Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro kierskie!!


polucek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jezioro jest wydzierzawione, najpierw trzeba wykupic zezwolenie. Nie lowilem tam jeszcze, ale chetnie bym sie tam wybral, jezioro mocno zarybione chyba 6 ton w tym roku, piranie sie dostaly :mrgreen: Z tego co wiem to na spinning tam warto, wyrosniete szczupaki, okonie, wegorze, sandacze, procz tego duzo karpi i linow. Tylko trzeba sie dowiedziec, gdzie sa jakies ciekawe miejscowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dobra.

Ten piekny ciepły i pierwszy wolny od długiego czasu weekend dał okazję, żeby w końcu tam podjechać i się popytać.

12zł dniówka

rok z brzegu 80zł :)

No i na niedzielę jest plan rozpoczęcia sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku 2007 jezioro jest zarządzane prywatnie i podobno ostro zarybiane. Robal pisze, że 6 ton, chociaż to chyba lekko naginane. Przy Krzyżownikach można liczyć na ..... pstrągi. :shock:

Z tego co się zdążyłem zorientować, to jest karp, leszcz, porządna gruntowa płoć.

Z kolei od strony Kiekrza jest duzo płycizn i można liczyć na niezłe okonie, których nie wyłapano w czasie zimy (lodu w sumie nie było).

Się zobaczy.

Heheh, najciemniej pod latarnią :)

http://www.haczyk.pl/haczyk/lowiskajkierskie.html

ale zdaje się, że opis ma już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem w kierskim wiele razy ale tylko z brzegu na spina i powiem ze okoni dużo wyciągnąłem , czasami udawało mi się podejrzeć okonie stojące pod jachtami i doznawałem często szoku bo bywało że pod jednym jachtem stało z 20-30 okoni powyżej 30 cm ale rzadko brały przeważnie do przynęty wychodziły te najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzie łowić?

Niezupełnie wszędzie są ośrodki, ale owszem, jest ich dużo.

Z tego co byłem zobaczyć znajdzie się kilka dogodnych i cichych miejsc.

Nie byłem od strony Baranowa, Chyb i Wielkiego, ale tam poza kilkoma posiadłościami z dostępem do jeziora (czyli płot...) jest dużo spokojniej.

Zna ktoś konkretne gatunki jake tam wpuścili?

sielawa, węgorz, sandacz, szczupak, okoń, amur biały, karp, leszcz, krąp, płoć, wzdręga, karaś złocisty, karaś srebrzysty, lin, ukleja, jazgarz, ciernik, kózka, miętus, jaź, różanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz dojechać z kilku stron:

- od PGR Wielkie (za Chybami)

- od Baranowa

- od ul. Słupskiej (niedaleko szpitala rehab.)

- od Krzyżownik (plaża w Krzyżownikach)

- od Kobylnik (skręcasz w prawo przy Forte Sweden jadąc od trasy szamotulskiej)

- od Kiekrza (pierwsza w lewo za kościołem)

Zezwolenie w sklepie na ul. Chojnickiej (obok wypożyczalni DVD) lub wcześniej, skręcając przed ośrodkiem policyjnym w lewo (punkt sprzedaży ryb - jest duża tablica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

podobnie i w tym temacie,

od 1 lipca do końca października będę przebywać na WLKP, jak prezentuje się jeziorko, o którym pisaliscie, ile km jest od Tarnowa Podgórnego podajcie jakieś info na temat spinningowania na tym jeziorze - który brzeg, czy można i gdzie wypożyczyć Łódź ile kosztują zezwolenia...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolenia:

12zł/dzień

Weekend: 20zł

Tydzień: 40zł

Rok: 90/130zł (z brzegu/z łódki)

Jakoś tak to się kształtuje.

Łódki do wypożyczenia w przystani PZW (wjazd od ulicy Nad Jeziorem w Kiekrzu) lub w wypożyczalni na plaży w Krzyżownikach.

Co do wędkowania, to szczerze mówiąc nie wiem za wiele. Nie wędkowałem tam, bo mam składki PZW i nie chce mi się dodatkowo płacić. :)

Szukałem jakiejś mapy batymetrycznej, ale bez rezultatu.

Niezłe rezultaty podobno osiąga się na wypłyceniu przy Krzyżownikach (płd.) i bliżej Kiekrza-PGR Wielkie-Kobylnik. (pn.-zach.).

Z Tarnowa Podgórnego jest jakieś 10km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Kierskie w latach 90 było bardzo dobrze zarybionym jeziorkiem. Pamiętam jak za dzieciaka jeździełem na biwaki z wujem i wyciągał węgorze grubości bicepsów. Amury pływały tuż pod powierzchnią a karpie nie były rewelacją miesiąca. Raków było też sporo. Dzisiaj jeziorko już niestety nie jest tak rybne. Miejscowi tubylcy mają swoje miejscóweczki ale głownie z łódki. Jezioro jest dość głębokie ale najwięcej ryby do 10m-15m na spadach. Duża powierzchnia powoduje problem przy łowieniu na spławik przy większym wietrze. Łowienie z brzegu od strony Krzyżownik to tylko grunt bo przy brzegach płycizna. Dalej na niestrzeżonej plaży w połowie drogi między Krzyżownikami a Kiekrzem (wjazd w las asfaltową drogą) można połowić na spławiczek (zatoczka). Ostatnio zadałem się od strony Chyb ale nic ciekawego nie wyłowiłem. Kiekrz polecam na łowienie z rodzinką lub zasiadówka z łódeczki.

PLAN BATYMETRYCZNY w rozdziale 2:

http://www.poznan.pl/mim/public/wos/documents.html?co=print&id=1947&parent=755&instance=1039〈=pl&lhs=wos&rhs=wos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Jeżeli chodzi o spinning to nie zaciekawie ,łowię z brzegu i naprawdę marnie. Jedynie między łodziami można sobie jakieś okonie połowić. A tak to cisza. Oglądałem filmiki na YT o zarybianiu Kierskiego w tym roku i widziałem ,że troche szczubli i węgorzy wpuśculi. Dokładnie w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.