Skocz do zawartości
tokarex pontony

<<<Belona z Plaży >>>


jeux

Rekomendowane odpowiedzi

To była moja pierwsza wyprawa na te piękne waleczne ryby ale napewno nie ostatnia w tym roku 2009 napewno pojadę jeszcze raz połowic tych ryb.Belony zostały złowione w Zatoce Puckej.Sprzęt jakim łowiłem to:

Wędka-Mistrall Eagle GT Spin 2.65m c.w.10-30g

Kołowrotek Okuma Spectrum z żyłką Balzer Siglon 0,18mm

8d4ab1e775a2ef55med.jpg

89a73fd865f9ebadmed.jpg

Ma ktos jakies ciekawe sposoby na połów tej ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

NIe no ja myśle, że tak dopiero za tydzień. Dochodzą mnie suchy, że w niektórych miejscahch zaczeli łapać ale pojedyńcze sztuki :smile: W tym roku sam chcę spróbować z pontonu z tatą lecz mam obawy do tego pontonu i racej będe łowił z plaży :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj mój pierwszy w życiu wypad na belony. Łowiskiem jest plaża w Miedzyzdrojach, kilkaset metrów za baza rybacką. Zapraszam na relację tutaj.

Poniżej fotka złowionej belony, niestety jedynej dzisiaj - 70 cm, oraz przynęty na jaką się skusiła:

8ceaebd22dfd0da2m.jpg

31c2ecf227220910m.jpg

Wypróbowałem sporo przynęt, najwięcej odprowadzeń miałem właśnie na widocznego wyżej woblera, oraz błystkę Polspingu Makrela 2 o wadze 14 g (z tej blachy też "zeszła " mi ryba), oczywiście z dodatkową kotwiczką. Pozostałe przynęty jakie miałem były cięższe i większe - nie "latały" wcale dalej, a częściej grzęzły w roślinności mimo szybkiego ściągania.

Łowiłem kijem Dragon Millenium Seatrout 2,90 cw 21-50, na kołowrotku miałem żyłkę 0,22.

Belone złowiłem bardzo daleko od brzegu, ale ryby były też dużo bliżej, odprowadzały czasem przynętę gdy rzucałem praktycznie wzdłuż brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja opiszę swoje pierwsze belony :-)

W ostatnich dniach robiłem trzy podejścia. Pierwszy wypad w czwartek wieczorem. Około 18 atakowałem w Łazach niestety północny wiatr nie sprzyjał. Spotkani wędkarze mieli po kilka sztuk, jednak niewiele i to po wielu godzinach walki z wiatrem.

Próbowałem też wczoraj. Znowu na zero "sąsiedzi" z miejscówki mieli po jednej dwie sztuki. Ja jedno zejście. Fala nie bardzo pozwalała na brodzenie ryb było mało.

Do trzech razy sztuka, tak więc i dziś ponowiłem atak. N plaży zameldowałem się już przed 6.

Pierwsza belona zapięła się już po ok 10 minutach :lol: Ze zdwojoną siłą biczowałem dalej. Jednak okazało się że ryb nie ma na pięciu zawodników łowiących w tym miejscu ryby dostałem tylko ja i sąsiad. Po godzinie postanowiłem zmienić miejscówkę. Zatoczka z płytką czystą wodą a w niej ławice małych rybek, chyba tobiaszków wyglądała jak stołówka dla belony. I słusznie po pięciu minutach siedzi, następna zaraz potem. Po chwili brania ustały. Ryby były odprowadzały przynętę pod same nogi jednak nie atakowały. Takich odprowadzeń miałem kilkanaście. Niekiedy blachę śledziły dwie sztuki, jednak nie decydowały się na atak.

Nie wiele dała zmiana blachy ryby były ciekawskie ale nie głodne. Po godzinie zapięła się jeszcze jedna ostatnia na dziś sztuka.

Tak więc dzisiejszy poranek dał mi cztery piękne belony. Warto było wstać o piątej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, a ja właśnie słyszałem, stąd ten przypon. Zresztą przygotowując się do tego wyjazdu sporo na ten temat poczytałem, większość źródeł zaleca zabezpieczenie przynęty w taki sposób.

Ale skorzystam z Twojej rady następnym razem, jeżeli miałoby to zwiększyć częstotliwość brań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłe wakacje połowiłem belony na....paprochy :lol: Jednak trafiłem na genialny dzień, po zmianie zestawu "okoniowego" na wachadłowkę na rzut siedziała ryba, co prawda wyciagałem jedną na dziesięć, ale zabawa przednia. Łowiłem w Świnoujściu w łódki kilkaset metrów od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

lepszy był w kwietniu na belonkę i troć a zwłaszcza w międzyzdrojach w prawo od przystani rybackiej trzeba iść spory kawałek aż do wielkich kamieni tam jest kamieniste dno i rybka lubi przebywać . Ogólnie trudno mi powiedzieć jak jest tam dziś ale na pobliskim wybrzerzu w rejonach międzywodzia i dziwnówka o tej porze zp laży łapałem wieczorkiem nawet płoć okonka z gruntu w godz. 18-21 a póxnieja do 1szej węgorze do 4 za noc nie więcej.

W sumie nic specjalnego ale fajna zabawa z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.