Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie na szczupaka na mazury


batman267

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

pewnie wszystkie, nie w Giżycku to może jezioro Niegocin, niełowiłem, ale słyszałem, że jest takie i nawet jest dość duże żeby zmieściły się metrowe szczupaki, ale chodzi Ci o łowisko komercyjne, bo to taki temat?

Nie musisz tam szukać komercyjnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja niedawno wróciłem z mazur z wakacji, lowiłem na jeziorze KISAJNO. W miejscowości Piękna Góra. Miejscowość leży jakieś 4, 5 km od Giżycka, przez 10 dni nałapałem naprawde sporo wymiarowych szczupaków. 60 cm, 70cm, i co najważniejsze ustaliłem tam swoją nową zyciówke. Szczupak 101cm. Jezeli chcesz prześle ci jego fotki!! :cool::cool: Powodzenia :wink: Spokojnie mozesz łowić tam z łodzi, tylko, ze ja byłem tam na polu namiotowym i z tamtąd właśnie miałem dostęp do jeziora. To pole campingowe i Hotel nazywa się Hotelik Elixir. Poszukaj sobie inforrmacji w inrernecie... Wniosek- bardzo dobre lowisko szczupakowe, z sandaczem nie miałem tam do czynienia, ale szczupak chodzi naprawde wybornie :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam jestem raczkującym spiningistą stad moje pytanie jakie jest najleprze jezioro na mazurach do połowu szczupaków na spining? jakich przynent uzywac i ogólnie prosze jak najwiecej inf. na ten temat:) bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem do tego stopnia początkującym spiningistą że nigdy na spining jeszcze nic nie złapałem :mrgreen: Ale w tym sezonie mam zamiar zacząć. Łowię na jeziorze Ołów w Rynie i chciałem kolegów z Mazur podpytać o te jezioro. Krążą tam legendy że kiedyś był tam rezerwat i taaakie ryby... ale na spławik z łódki nie miałem najlepszych wyników.No i w ogóle nie widziałem żeby ktoś tam nałapał ładnych sztuk. Mam domek nad tym jeziorkiem i głównie łapię tam ale może powinienem zmienić łowoisko? Dajcie znać nowicjuszowi z potencjałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapałem na tym jeziorze ale dużo słyszałem o tym jeziorze podobno okonie jak konie są :grin: Osobiście łapałem parę razy na pobliskim j.Orło i zawsze ale to zawsze miałem przynajmniej jednego szczupaka,no i piękne chwile tam przezywałem jak była flałta widoku tych olbrzymich tołpyg sunących stadami nie zaponę nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O okoniach może być prawda bo sam jednego widizłem jak ganiał drobiazg - bo tam przecież woda jak kryształ.

Jak mówiłem jestem początkującym spiningistą i brak moich rezultatów mógł być spowodowany byle jakim sprzętem którego używałem. Na ten sezon zakupiłem sobie spining Shimano Catana BX 240 5-25g i kołoworotej Shimano Catana 2500FA z plecionką Dragon invisible braid 0,06. Żaden cud ale na początek myślę,że starczy. Nie bardzo wiem czym najlepiej skusić te okonie. Kolega doradzał mi białe gumki? Może Chomik podrzucisz coś ze swojego doświadczenia? Będę wdzięczny za każdą podpowiedż mazurskiego praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jestem do tego stopnia początkującym spiningistą że nigdy na spining jeszcze nic nie złapałem :mrgreen: Ale w tym sezonie mam zamiar zacząć. Łowię na jeziorze Ołów w Rynie i chciałem kolegów z Mazur podpytać o te jezioro. Krążą tam legendy że kiedyś był tam rezerwat i taaakie ryby... ale na spławik z łódki nie miałem najlepszych wyników.No i w ogóle nie widziałem żeby ktoś tam nałapał ładnych sztuk. Mam domek nad tym jeziorkiem i głównie łapię tam ale może powinienem zmienić łowoisko? Dajcie znać nowicjuszowi z potencjałem :mrgreen:

Szanowny Kolego wybieram się w czerwcu nad jezioro ołów i mam zamiar tam połowic czy może Kolega udzielić mi paru porad czy lepszy spining czy tez np feederek? i czy można i gdzie wypożyczyć lodź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie mogę pomóc bo nie jestem miejscowy tylko mam w okolicy chatę i łódkę zacumowaną przy brzegu jeziora. Taka "skorupka" na max 2 osoby. Jestem początkującym spiningistą i na Ołowiu jeszcze nic nie złapałem (bo rzadko łapię co któryś weekend jak jestem na działce). Do tej pory łapałem tylko białą rybę przy trzcinach ale nic powyżej 1kg nie wyciągnąłem. A łódki w sezonie wypożycza się chyba na miejskiej plaży (tam gdzie kajaki i rowery wodne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.