Skocz do zawartości
tokarex pontony

San


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Byłem z wycieczką wędkarską nad Sanem w okolicach Dynowa już nie jeden raz i bardzo ta rzeka mi się spodobała, bo i okplice są ładne i luzie miejscowi bardzo mili no i co najważniejsze ryb jest naprawdę dużo, ale od kilku lat moja sekcja wędkarska przestała organizować te wycieczki :cry: Więc w zeszłym roku postanowiłem spędić tam urlop, i pojechałem na całe dwa tygodnie w okolice ubiecka bo chciałem poznać nowe miejsca. no i przez pierwsze trzy to całe moje wędkowanie polegało na tym że zatrzymywałem się co ciekawsze miejsce nęcilem i usiłowałem coś złowić ale to nie były takie rybki jakie mi się mażyły. dopiero na czwartu dzień znalazłem miejsce na kturym postanowiłem pozostać dłużej, no i na efekty ni musiałem długo czekać,przez kolejne dni łowilem piękne brzany i to takie przy kturych musiałem się nieżle napocić żeby je wycholować i nie pozrywać żył, potem zdięcie na pamiątkę i rybka do wody bo nie zabardzo lubię jeść ryby ale za to bardzo lubie je łowić a zwłaszcza hol brzany to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość bogdan39

dobrze że wypuszczałeś bo brzana miała okres ochronny[tak mi się zdaje]a mięsko jest wtedy fe :wink:hyba troche żle odczytałem okres w jakim byłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Ja doskonale wiem że brzana ma okres ochronny do końca czerwca a ja je łowiłem w lipcu, więc była już po tarle. Właśnie wruciłem z urlopu i byłem w tym samym miejscu nad Sanem ale pogoda nie dopisała i na dwa tygodnie tylko trzy dni można było trochę połowić , bo reszta to deszcz i wysoka i mętna woda i po łowieniu . No ale trudno, może za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

shogun_zag, Praktycznie wszędzie, trzeba tylko pochodzic , znajdziesz napewno. Jest boleń(rapa) , jest sandacz , szczupak, Moze trfić się sum.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

poncjusz, Zastanawiam się właśnie czy ktoś chciał by przyjechać na ryby na , pomogł bym znaleść dobre łowiska, zapewnił zakwaterowanie, i ewentualny transport, jestem emerytem i mam wieleczasu oraz duży(pusty) dom? Co Wy na to?, Wokół cisza i spokój, San i nie tylko w poblizu.Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San i nie tylko w poblizu.Jan

Witam i ja Janie, dobrze by było jak byś się zalogował ,ponieważ od dłuższego czasu planuje odwiedzić te okolice ,w jakimś bliskim czasie .Dobrze mieć gdzie zasięgnąć jezyka jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł by ktoś podać miejscowości w których dobrze łapać na spinning na sanie???

Jeżeli mogę wtrącić swoje trzy grosze do tematu, to polecałbym odcinek Sanu na wysokości Dynowa i w górę.Z tego co się orientuję jest to dość spory odcinek wody nizinnej a połowić można bolka,brzane, klenia,pstrąga, trafia się też szczuka a słyszałem i o głowatkach. Wybierając się w te okolice napewno nie pożałujesz.W okolicy znajdują się również ładne zbiorniczki w razie brudnej wody na Sanie /Krzemienna, Pawłokoma/. Pozdro :P:lol::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun_zag, Praktycznie wszędzie, trzeba tylko pochodzic , znajdziesz napewno. Jest boleń(rapa) , jest sandacz , szczupak, Moze trfić się sum.

Jan

Tak, masz rację, znam ... głównie ze "spiningowych" brzan

A rzeka .... jak każde łowisko ... trzeba je poznać i tyle. Jesli sie tak stanie, największe bajoro staje sie super łowiskiem :lol:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam kolegów wędkarzy, co tak mało piszecie na temat Sanu, to jest taka wielka rzeka i sporo w niej ryb, od czasu jak napisałem ten mój pierwszy post już mineło sporo czasu jeżdże nad san nadal co roku na urlop w okolice Dubiecka koło Słonnej (to jest gurski odcinek rzeki) efekty są owszem niezłe ale poznałbym chętnie nowe miejsca na taaaaaką rybę ale coś mało chętnych do podzielenia się wiadomościami na temat ciekawych miejsc.

Pozdrawiam wszystkich i życzę taaaakiej rybki w tym nowym sezonie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zbyt wielu miejsc nad sanem, ale przed laty jeżdziłem powyżej Dynowa , nie pamientam już nazw miejscowości bo to były wycieczki z sekcji wędkarskiej autokarem i nie zwracałem zbyt wielkiej uwagi na drogę bo w autobusie były inne zajęcie , ale na miejscu klenia było dużo , kolega nawet wyjoł jednego takich rozmiarów że nie mogłem własnym oczom uwieżyć że ta ryba może osiągnąć takie rozmiary, złowił go w nocy na trupka z gruntu, ale i na wiśnie też brały konkretne sztuki, chociaż mnie bardziej fascynowało polowanie na brzanę na przepływankę, teraz od klku lat już nie ma wycieczek i robie wyprawy co roku na urlop w okolice Dubiecka a konkretnie łowie w Słonnym ,Wybrzeże i tam właśnie jest dużo klenia, są tam w sanie duże głazy i ciekawe rynny zakamarki kture lubi kleń i w zeszłym roku troszke ich wyjołem chociaż jak pisałem wole polowane na brzany a jest ich tam sporo i słusznych rozmiarów . Bardzo mnie fascynuje ta rzeka i gdyby to było troszkę bliżej to byłbym tam często ale dzieli mnie od tej rzeki ponad 300 km. i nie ma na tyle czasu żeby tam często zaglądać, ale już za pół roku znów tam będe bo jade tam zawsze na początku lipca. a z tego co patrzyłem to z Leska jest niecałe 60 km.

Pozdrawiam i myśle że choć troszke pomogłem w szukaniu miejsca na klenia.

Wiesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za konkretne informacje za dopiero bylem tam raz więc niezbyt znam tą rzeke ale jak wszystkich zaurovczyla mnie swoimi mozliwosciami.W tym roku napewno pojade i jak pan tez napoczątku lipca.Troche daleko tak dojezdzac wiec trzeba będzie wybrac albo klenie albo lipienie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam wszystkich.Proponuje odcinek Sanu od miejscowości Nozdrzec w góre(ok15 km). Piękny teren, no i ryba.Ładny kleń, brzana.Ja łowie powierzchniowo na skórke chleba, lub czereśnie.Efekt gwarantowany.Na spin zakładam owadopodobne woblerki(2.5-4 cm), lub brązową żabke.Zawsze coś tam sie dzieje.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię na Sanie w okolicach mojego miasta odkąd tylko pamiętam :mrgreen: populacja ryb w Sanie jest zadawalająca, aczkolwiek rybki mają różne humory i niezawsze chcą brać :roll: Ale chyba za to je lubię :razz: . Na Sanie można owić na grunt, DC, spining, muchę, przepływankę i co jeszcze się wymarzy :lol: . Kłusownictwo występuje dość powszechnie, ale jest to spowodowane zjawiskiem, które obserwuje się w ostatnich latach. Poprostu od lipca ciężko złowić cos przyzwoitego. Poprostu ryba zaczyna spływać w dół do miejscowości Medyka. W miejscowości Ostrów przed Przemyślem, znajduje się betonowy jaz, który mają w tym roku zmodernizować za pieniądze z unii, aby ułatwić rybkom przemieszczanie się. Na Sanie częste są wachania wody. Gdy jest wysoka, zmącona woda wybieramy się na brzany. Zestaw dość prosty: solidny teleskop, mocna żyłka, kuty hak i rosowka. Największa jak do tej pory moja brzana miała ok. 2,5kg. Kilka lat temu gościu złowił tam sztukę o masie 6,85kg. Zresztą widziałem przed świętami padłą ok. 80cm. Kolejną rybką którą poławiam jest świnka. Tutaj standardem jest przepływanka z bułeczką lub robaczkiem na haczyku. Fajnie się je łowi w ciepłe wakacyjne dni. Moja największa miała 45cm. Podobnie jest z certą, jednak tej ryby jest nieco mniej niż świnki. Kolejną rybą jest kleń, jednak rzadko udaje się go złowić w tych samych łowiskach co w.w rybki. Boleń występuje licznie i można liczyć na ładne sztuki. Okresowo pojawia się leszcz, wiosna pstrąg. Są też piękne głowacice, powraca też sandacz, zdarza się szczupak i karaś. Są opowieści o złowionych przed laty karpiach i węgorzach (ostatniu gościu złowił 2 sztuki , dzień po dniu) Podsumowując San to świetne łowisko, naprawdę warto tutaj zaglądnąć. Woda jest naprawdę rybna. Cieszę się że mam to łowisko pod bokiem i naprawdę nie zazdroszcze innym kolegom znad Wisły, czy Bugu :lol: San to łowisko które zapewne dostarczy mi jeszcze wiele wspaniałych chwil. Czyli podsumowując wędka w łapę i nad San :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Dynowa w góre woda górska
czy aby napewno? bo pamiętam, że w 2006 od Dynowa w górę rzeki do miejscowości Dobra ( bodajże) była woda nizinna, a w dół od Dynowa do granic administracyjnych m.Przemyśl - woda górska. Jeśli tak nie jest - daj namiary gdzie to można sprawdzić w 100%-ach. W poprzednich latach musiałem się upewniać w kilku miejscach odnośnie podziału na odcinki, i nie zawsze były to spójne informacje. Swego czasu ukazywały się w kołach informatory nt. podziału wód ale już od paru lat jakby coś ucichło w tym temacie.

Odnośnie łowisk na Sanie, to z czystym sumieniem mogę polecić odcinek poniżej kładki wiszącej w m. Wara (ok.10 km powyżej Dynowa). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rybę tam łatwo... :razz:

To już zależy od ciebie,a zwłaszcza od umiejętności przechytrzenia rybki ale ryb jest jeszcze sporo i ładne. Bardzo lubie tam łowić chociaż musze przejechać ponad 300 km. jestem tam co roku. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.