Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie warto wybrać sie na ryby w Szczecinie?


Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie :] Nawet nie tak dawno temu tam spławikowałem, a propo tematu polecam także jeziorko Glinianka przy osiedlu Przyjaciół Żołnierza (ostatnim poście się pomyliłem w nazwie - przepraszam) - arto na nie podejść bo niedługo ma ono zniknąć-ma ono być zasypane przez okoliczne budowy...

Czy ta informacja o zasypaniu Glinianki to coś pewnego czy tylko jakieś plotki? Tak się składa, że mieszkam na Przyjaciół Żołnierza i znam to jeziorko od dzieciaka, kieyś bywałem tam prawie co dziennie. Jestem z nim bardzo związany nie tyle nawet wędkarsko co sentymentalnie. Jeżeli je zasypią to, to.... :cry: tylko płacz.

Niestety, wszystko się zmienia, pomyśleć, że jeszcze dwa lata temu na mokradłach wokół niego żyła watacha dzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja od niedawna mieszkam w tej okolicy i też słyszałem o tej gliniance, że ładna rybka tam siedzi...

...nawet zimą wybrałem sie na spacer tą brukowana drogą do góry (chyba przedłużenie warcisłwa), ale jej nie znalazłem, po prawej budowa, później działki a po lewej chałdy ziemi miękkie po roztopach (jak masło) zasłaniające widok i bez traperów nie było jak się przebić... doszedłem do bandurskiego i tyle było z mojego spaceru. Nie znalazłem

Ale gdyby ją pozostawili to był by wspaniały kącik na szybki wypad po pracy , na 2 - 3 godzinki.

wielorybnik w którym miejscy się na nią skręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielorybnik w którym miejscy się na nią skręca?

Jeszcze do niedawna było na nią kilka ściżek, ale teren ten jak sam widziałeś jest aktualnie jedną wielką budową. Wytłumaczę Ci najłatwiejszy sposób dotarcia (choć pewnie nie najkrótszy od twojej idąc strony). Powiem tak, idąc tą brukowaną drogą którą już szedłeś zatrzymaj się pod linią wysokiego napięcia, patrząc od ulicy jezioro jest w sąsiedztwie tej lini -na lewo, zaczyna się jakieś 200 m od drogi. Teren w tej chwili jest tak rozorany, że może lepiej będzie iść na około koło tych szeregowców które widać po prawej. Za dużym jeziorem idąc "dolinką" znajduje się kolejne, dużo mniejsze jeziorko, ale za to nie zostało ono jeszcze tak zdewastowane i jest tam ciągle w miarę kameralnie. Idąc dalej jest wielki poniemiecki podłużny dół, wręcz "kanion", na dole strumyk zamieniony niedawno w ściek a za wałem wielkie poniemieckie stawy (bez wody). Teren dość duży, suchą porą fajny na spacery(przynajmniej do niedawna). Co do miejscówek i rybostanu to takie info tylko face to face przy browarze :lol: , szczególnie, że daleko do siebie nie mamy. Ale poważnie mówiąc to presja wędkarska w ostatnich latach jest ogromna i ostatnio chyba nie jest za ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

zaraz za mostem (pierwszym mostem jadąc od centrum), i schodzisz w dół na duży betonowy parking, teraz tam prawdopodobnie ujrzysz masę sprzętu budowlanego , bo robią nowy most. z placu przez mały mostek i już jesteś na miejscu - kąpielisko dziewoklicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie :) ostatnio bylem w tamtych okolicach wiec wiem ocb

aaa, bylem tez nad jednym jeziorkiem w tamtych okolicach zaraz za mostem jadac od centrum, zjazd w doł, ogolnie taki duzy smietnik na brzegu.

Łowił ktoś tam moze ? Bo nie wiem czy warto sie tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam szczecińską brać po kiju :wink: Jako że od niedawna powróciłem do tego pięknego hobby po kilkunastu latach przerwy po pierwsze pragnę powitać wszystkich a po drugie podnieść ten temat. Jak już wspomniałem miałem dosyć dużą przerwę a jak czytam to teraz jest więcej ograniczeń i zakazów niż przywilejów. Szukam miejsc na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielką przerwę więc teraz próbuję odnaleźć się w tym całym zamieszaniu :wink:

Mam nadzieję że jakoś pozbieram się w końcu i załapię o co chodzi z wodami, SUMami i innymi. Chodzi mi po głowie jezioro dąbskie, wychowałem się tam mocząc kije za szczawia. Jak tam teraz wygląda z łowiskami?, jak ryba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

do kolegi kocura:

na spławik hmm ja łowię na kanale kluckim i na torze wioślarskim przy autostradzie poznańskiej ale jak wspomnieli koledzy wyżej na samotność nie licz na łowisku...chociaż ja takie znalazłem ale dłuuuugo się musiałem nachodzić :) tam gdzie nikt już nie dojdzie a jeszcze zapytam przy okazji łowił ktoś na jeziorku samotnym (rozlewisko odry ) widać je jak się jedzie po autostradzie wygląda na atrakcyjne łowisko ale zjazdu z autostrady nie ma więc nie wiem czy kombinować z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemoo byłem w sobotę na torze i nic, spławik nawet nie drgnął, myślałem ze mam pecha ale inni mieli te same efekty :mrgreen: W niedzielę trafiłem od 4 rano na Odrę pomiędzy most a kąpielisko. Miejsce fajne, cisza i spokój do pewnego momentu :evil: Efekt to jedna płotka i coś wielkiego co zerwało przypon, hol trwał jakieś 5 metrów a później obiekt spiął się i było po zawodach :mrgreen: Później podpłynął do brzegu jakiś holownik lub coś w tym stylu i narobił zamieszania a panowie z załogi zajęli się spiningowaniem :neutral: Inni panowie wędkarze przepływając wyciskali ze sprzętu pływającego ile fabryka dała :evil: Generalnie jakoś nie przekonało mnie to łowisko :neutral: Jak już to powrócę chyba do kanału.

Co do kanału kluckiego to nic nie wiem i jeszcze nie próbowałem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowił ktoś na jeziorku samotnym

Ostatnio byłem tam 2 tyg temu... z łodzi na spinning totalna bryndza, padł jeden szalony okoń...

Spływaliśmy całe jeziorko + sąsiedni kanał i następne jeziorko...

Na echosondzie nawet białorybu nie było widać, wiec kiepsko coś w tym roku..

Nie wybiorę się tam napewno do jesieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiem wam że mi się nasuwa taka ciekawa refleksja mam zezwolenie na gr regalice i jak łowie na tamtej stronie autostrady to zawsze wracam z rybą jak na stronie pzw to często nic nie ma czyżby wzdłuż mostu była siatka???? przecież woda ta sama a łowiska oddalone o 1-2 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegielinka - mam zamiar tam się wybrać jutro od rana i teraz mam 2 pytania :grin:

Jaka ryba? I drugie najważniejsze jak z dojazdem samochodem? To drugie pytanie to proszę o wytłumaczenie łopatologiczne :mrgreen:

Pozdrawiam szczecińską brać po kiju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudłaty a powiedz bo mówisz międzyodrze to chodzi o część pzw czy część gr regalica??? da się tam dojechać autem??? bo jest taki zjazd na autostradzie za górką widokową na międzyodrzu ale teoretycznie nie wolno skręcać na autostradzie i drugie pytanko czy da się tam łowić z brzegu???grunt, spławik, spining...proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ryba?
- płoć, leszcz krąp
jak z dojazdem samochodem?
Jak się uprzesz to możesz siedzieć na fotelu w aucie i wędki mieć w zasięgu ręki :wink: Poważnie to parking masz pod nowym mostem albo możesz zostawić auto na chodniku. nie ma żadnego problemu z dojazdem :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.