Skocz do zawartości
tokarex pontony

Fedder.Jak ustawic wedke?


polucek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zakładam nowego tematu, może tutaj znajdę odpowiedź na swoje pytanie. Chodzi mi o to czy wędkując na 2 wędki DS, zarzucacie zestawy blisko siebie (przemawiałoby za tym lepsze nęcenie - co 2 koszyki to nie 1) czy może w różne miejsca. Nie chodzi mi tutaj o ustawienie wędek bo wiadomo, że aby móc obserwować obie szczytówki jednocześnie wędki muszą być ustawione blisko siebie, ale o samo umiejscowienie zestawów w wodzie.

Liczę na Wasze podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rożnie to bywa z umiejscowieniem zestawow, na 2 DS'y przeważnie łowię na rzece, jeśli znajde odpowiednie miejsce tzn. dołek, wtedy rzucam mniej więcej w to samo miejsce obydwa zestawy z tym że na każdym inna przynęta, gdy nurt trochę ściągnie zestaw 2, przerzucam go w miejsce zestawu 1 :wink: . Wygląda to mniej więcej tak:

---> 1 --> 2 ----> gdy 2 jest trochę ściągnięty wędruje w miejsce 1 i tak w kołko, jedyny minus to przekładanie wędek, ale jest już wprawa :wink::mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to inaczej ,generalnie nie ustawiam dwóch zestawow w jednym miejscu ,choć nęce ścieżke zanętowa to świadomie ustawiam jedną wędke w ścieżce a drugą na skraju i ten skraj może być z boku lub nieco dalej ,w zasadzie to postępowalem tak i na jeziorach i na rzece .Dlaczego tak ?,odpowiedzi może być kilka i wszystkie będą trafne ,nie sposób obsługiwac dwie wędki jak są brania za braniem ,wędkarz ma tylko dwie rece ,kolega kiedyś mi powiedzia że zostają ci jeszcze dwie nogi :shock: ,próbowałem i tak ,śmieszne ale to nie realne lowienie :mrgreen: ,po zatym długoletnia praktyka pokazala mi że większe ryby trzymają się zawsze na skraju nęciska i jak walnie na pewno jest to coś konkret.Nie zaprzeczalnym faktem jest poznanie dna w lowisku i dogodnym ustawieniu zestawów ,do czego namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wielokrotnie zdaza mi sie siedziec na glowce we dwoch wiec mamy 4 kije na DS i jakos dajemy rady,odra o srednim nurcie(50-60g) rzucamy stosunkowo blisko siebie i bardzo rzadko sie placzemy... nie widze porblemu w lowieniu 1 os na 2 DS bo nie ma problemu z tym chyba ze jest wielki okaz na haku to wowczas nie mysle o drugim kiju czy sie poplacze czy nie...tak mnie ktos nauczyl. jak branie jest na dwoch kijach niemal w tym samym momencie to jedna zacinam i odkladam a druga zacinam po kilku sekundach, jesli sie pierwsza dobrze zatnie to i tak siedzi na haku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale nie o to mi chodziło. Ciekawiło mnie czy lepiej zarzucać oba zestawy blisko siebie (podwójne donęcanie w miarę małego obszaru) w dwa w marę oddalone od siebie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jesli znalazles tam dolek albo jakas rynne lub cos tego typu to najlepiej mozliwie w tym miejscu, mozliwie blisko siebie ustawic zestaw. ja robie tak ze zarzucam troche powyzej 1szy zestaw jak sie ustawi to drugi zarzucam praktycznie w to samo miejsce i ustawia sie niedalego pierwszego...praktycznie zawsze tak łowie. podsumowujac proponuje blisko siebie i nie rozpraszac sobie lowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Odpowiedź do tematu.

Generalnie łapię DS na odrze i tam wędki mam ustawione prostopadle do rzeki i podniesione do góry na specjalnych podpórkach (wykoanych samodzielnie) choć zależy to też od warunków zastanych nad rzeką i dostosowuje je do wysokości wody, uciagu, wiatru, ciężaru koszyka, żyłki itp.. nad jeziorem staram się w miarę możliwości ustawiać wędki równolegle do wody i nie koniecznie je podnosze do góry, nie zawsze jest to możliwe ustawienie równoległe ze względu na brak miejsca. Na odrę mam załozone sztywniejsze końcówki i grubsze żyłki w zakresie 0,22 -0,30 na jezioro miękie końcówki i żyłki 0,18 - 0,20

Mam nadzieje że pomogłem

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawione prostopadle do rzeki i podniesione do góry na specjalnych podpórkach (wykoanych samodzielnie)

Wszystko się zgadza, jeżeli możesz zamieśc jeszcze zdjęcia tych Twoich specjalnych podpórek (może ktoś skorzysta) :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.