Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak zawiązać zestaw włosowy na karpia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Jestem nowym forumowiczem i mam pytanko do wyrawnych łowców.

Bardzo mnie interesuje jak się robi zestaw włosowy i czy koniecznie potrzebna jest plecionka (pytam bo nie posiadam :( ). Bardzo bym prosił o jakieś foto albo rysunek jak mam taki zestawik sobie zmontować. Jutro wybieram się na łowisko komercyjne, w którym roi się od karpia wszelkiego rozmiaru. Chciałbym się zasadzić na tego "grubszego" i słyszałem, że zestaw z kulką proteinową działa najlepiej. Myślałem, że znajdę metodę robienia zestawu z włosem na jakimś forum, ale nie udało mi się. Poza tym jeśli ktoś może zademonstrować na zdjęciu jak tą nieszczęsną kulkę "nanizać" na ten włos, będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość bogdan39

niekoniecznie na igłe założyć cienka żyłkeprzekuć kulke z jednej strony zawiązujemy stoperek albo kawałek zapałki,a drugą strone wiążemy do chaczyka 1,2,3, cm odl. kulki od chaczyka noi cała filozofia. Zycze potężnych brań. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A pewnie że połowiłem. Próbowałem na włos ale jakoś nie szło (przypony z włosem i igłę kupiłem w sklepie) kulki były 16mm truskawka tonąca. Okazało się, że najlepiej brały na kukurydzę a najbardziej skuteczny okazał się zestaw spławikowy 3m od brzegu :) Wyniki to 6 karpików (ok. 1kg każdy) i dwa esox'y (2.60 i 3.10kg). Fajnie było. Za rybę zapłaciłem wg obowiązującego tam cennika i właśnie szukam w sieci przepisu jak ją smacznie zjeść ;) Właściciel mówił, że pływają tam (poza tymi 3 kilowymi) jeszcze 2 nie złowione dotąd 9 kilowe esox'y. Może jak jeszcze tam kiedyś pojadę, uda się jednego wyciągnąć. Pozdrawiam i życzę połamania kijka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Maniek. Tam najskuteczniejszy jest wobler. Ja złowiłem oba na PIKE od Salmo. Poprzednio mój kumpel złowił 4 sztuki na wahadełko (11cm czerwono-niebieskie). Rozmawiałem ze "stałym bywalcem" na tym łowisku i mówił, że we wrześniu to i na białego twistera i na ripera atakują. Podobno są tam też sumy i sandacze ale najłatwiej jest wyciągnąć karpia i esox'a. Nie ma też problemu z tęczakiem. Ludzie tam łowią tęczaki na robaka (sic!) ale nie wiem czemu. My z kumplem wyciągnęliśmy 6 sztuk na obrtówkę (zero) z czerwonym ogonkiem. Tam tak naprawdę pstrągów jest mnóstwo i nie trzeba się specjalnie zasadzać. Dziwię się, że ludzie nie korzystają z możliwości łowienia tych walecznych rybek na spinning. Na robaka to można iść na karasie :) Pozdrawiam i życzę udanych łowów. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pojadę gdzieś w dzicz i wyciągnę coś ładnego. Tam gdzie byliśmy ostatnio to dla zabawy albo jak się ma ochotę na dobrego grilla :lol: ewentualnie jak ktoś bardzo sfrustrowany jest i przez cały sezon nic nie zahaczył. Mam nadzieję, że dzięki akcjom, o których ostatnio dużo wyczytałem, populacja esox'a w dzikich łowiskach się powiększy.

Pozdrawiam kolegów wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Anonymous

można wiedzieć jak sie zawiązuje błystki na ryby po fahowo bo normalnie niewiem a chciałbym sie nauczyć i złapać dużego okonia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.