Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro strzeszynskie!!


kozzack

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Witam ciekawi mnie czy byl juz ktos moze w tym sezonie na jeziorze Strzeszynskim k.Poznania. Jesli tak prosze o jakies info jakie efekty itp. , wszystko co przyda sie na rybach :mrgreen: z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja chcę zacząć chodzić na ryby nad jez. Strzeszyńskie. Możesz mi udzielić informacji o tym jeziorze i pobliskich? Byłbym bardzo wdzięczny. Mieszkam niedaleko, regularnie jeżdze na rowerze nad Rusałkę, ale o Strzeszynku wiem niewiele. Jest tam możliwość łowienia z pomostu??

Złamania kija!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na strzeszynku sa pomosty wiec nie ma z tym problemu, szczerze mowiac tez nie lowilem jeszcze na strzeszynku wiec cos wiecej trudno mi powiedziec :mrgreen: A powiedz jak efekty nad rusalka , w zeszlym sezonie lowilem tam pare razy , efekty raczej przecietne , a jak jest teraz ?? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes mojego koł awędkarskiego opowiadał, że zarybiono Rusałkę sandaczami, ale prawdopodobnie większość "wymarła" z powodu zanieczyszczeń... Pewnego razy jak spacerowałem, to zauważyłem w wodzie martwego sandacza ok. 45cm.

Wyczytałem z "Poradnika Wędkarza Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu w Poznaniu", że zarybiono Rusałkę w roku 2006 w ilości 9000 szt. ryb o wadze 2077 kg., natomiast jez. Strzeszyńskie w ilości 50000 szt. ryb o wadze 1680 kg.

Informacje o rekordowych połowach ryb w okolicy Poznania można znależć na stronie: http://www.pzw.poznan.pl/rpr.php

Z tego wynika, że 10 lutego złowiono karpia, ważącego 11,5 kg, o długości 85cm!!!!! :mrgreen:

W tym roku jeszcze nie łowiłem nad Rusałką , ale z obserwacji wnioskuję, o małą ilość brań :/. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wiadomo jak to jest z zarybieniamy - wystarczy ze wpuszcza do Rusalki troche karpia to momentalnie caly Poznan przez 2 tygodnie wszystko wytrzepie :evil: Powiedz jeszcze gdzie lowiles w tym roku i jakie efekty miales , ja mam zamiar wybrac sie w tym tygodniu na Bytń w tym sezonie jeszcze tam nie bylem , ale trzeba sprawdzic co sie tam dzieje :mrgreen: Bylem natomiast na j.Strykowskim ( efekt taki sobie glownie drobnica , ale i tak lepiej niz w zeszlych sezonach) oraz na j.Łudzko - Dymaczewskim ( tu juz znacznie lepiej ladne leszcze sie trafiaja :mrgreen: ) A na akwenach Poznanskich jeszcze nie bylem w tym roku wiec nie mam pojecia jak sie sprawy maja pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wiadomo jak to jest z zarybieniamy - wystarczy ze wpuszcza do Rusalki troche karpia to momentalnie caly Poznan przez 2 tygodnie wszystko wytrzepie

Z tym się zgodzę. przecież Rusałka "ma wielkie powodzenie" u wędkarzy. :P

Jeszcze nie łowiłem na jeziorach, ale łowiłem na łowiskach zarybianych w Bogucinie i Dąbrowie. W Bogucinie masz do wyboru 2 stawy. W pierwszym, mniejszym są tylko pstrągi, ale w ogromnych ilościach, a w drugim inne ryby. W tym małym biorą znakomicie. Miałem pożyczony, beznadziejny sprzęt. Ryby brały, gdy jeszcze nie zablokowałem kabłąka. :grin: Łowiłem na kukurydzę. W Dąbrowie nie miałem ani jednego brania, chociaż spinningowałem i łowiłem na kukurydzę i białe robaczki. Latem wyjeżdzam do Kórnika i będe łowił całymi dnaimi w jez. Bnińskim (same małe płotki) i do Pogorzelicy, gdzie też jest jezioro :mrgreen:

A jak było wcześniej w Bytyniui czy jest to daleko od Poznania?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, jak na razie tylko pare razy bylem na strzeszynie, raz spinningowalem, nic nie wzielo, ale chyba to wina mojego sprzetu, bo szczupaki sie tam trafiaja, na grunt nie lowie, ale niedlugo zaczne. :wink:, ale inni wedkarze lowia na sprezyne, ostatnio przyszlo z 4 i lowilo na spinning. Moze dzisiaj sie tam wybiore ze splawikiem, jedyne, co tam zlowilem to plotki i wzdregi. Jezioro jest najczystszym akwenem w poznaniu, trafiaja sie karpie, szczupaki, wegorze, okonie, leszcze, liny, wzdregi, plotki :mrgreen: . Ja lowie w tej zatoce przed glowna plaza jadac od strony rusalki. Pomosty sa, ten gdzie ja lowie zadko kiedy jest zajety :lol: .

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak, znajduja sie przed glowna plaza jak jedziesz od rusałki :wink: Jeszcze niedawno jeden wedkarz zaprowadzil mnie do drugiego ok. 50m obok, gdzie nawet jest ławeczka i parasol :mrgreen:. Do tego pomostu tylko trzeba przejsc pod zwalonym drzewem i przez pokrzywy :roll: , ale czego sie nie robilo dla dobrej miejscowki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Poszukuję informacji o jeziorze Strzeszyńskim, a mianowicie czy jest jest możliwość podjechania samochodem nad samo jezioro ? Wiem że są przy szosie parkingi jednak strach zostawić tam autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

a jak jest przy połowie z brzegu na strzeszynie byłem raz i bez kija widziałem że jest bardzo przejrzysta woda i tylko koło plaży jest głęboko, niestety łodzi nie mam a w poznaniu jestem tylko na studiach więc mam tu tylko kij i skrzynke. Da się nieżle połowić z brzegu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.