Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okuma


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem kupic wlasnie Elektre nawet juz kupilem na allegro ale niby ostatnia sztuka byle zepsuta w sklepie itp.Teraz chyba nie zaluje.

W sklepie z allegro, czy w sklepie w Chełmie? Może rzeczywiście kupiłem tą ostatnią :mrgreen:

Ciekawe że ten kołowrotek ma 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Są jeszcze producenci nie drewna.

tomik, masz 5 lat gwarancji wiec jeszcze wszysto przed tobą.

Mam dwie okumy : Inspirę i Zeona i chodzą miodzio mimo ze wyprodukowane przez producenta drewna

To raczej pech a nie wykładnik w ocenie producenta.

A właśnie, uprzedziłeś mnie z tą gwarancją.

Będę reklamował oczywiście, i jak najbardziej będę chciał sprawdzić ten kołowrotek na rybach , więc go jeszcze osobiście nie skreślam.

Żal mi tylko, że na zlocie nie będę miał okazji potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiń myśl bo nie łapię.
Podobało mi się że podchwyciłeś motyw drewna ;)

Wracając jeszcze do tematu,

To raczej pech a nie wykładnik w ocenie producenta.

Pewnie że tak, choć nie czarujmy się że to wszystko to sprzęt kategorii B bo Van Staal-em Okuma, Tica czy Spro nie są. Mimo to, zwykle użytkownicy są zadowoleni. Jak zwykle naboleśniejszym pytaniem w takim przypadku jest "dlaczego ja?" Myślę że suma tych odosobnionych, ale smutnych i przede wszystkim rozczarowanych użytkowników jest miarą poziomu zdrewnienia danej marki. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z allegro, czy w sklepie w Chełmie? Może rzeczywiście kupiłem tą ostatnią :mrgreen:

Ciekawe że ten kołowrotek ma 5 lat gwarancji.

W Chelmie w trzech sklepch widzialem jedna okume.Tamta kupilem na allegro ale sprzadwal ja sklep( www.wedkarskiezakupy.pl ).Wygralem aukcje ale dostalem wiadomosc ze ostatnia sztuka okazala sie uszkodzona.Wiec doplacilem i kupilem zaubera z mala znizka 20zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, nudny już jesteś z tymi swoimi "producentami drewna"

To jest moje zdanie. A więc kiedy uznaję za stosowne, wyrażam je. Jeśli Cię już nudzi czytanie moich postów (nudnych) to daj mi ignora i po sprawie.

zdaje mi się że na twojej liście po za Van Staal-em już nic nie pozostało.
Wiesz, kupowanie tego na co Cię stać to jedno, a uświadomienie sobie że mimo wszystko do "drewno" to co innego. I nie zamierzam udawać że jest inaczej, żeby poprawiać sobie samopoczucie, albo nie psuć go innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek to skoro nie stac cie na Van Staal-a to masz maly problem

Bo cokolwiek teraz kupisz bedzie to wlasnie "drewno" :twisted:

Rozumiem ze pewnie nie odwiedzisz tematu "co nowego kupiles" aby uniknac docinek :cool:

Tomik faktycznie miales pecha

A nastepnym razem chyba na zlocie bede musial sie bardziej pobawic choc przez chwile zabawkami innych aby ocenic choc pobieznie jak sie zachowuja - fajnie miec mozliwosc pomacania tyle roznorodnego sprzetu i wysluchania opinii na jego temat

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik faktycznie miales pecha

A wiecie, że może nie do końca. Pokazałem kołowrotek znajomemu wędkarzowi, który przy okazji ma wiedzę techniczną i ta złamana i wygięta podkładka to tzw. "podkładka sprężynowa" . Sprzedawca później też sam stwierdził, że takie podkładki się stosuje.

A jak wyczytałem z Wikipedi - stosowana jest do zabezpieczania śruby przed samoczynnym odkręcaniem się.

Co prawda mimo wszystko chciałem wymienić kołowrotek bo jednak niezbyt dobrze i trwale, wyglądają te ząbki w środku na drugi a przynajmniej porównać ale nie było identycznego A wymiana na inny lub zwrot kasy nie wchodzi w tym przypadku w rachubę, bo sprzedawca nie wykazał dobrej woli i zaproponował jedynie reklamację u producenta. Choć stwierdził, że raczej nie ma póki co reklamować i lepiej spróbować go poużytkować najpierw nad wodą.

W sumie może i racja, dobrze go najpierw przetestuję nad wodą.

Ps

Witam ! Mam Okume Elektrę i już drugi sezon chodzi bez żadnych usterek. Jestem z niego bardzo zadowolony !

A mógłbyś u siebie zobaczyć, czy jest podobna podkładka i ocenić stan "ząbków" w środku kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze pewnie nie odwiedzisz tematu "co nowego kupiles" aby uniknac docinek
Właśnie odwiedziłem ten temat. Tak więc możesz sobie pofolgować kosztem Tomaszka. :twisted:

Moze odbiegam od tematu ale czy ja napisalem ze bede folgowal sobie twoim kosztem :?:

Choc pewnie sie ktos znajdzie :lol:

No i zycze ci kasy na Van Staal-a :cool:

Tomik nie wiem czy nie lepiej oddac kolowrotek w stanie "nie ruszanym"

Pozniej moga zaczac sie dociekania dlaczego pan nie oddal od razu po co pan wedkowal to pewnioe na rybach sie stalo a nie od razu itp

Przemysl to

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik czy poza tą podkładką są jeszcze jakieś wady tego kołowrotka, no. jakieś stuki-puki, chrobotania, coś źle chodzi itd. Jeżeli nie to używaj go chłopie śmiało i nie kombinuj. Zdjęcia najlepsze nie są ale wygląda na to że podkładka jest po prostu sprężynowa (przecięta a nie złamana) i tak ma być.

Jako ciekawostkę podam że w niektórych urządzeniach stosuje się części z tzw. złamaniem technicznym, czyli coś jest złamane celowo i tak ma być, ale na pewno nie stosuje się tego w kołowrotkach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po pierwsze jakość! Nie liczę łożysk. To nieważne. Ten akurat ma 3 plus 1

cena 110 zet. Wykonanie mistrzowskie. Co prawda ja wolę czarne ale już po sezonie i jakoś nie nie miałem wyboru. Jest srebrny.

Zalety.

Niezniszczany. Super wolny bieg. Na spining za ciężki. Ale wszystkie inne metody połowu są dla niego! Chciałem kupić koledze SPRO ale niestety z wolnym biegiem zaczynały się od 300 zet i to trochę za drogo. I też były bardzo ciężkie.

Wniosek. Okuma i tylko Okuma jako kołowrotek. Kto nie zna niech kupi sobie.

Ja wiele lat temu jak kupowałem pierwszy to myślałem że to jakiś chinolski wynalazek.

A to maszyna nie do zniszczenia.

Pewnie też bym nie kupił. Ale mam fajnego doradcę w sklepie wędkarskim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj andi64 nie koniec. Nie śmiej się z tej wersji kołowrota jest kilka wag. Ja kupiłem ten duży. Uwierz mi nie chciałbyś tym machać. Wersje mniejsze np chyba spb 40 jest dobry. Ale mój koleżka nie łapie na spining. Grunt, rzeka, trupek, żywiec itd. Zresztą po co komu do spiningu wolny bieg? Na pytanie kolegi BobekSTW nie odpowiem. Na moje oko to chyba odlew stopu jakiegoś. Napewno nie plastik. Chociaż mam jedną okumę plastikową i nie do zabicia!

I tyle w temacie narazie. Mój koleżka nie szanuje sprzętu. Gdzie stoi tam kładzie wędkę. Mogą być krzaki błoto glina i patyki. Dlatego kupiłem okumę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj andi64 nie koniec. Nie śmiej się z tej wersji kołowrota jest kilka wag

-PuS-, ja się nie śmieję, tylko dałem do zrozumienia BobekSTW, że Ty napisałeś:

Na spining za ciężki.

a, BobekSTW,

Ten kołowrotek jaką ma obudowę ??Z czego jest wykonana ??

a potem:

zukam kołowrotka do spinningu i miałem na myśli Catanę, ale widzę, że ten też jest polecany. Proszę o jego opinie.

więc tym moim postem chciałem od razu rozwiać jego myśl :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.