Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro strzeszynskie!!


kozzack

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie to wolałbym garbusa, ale na początek może być w rozmiarze mini :lol: szczupaki złowiłem dwa prawie 60 cm (ten większy 1,5 kg) i kilka takich prawie 40 cm. Na co łowisz te szczupaki? ja na woblerki i gumy (wszystko w naturalnym ubarwieniu-okoń, płoć, ukleja) wielkość 5-10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Nie no, czytajcie... Szczupaki są, ale w Strzeszynie Małym... Co dziwne, biorą tylko na blachy :?: wahadłowki... szczególnie smakuje im srebrna ALGA 2 i GNOM 1, nie wiem dlaczego. ale tak jest. Co do okonia to tylko obrotóweczka.

Ze szczupaków to takich 40-50 cm nie zliczę, zdarzały się dwa dziennie. Dwa "rekordy" tego sezony na Małym Strzeszynie to szczupaczki 67 i 70 cm (obydwa na ta samą srebrną Algę 2, co lepsze w tym samym miejscu złowione w odstępie tygodnia) ale chude strasznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. Odgrzewam temat. Mam pytanie, odnośnie sprężynki, i koszyczka. Czy ktoś łowił konkretnie tą metodą? Jakie jest dno, i czy ktoś coś złowił np. na DS'a. Na spławik jest spoko, ale połapałbym sobie na DS. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przykro się robi, ale słyszałem w radiu i czytałem w Głosie, że jezioro jest zagrożone... Podobno to całe "kwitnienie" teraz jest zupełnie nienaturalne... W poniedziałek wprowadzono zakaz kąpieli bo podobno jezioro jest skażone, pomyśleć, że był to jeden z najczystszych (moim zdaniem najczystszy akwen) w pobliżu miasta... Jacyś ekolodzy wypowiadali się, że mogło dojść do spłynięcia niezabezpieczonych fosforanów (z pól) do akwenu (tylko gdzie tam pola jak dookoła las... może Bogdanką..?) - przez ostatnie ulewy. Jeśli tak to roślinność wyginie a za nią i ryby :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ludziska czy dam rade na Strzeszynie dojechać na tyle blisko żeby się zainstalować na wodzie z pontonem silnikiem itp.? Potem moge auto przestawić. Nie bardzo fajnie było by dzwigac akumulator kawał trasy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodem pod same jezioro nie dojedziesz chyba, że zignorujesz zakazy, ale nie polecam :)

A tak ogólnie to moje ukochane jeziorko niestety, ale strasznie strute. Parę lat temu to było istne wędkarskie eldorado (Boże jaki ja byłem głupi, że wtedy narzekałem) o bardzo czystej wodzie - dziś to już tylko wspomnienie. Wygląda na to, że całe to zanieczyszczenie wody na rybach tez się to mocno odbiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko mi cos pozytywnego napisać :( 10 lat temu to ja tez mam takie wspomnienia, że jakbym opowiadał dziś to by mi nikt nie uwierzył.

W zeszłym roku nie łowiłem tam wcale. 2 lata temu i dalej po kilka razy w miesięcy, tak z doskoku miedzy poważniejszymi i dalszymi wypadami.

Były tam kiedyś piękne garbusy, szczupaki także łapali. Z tym, że na te ostatnie najlepszy był żywiec i to taki spory. Krąp, płoć tak ok 25 cm. Bardzo selektywna przyneta. Ja sam nie łowiłem, ale kilkukrotnie miałem okazję pomagać podbierać sztuki 6-8kg.

U spiningistów raczej małe sztuki widziałem. Za to okonki łapali całkiem całkiem fajne.

Tyle, że to info na kilka lat do tyłu :(

W zeszłym roku co drugi dzień z psem na rowerku tam jeździłem, wędkarzy było b. mało więc moge domniemywać, ze i z rybą było kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam,

czy moze ktoś podpowiedzieć gdzie na strzeszynie można połowić z gruntu? chodzi mi o fragmenty dna bez zielska. Póki co miejscówki które próbowałem były tak zarośnięte że nie dało się łowić. Dysponuje łodzią więc może być nawet na środku jeziora :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Strzeszynek ma maksymalnie 17m, średnio 8m. Przezroczystość wody aktualnie to jakieś 2-3m więc większość zbiornika nie jest porośnięta przy dnie. Wystarczy znaleźć miejsce, w którym jest powyżej 3m. Problem w tym, że tylko wiosną i jesienią takie miejsca nadają się do łowienia, latem są niedobory tlenu przy dnie, zwłaszcza, że jakość wody ostatnimi laty poleciałą strasznie..

Z łódki raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do łowienia z gruntu - gorzej chyba z samą techniką łowienia na DS z łodzi.. nigdy nie łowiłem więc nie wiem ale nie wydaje mi się aby było to łatwe o ile w ogóle wykonalne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy ktoś wie, czy teraz, po sezonie plażowym, można jakoś dojechać do wody, żeby zwodować łódkę?

Słupków blokujących dojazd pewnie nie demontują, ale słyszałem, że można dojechać przez jakiś hotel(?)

 

Swoją drogą to skandal, że PZW sprzedaje zezwolenia na łódkę, nie zapewniając dojazdu do wody i Strzeszynek nie jest tu odosobnionym przypadkiem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.