Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro kierskie!!


polucek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Witam,

znalazłem jakiś czas temu mapkę Jeziora Kierskiego ale w bardzo słabej jakości. Zrobiłem nowy projekt od początku w krzywych, niedociągnięcia na pewno się znajdą, nie naniosłem głębokości, nigdzie nie znalazłem mapki batymetrycznej (czytelnej). Jeżeli ktoś taką posiada to proszę pisać, poprawie.

Mam nadzieję że chociaż trochę Wam pomogę.

Jakieś pytanie, prośba ? Zapraszam. Mail: przemeksuwalki@o2.pl

Mapa Jez. Kierskiego w formacie JPG - rozdzielczość 300dpi wielkości 1:1 2780cm x 2000cm

http://www.box.net/shared/41vziktzbc

Mapa Jez. Kierskiego w formacie PDF orac CDR wszystko w krzywych

http://www.box.net/shared/bxxde71oug

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,

to mój pierwszy wpis na tym forum:)

zacznę od Jeziora Kierskiego bo ono jest mi najbliższe.

Jestem instruktorem nurkowania i razem z moimi kolegami i koleżankami od listopada do lutego nurkujemy co tydzień na tym jeziorze.Nasze spostrzezenia sa następujace:

-nie ma drugiego tak rybnego jeziora w Wielkopolsce

-nie ma drugiego tak zróżnicowanego w rybostanie jeziora w Wielkopolsce

- nie ma drugiego tak duzego jeziora w Wielkopolsce o tak ciekawej strukturze dna

Np. w zeszłą niedzielę w trakcie jednego zanurzenia widzieliśmy węgorza o długości co najmniej jednego metra, drugiego zbliżonego długością ,suma około 5kg, ładnego lina, suma ok. 1kg i trzy sandacze.Ponadto cała masa drobnicy.Dwa tygodnie temu widzieliśmy siedem sandaczy,suma,węgorza,karpia,lina,krąpie ,okonie itd.

Każdy kto nurkuje na obiegach otwartych tak jak my, wie ile ryb musi byc w wodzie, zeby natrafić na taką ilość w czasie jednego nurkowania.Zreszta w zeszłym roku mielismy jeszcze lepsze spotkania z prawie dwu metrowym sumem, kilkunasto kilogramowym sandaczem itp.

Dla porównania powiem, ze np. nurkując od zawsze np. w jeziorze Powidzkim, oprócz drobnych ryb nie widzieliśmy nic.Tak jest w przeważającej liczbie jezior w Wielkopolsce, w Kiekrzu i Strzeszynku jest inaczej, tam sa ryby i to duze i jest ich duzo.Niestety są zupełnie w innych miejscach niż Wy opisujecie swoje przygody:) i to jest przewaga nurkowania nad wedkowaniem, my widzimy, wy przewidujecie.

Mój post ma na celu zorientowanie wędkarzy poznańskich na ochronę jezior w Poznaniu w szczególności Kierskiego i Strzeszynka.Mogę Wam powiedzieć , ze macie dostęp do najlepszych jezior w Polsce i to prawie w centrum miasta!Ale razem musimy walczyć o jakość ich wód,rybostan,brak śmieci itp.

Jestem do Waszej dyspozycji tak jak i moi przyjaciele z "potatos" jesli tylko mozemy polepszyć jakość naszych wód.

pozdrowienia

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

bez wędek możęsz pływać do woli byle nie na spalinowym silniku o dok. od łodzi nwet nie pytają jeżeli łowisz to patrzą tylko na zezwolenie

a tak wogóle to było trzeba brać echo i połazić po lodzie w tym roku było naprawde grubo lodu i bezpiecznie możana było chodzić po całym jeziorku

jeżeli będzie temp cał czas w + to pod koniec tyg pewnie już da połowić na spławik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik poznan, a co do lodu to jaki by nie był gruby to zawsze się boje wchodzić :cry: Wiem jaki lód potrafi byc na kierskim bo na tym jeziorze sie wychowywałem i mimo że ma 50 cm grubości to nie wszędzie :cry: Dla tych paru okonków i plotek wole nie ryzykować :wink: Poprostu sie boje. Znam pare dobrych miejsc ale chce sobie je w tym roku od nowa namierzyć i zacząć jezdzić. Już dawno nie byłem na tym jeziorze a słysze coraz więcej dobrych słów na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba słyszysz plotki naprawde to jest bez rewelacji ,nie licząć płoci której jest masa i to samej ładnej, trudno polowić z marszu tym bardziej że często jest tak że ryba raz bierze jak głupia, są to raczej pojedyńcze dni lub jest zupełny przestój, jeśli to jezioro to tylko z łodzi.

jakie masz echo ?i czy masz może mape batymetryczna jeziorka?

bo płlywać po całym łodzią 4,6m na wiosłach to trochę zajmuje

od wiosny szukam miejsc głębszych niż 8m do na płytkim nic ciekawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik poznan, miałem lowrance a teraz jestem na etapie szukania nowej. Myśle o humminbird ze średniej półki ale to czas pokaże co kupie. Ja kiedys łowiłem na Kiekrzu dużo białej ryby m. innymi karpie i amury. Ale to było ładnych pare lat do tyłu. Teraz tylko spininguje i pod tym kątem chce szukac miejsc na tym jeziorze. A mape barymetryczną mam taką jak wszędzie można znalezć.Bez rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Niestety potwierdzam słowa dominika; ja dużo gęsto spinninguje na jeziorze Kierskim (mówimy rzecz jasna o dużym) i serio - jest kaplica. Z brzegu wodery etc i słabiutko - w tym roku nic nie wyciągnąłem, a chodziłem dzień w dzień i to nieraz po dwa razy. Dwa lata temu wyciągałem ładne szczupaki - w większości wypuszczałem bo jakimś smakoszem nie jestem. Od zeszłego roku tak mi coś się knociło i teraz jest klops.

Niestety potwierdziło to mi już kilka osób, o tych łowiących na brzegu nie wspomnę - grunciarze za głowę się chwytają jak ich pytam jak tam idzie ;) - nie wiem czym to jest spowodowane. Zobaczymy pożyjemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdziło to mi już kilka osób, o tych łowiących na brzegu nie wspomnę - grunciarze za głowę się chwytają jak ich pytam jak tam idzie ;) - nie wiem czym to jest spowodowane. Zobaczymy pożyjemy...

Witam. To nie jest wina jeziora tylko pogody. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.