Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nowa wędka i kołowrotek


Paskudnik

Rekomendowane odpowiedzi

8hWitam. Nie tak dawno zacząłem swoją spinningową przygodę. Jako kompletny laik doradzono mi kij i kołowrotek, zestaw wygląda następująco 

Wędzisko - Konger Sentry 265cm 4-17g

Kołowrotek - Mistrall Amundson 2000

Kupując zestaw, prosiłem o złożenie czegoś na szczupaka (było to chwilę przed rozpoczęciem sezonu), na wędce widnieje rysunek sandacza, a na jakiejś stronie oferującej ten produkt przeczytałem, że jest to wędka na okonie. Dodatkowo, jest źle wyważona, dlatego chciałbym dokupić kołowrotek do obecnej wędki, oraz nową wędkę do aktualnego kołowrotka. Kwota do 400zł na obie rzeczy, chciałbym się zmieścić. Wyjeżdżam do Holandii i oba wędziska zamierzam zabrać i z nich tam korzystać. Byłbym wdzięczny dodatkowo za informację do czego w koncu tego kija mogę używać, bo nie wiem. Udało mi się złapać co prawda jedynie szczupaka, na moje dziesięć wypraw poczatkujacej osoby, dodatkowo cztery brania, które zmarnowałem, ale początki bywają trudne. Dopowiem, że oblegam jeden tylko zbiornik PZW. Nie wiem czego się spodziewać w Holandii i na co się nastawić. Z góry dziękuję za udzielone podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj. 

Niestety nie miałem sentry w rękach ale to propozycja kongera w nowym systemie zbrojenia fuji ale bez fuji :) i raczej to nie jest zły kij. 

Wszystko o czym piszesz to kwestia upodobań. Ja na kija o podobnym CW łowie szczupaki , sandacze, okonie, jazie, klenie, bolenie... 

Ale łowię szczupaki i sandacze raczej na lekko i krótszym kijem który ławiej wywazyc kołowrotkiem 2000.

Poza tym w tanich kijach a tym samym niskich modułach wegla wraz z długoscia kije znacznie zwalniają i nie lubie na takich kijach podbijać sandaczowo okoniowo przynety. Dla mnie kije powyzej 2,60 to raczej do smuzaków ale to kwestia upodobań. W kazdym razie połowisz tym obecnym sentry szczupaki pod warunkiem ze nie będziesz oczekiwał dynamicznego podbicia główek od 10g w górę.

jak leci na ryj to kup troche cięzszy kołowrotek rozmiar wiekszy np 3000-  ryobi ecusima w abesach albo zauber jak zalezy na metalowym body lub ich odpowiedniki w sproo - passion albo redarct. Fajna tez jest daiwa laguna. 

Musisz sam podjąc decyzję czy tek kij Ci odpowiada bo jest bardzo uniwersalny i mozna łowic na niego praktycznie wszystkie drapiezniki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.