Skocz do zawartości
tokarex pontony

<<<Belona z Plaży >>>


jeux

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

krzysiekj24, nie wiem czy przypadek ale w cztery dni ponad 600 sztuk dużego śledzia (małe wracały do wody) ale takie połowy zdarzają się nawet 2 razy w miesiącu.

Co do belony to już trzeba poszukać ale też się łowi nie tak jak wm maju ale są i to nawet zadowalające ilości.

A to nie taki przypadek

639620090701078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość mroweczka177

Postanowiłem opisać troszkę O moich połowach belony ( wędkowałem w dani z mola)

A więc tak to był mój pierwszy wypad nad morze z wędką, początkowo byłem pary razy ale bez kija i widzieliśmy jak Duńczycy łowili ( belony) wówczas z ojcem nie wiedzieliśmy co to jest za ryba. Wybraliśmy się pewnego poranka do Hanstholm do dość dużego portu, wzięliśmy ze sobą zestawy śledziowe by najpierw złowić szprotki i następnie na nie łowić lecz szprotki nie udało mi się złowić złowiłem tylko 2 makrele. Ojciec po pewnej chwili mówi ty idz rzucaj za makrelą a ja spróbuje coś pomyśleć ja poszedłem na latarnie i rzucałem dalej za makrelą ojca z daleka obserwowałem, po chwili złowiłem jeszcze jedną makrelę i postanowiłem iśc po ojca i próbować dalej, Dochodzę do jego stanowiska patrzę a on jakieś stare białe robaki znalazł no i na jedną wędkę załorzył białego a na drugą przy mnie wyciągnął baleron i kawałek wątróbki, ukroił kawałek baleronu zarzucił i nie mineło 30 sekund jak wyciągnął belone, ale pomyślałem że no udało mu się. Ojciec zadowolony ściągnął drugą wędkę i założył na niej również baleron. wyrzucił jedną wędkę nie zdążył wyrzucić drugiej zacina i siedzi następna, w końcu i ja postanowiłem spróbować wyrzuciłem tą drugą wędkę chwila moment i belona siedzi... Przyszli Duńczycy i zaczęli łowić na krewetki i na kupne chyba tubisy, bądź szprotki. No i my z ojcem co rzut przynęta nie raz nie zdąrzyła spaść do wody i już belona siedzi, Duńczycy patrzeli na nas z podziwem i nie mogli przeżyć że my cały czas je wyciągamy i rzucali coraz bliżej nas , później co chwila dochodziło do splątań. Strasznie próbowali podpatrzeć na co my je łowimy lecz my z ojcem nie za bardzo chcieliśmy wszystkim pokazywać naszego sposobu. No i wyszło tak że Duńczycy mieli tylko po 2-5 sztuk a my z ojcem na głowę co najmniej 70, gdyby ojciec nie musiał jechać do pracy byśmy jeszcze łowili, jak już sie spakowaliśmy do nie mineło 10 sekund jak nasze stanowisko zostało zajęte. To nie był tylko jeden raz że baleron się spisał, polecam również wątróbkę, my łowiliśmy z ojcem na spławik grunt około 60cm haczyk nr4. Gdy wracaliśmy do domu uśmiechnięci zapytałem ojca czemu on wzioł ten baleron a on odparł mi na to że jeśli zimą ryba bierze na mięsko to i na morzu powinna. Łowiliśmy w czerwcu. Nie wiem jak jest na naszym Bałtyku ale myślę że będzie podobnie i warto zabrać Baleron bądź wątróbkę ale polecam baleron bardziej belonom spakuje. Śmieszne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

O proszę Tomek przybliż mi temacik karasia na szynkę xD w dani mam fajne łowisko karasia ale takiego naprawdę dużego w granicach 3kg!! ale nie chce nic innego niż rasówka i delikatnie bierze strasznie nieraz 30 minut tak ciąga ciąga i nic z tego nie ma. A szynkę może będzie bardziej chciał ;) A co do baleronu naprawdę wam polecam !! jest bardzo skuteczną przynętą, wrazie jakiś pytań odnośnie belony na barelon to pytać ;) za rok może sprubuje w polsce połapać na baleron W tedy to pewnie już wszyscy będą stosować tą przynęte hehe;) może opatentuje to ;) i w wędkarskich będe sprzedawał xD ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę Tomek przybliż mi temacik karasia na szynkę xD w dani mam fajne łowisko karasia ale takiego naprawdę dużego w granicach 3kg!!

Skąd się wzięła szynka? Za szczeniackich lat pierwsze samotne wyprawy wędkarskie odbywałem w tajemnicy przed rodzicami na zapomniany prze Boga i ludzi stawek przeciwpożarowy. A jako że to była konspiracja, to oprócz króciutkiej wędeczki teleskopowej ze sobą zabierałem tylko... kanapkę "zaoszczędzoną" ze szkoły :lol: I siłą rzeczy wykorzystywałem wszystko co zawierała kanapka: bułkę, szynkę, ser. :mrgreen: Później zdarzało mi się używać szynki na innych łowiskach. Karasie brały, ale brakowało dawnej determinacji i były to już tylko epizody :wink:

ale nie chce nic innego niż rasówka i delikatnie bierze strasznie nieraz 30 minut tak ciąga ciąga i nic z tego nie ma

Jeżeli zacięcia były puste po takim braniu to stawiałbym raczej na lina.

No, ale wróćmy do tematu.

A co do baleronu naprawdę wam polecam !! jest bardzo skuteczną przynętą, wrazie jakiś pytań odnośnie belony na barelon to pytać

Głowię się nad tym baleronem i jedyne co mi przychodzi do głowy jako wytłumaczenie, to fakt, że kolorystycznie i strukturą nieco przypomina rybią ikrę. Być może to jest wytłumaczenie tego fenomenu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Nie które z tych zacięć były puste z tego powodu że sie Śpieszyłem :oops: i taka jest prawda, bo gdy poczekałem nieraz i te 30-40 minut to sie opłacało, ale ci powiem że historie z rodzicami masz jak ja, ;) a spróbuje ci powiem na szynkę kiedyś, a lina na tym łowisku nie dostałem jeszcze żadnego karpie się zdarzały takie do 3-4kg ale rzadko

Głowię się nad tym baleronem i jedyne co mi przychodzi do głowy jako wytłumaczenie, to fakt, że kolorystycznie i strukturą nieco przypomina rybią ikrę. Być może to jest wytłumaczenie tego fenomenu :roll:
\

A ty być morzę masz rację że przypomina rybią ikrę tym bardziej jak jest w wodzie słonej, To co tomek zakładamy firmę i robimy przynętę na belone?? Część pieniędzy przekażemy na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wszystkim niedowiarkom oraz osobom, które mają się zamiar wybrać na belonę chciałbym przekazać pewną informacje:

jeśli zastanawiacie się między żyłką, a plecionką to weźcie plecionkę, jeśli weźmiecie żyłkę to musicie użyć fluocarbonu, a dlaczego? Dlatego iż ząbkom belony żyłka nie robi najmniejszego problemu i jest bardzo szybko przecinana jeśli się między te ząbki dostanie. Doświadczyłem tego ostatnio łowiąc belony z brzegu na żyłkę 0.20. Użyłem jej ponieważ min tutaj przeczytałem o tym iż niby ryba ta do tego nie jest zdolna:]

Na szczęście ryba wzięła, ode mnie z 2 metry, prawie przy samych nogach więc udało się mi ją wyjąć szybko, jednak po wyjściu z nią z wody sama żyłka wyskoczyła jej z pyska. Żyłka owinęła jej się wokół długiego pyska. Jeśli bym ja holował może z 5-10 sekund dłużej, mógłbym stracić blaszkę, a dodatkowo skrócić rybie życie poprzez uniemożliwienie normalnego polowania.

Więc powtarzam: plecionka, lub żyłka z fluocarbonem(który może nie jest tak skuteczny na szczupaka jak np wolfram, jednak na belony wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim niedowiarkom oraz osobom, które mają się zamiar wybrać na belonę chciałbym przekazać pewną informacje:

jeśli zastanawiacie się między żyłką, a plecionką to weźcie plecionkę, jeśli weźmiecie żyłkę to musicie użyć fluocarbonu, a dlaczego? Dlatego iż ząbkom belony żyłka nie robi najmniejszego problemu i jest bardzo szybko przecinana jeśli się między te ząbki dostanie. Doświadczyłem tego ostatnio łowiąc belony z brzegu na żyłkę 0.20. Użyłem jej ponieważ min tutaj przeczytałem o tym iż niby ryba ta do tego nie jest zdolna:]

Na szczęście ryba wzięła, ode mnie z 2 metry, prawie przy samych nogach więc udało się mi ją wyjąć szybko, jednak po wyjściu z nią z wody sama żyłka wyskoczyła jej z pyska. Żyłka owinęła jej się wokół długiego pyska. Jeśli bym ja holował może z 5-10 sekund dłużej, mógłbym stracić blaszkę, a dodatkowo skrócić rybie życie poprzez uniemożliwienie normalnego polowania.

Więc powtarzam: plecionka, lub żyłka z fluocarbonem(który może nie jest tak skuteczny na szczupaka jak np wolfram, jednak na belony wystarczy).

Kolego ja łowie tyle lat Belonę i zawsze na żyłkę i jeszcze nie miałem przypadku żeby mi przegryzła żyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem tak było... nie wiem jakiej żyłki używasz, ja jak napisałem używałem 0.20.

Czyli to nie jest jakaś usłyszana historyjka, tylko zdarzenie faktyczne, które miało miejsce, którego doświadczyłem.

Mi na szczęście zdarzyło się to przy 1-szej rybie. Dzięki czemu, nie mam już żadnych wątpliwości co do tego,że belona potrafi bez problemu ząbkami przeciąć żyłkę i wiem jak się następnym razem przygotować na podobny wyjazd.

Nie przecięła tobie? no to pogratulować tylko wiedz, i niech inni wiedzą ,że potrafi i jeśli żyłka ma styczność z jej ząbkami to może się to zdarzyć tak jak i mi się przytrafiło.

Może używałeś długich przynęt, nie wiem. Jednak nieodpowiedzialne by było mówić,że nie ma takiej możliwości jak przecięcie przez nią żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się to na pewno - zanim sam zacząłem łowić belonę sporo o tym poczytałem, i często trafiałem na takie informacje, stąd w zeszłym sezonie używałem fluorocarbonu.

http://www.midcurrent.com/news/2009/10/zm-primitive-fly-fishing---with-kites.html

Koledzy ja łowie kilkanaście lat Belonę i wszyscy moi znajomi łowią bez przyponów i nie słyszałem żeby komuś przecięła żyłę.Nawiązując do filmiku to cała Skandynawia zamiast kotwiczki ma coś w rodzaju włóczki

http://www.fiskegrej.dk/Varedetaljer.aspx?vareID=4296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Jak tam belona? Ruszyła się już?

Jeszcze kilka dni i się zacznie :mrgreen:

Tymczasem warto się zapoznać z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 kwietnia 2011 r.

""§ 8. 1. Ilość ryb, którą może wyłowić osoba prowadząca połowy w ciągu doby, wynosi nie więcej niż:

....

5) 5 sztuk - w przypadku belony (Belone belone); "

http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2011,nr,87/poz,490,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-zmieniajace-rozporzadzenie-w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

proszę śmielej pisać o Waszych połowach w tym sezonie, gdzie i w jaki sposób poławiacie te piękne ryby, czy z brzegu, czy może z łodzi? słyszałem że w Międzyzdrojach już można połapać, ale czy to prawda? piszcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie to zabrzmialo (Jutro zrzucam łódź na wodę i zamierzam na zatoce przy Świnoujściu poszukać belony i śledzia, z łodzi nie próbowałem i jestem ciekaw efektów. Od lat jeździłem na plażę golasów ) plaża wędka golasy połowy szprotki-sorry belony jakie okazy udalo sie zlowic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.