Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co to za ryba!!?? Proszę o pomoc w identyfikacji...


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

wstyd pytać, ale nie wiem co to za ryba, złowiona na blaszkę, nasuwa mi się myśl, że to Boleń, ale :?:

Zdjęcia:

Zdjęcia niezgodne z Regulamin wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl ! Tomik

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakas, to jest Twaite Shad- po polsku Aloza- Alosa Fallax

Ryba z rodziny śledziowatych, żyje w wodach słonych lub slonawych. Na tarło (najczęściej w maju) migruje do rzek.

Bardzo chętnie poczytam po czym kolega Tomek 104 rozpoznaje pstrąga ,troć ,łososia ,tym bardziej że nie bierze sie uwagi na budowę ciała .Masz jakiś tajemny klucz ,czy strzelasz jak w totku.

Nie będę się rozpisywal nad tym co rożni te poszczególne gatunki (długosć szczęki, ilość promieni płetw, ilość łusek na linii bocznej.. itd...)

Powiem Ci tak:

Mam taki "tajemny klucz". Jest on dokładnie taki sam za pomocą którego Ty rozpoznajesz karpia pełnołuskiego, karasia, japońca.

Ten "klucz" to po prostu doświadczenie w rozpoznawaniu wynikające ze złowienia "jakiejś tam ilości" ryb danego gatunku- ich różnych form, osobników rożnej barwy oraz różnaj budowy.

Jeżeli w wątpliwość poddajesz mój argument o różnej budowie ciała (wiesz przeciez ze nie miałem na myśli różnic tak znacznych jak budowa węgorza i płotki... :wink: )),

to przypomnij sobie jak wygląda karaś z ubogiego w pokarm wiejskiego dołka, a jak karaś z dużego, żyznego jeziora z dodatkowo dużą populacją drapieżnika....

Ryby są tego samego gatunku- maja różną budowę, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104 dziękuję za odpowiedź, sprawdzałem tą nazwę co napisałeś w google i się zgadza zdjęcia pasują, złowiłem ją na rzece Weser (Niemcy-Bremen).

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby są tego samego gatunku- maja różną budowę, czy nie?
Budowę mają taką samą ,różnią się tylko wyglądem ,to że 99% ryb rozróżnia się po budowie ciała ryby danego gatunku to nie mój wymysł .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że ryba na zdjęciach była wyjątkowa.

I to na tyle, że aż trojgu moderatorom przysłoniła zlew i ściany pokoju i zapomnieli o Regulaminie wstawiania zdjęć na stronach forum haczyk.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to karaś pospolity czy srebrzysty? Mi się wydaje. że srebrzysty ale kolega twierdzi, że może być bączek.

d2612a830bc5a6cem.jpg

A propos poprzedniego postu. Myślę, że dla tego tematu warto zrobić wyjątek- pozwolić na zdjęcia ryb niewymiarowych, a nawet zdjęć zrobionych w domu- w celu uniknięcia pomyłki na łowisku, dla dobra nauki itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.