia dały 5 kleni około 30 cm i jeden 40 cm. Stanowiska jeszcze nie zarośnięte, ale powyżej od kanału do wody spuszczane są ścieki i piana rzeką idzie :( Szkoda bo piękne miejsce.

O czyli coś tam już ruszyło. Spinn czy stacjonarnie?
Mam zamiar się tam przejechać w najbliższym czasie jak czas pozwoli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To KrzysiekG koniecznie zdaj relację:) Jestem amatorem jeśli chodzi o kleniojazie i jeszcze żadnego nie złapałem. W tym roku chcę to zmienić i strasznie kusi mnie Skawina, własnie tamte rejony, bo trochę czytałem. Ogólnie pierwszy wypad pewnie będzie na Rudawę w Krakowie, ale potem pewnie wyskoczę i do Skawiny. Zastanawiam się jedynie, czy nie poczekać do przełomu kwiecień/maj. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem na chwilę w czwartek ze spinem, woda się wyklarowała (w miarę) po rozmowie z wędkarzami dopisywał mały kleń, mały boleń i miniaturki sandaczy po 25 cm. Mi jedynie zawiesił się sum na obrotówkę kleniową miał nie całe 50 cm. Na lekki sprzęt CW 25g i żyłkę 0,2 dał popalić.

P.S była godzina 10:00 myślałem, że te smoki śpią o tej porze :)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.V. Spacer po Skawince od betonowego przelewu (Ul. Groble) do mostu kolejowego.

Pogoda taka jak lubię -  słonce za chmurami, zero lampy :D Woda taka jaka lubię - lekko trącona.

Zameldowało się kilka Kleni w okolicach 20 cm, jedna sztuka powyżej 20tki. Kilka Okoni w okolicach 15 cm. Jeden powyżej 15tki.

Na jednej miejscówce potężne branie, kilka mocnych kopnięć - finał zabawy przyneta w zaczepie. I ta nurtująca myśl... Co to mogło być ;) Trudno... Jeszcze tam wrócę...

2 przynęty w plecki - cena biegania po nowej rzece. Dzień na plus - coś się działo. W niedziele o ile pogoda wytrzyma powtórka wycieczki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29. V. Ciąg dalszy zwiedzania Skawinki.

3h spacerowania powyżej betonowego przelewu (Ul. Groble) Okropna lampa nie zwiastowała niczego dobrego. A jednak ;)

Po raz kolejny nie schodzę o kiju... Kleni masa w rozmiarze niezbyt szalonym ale skubały moja obrotówkę "Hand Made" i to cieszy.

Na zakończenie wycieczki melduje się 29tka - Świnka. Cieszy jako że to pierwsza na spinning. Dzień na + / Ciąg dalszy nastąpi.

Świnka Skawina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Skawinka dziś w kolorach dobrze Wyklarowanej Szreniawy :D Przejrzystość słaba ale mimo to postanowiłem pomachać.

3h łowienia i tylko 1 rybka - Kleń 30 cm. Słaba aktywność ryby na powierzchni...I oczywiście wszech obecny syf na brzegach w postaci pudełek po robakach. Mam nadzieje że to dopiero dobrego złe początki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.