Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

sposób na czaple


gigant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Moczykijii i nie tylko.

Mam pewien problem i nie wiem czy dobrze trafiłem , ale spróbuje.

Posiadam staw , a ostatnio zauważyłem że nie tylko ja tam lubię przesiadywać , ale także spodobało się to miejsce czaplom i tu moje pytanie : czy jest jakiś sposób na te darmozjady , a muszę je odstraszyć ponieważ wytarły mi się karpie i szkoda żeby mi je wyjadały. Dodam jeszcze że obok są stawy hodowlane.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

dlaczego sądzisz że karpiki zimy nie przetrwają ?

w obecnej chwili to niektóre mają już po 5-6 cm, a głębokość stawu w najgłębszym miejscu sięga ponad 2 metry, a na dnie stawu bije 4 źródełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie bowiem orientuje w naturalnych warunkach młode karpie nie przeżyją w tak niskiej temperatury wody w pierwszym roku zycia. Stawy hodowlane to co innego. Do rozrodu karpia stosuje sie bowiem specjalny (chemiczny bodajże) tunning narybku dzieki ktoremu jest w stanie przetrwac niskie temperatury wody. Dokladnie sie na tym nie znam takze nie chce wchodzic w jakies szersze dyskusje w kazdym razie w naturalnych warunkach w Polsce karp nie rozmnaża się - i przeczyta się to w kazdym artykule o karpiu. Zwykle nie odbywa tarla, jak odbedzie juz tarlo to zwykle niewykluwaja sie z ikry larwy, jak sie wykluja to młode karpie nie przezywaja zimy. Oczywiscie istnieja odstępstwa. Niektore ocieplane zbiorniki mają warunki do naturalnego rozrodu tej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapla to nie kormoran ,i nie powinna zbytnio przetrzebić narybku ,choć kto wie 100 czapli zapewne ,czaple raczej nie zjadaja karpi ,choć pewny na sto % nie jestem ,A nie prubowałeś

jakiś odstraszaczy ,typu srebna lameta ,na wietrze powinna pomóc .Gorszym zagrożeniem jest kormoran ,i tu miałbym większe obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.