Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciężarek czy koszyczek - różnice i podobieństwa


edek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po próbach w żywcu(niezbyt udanych) postawiłem na grunt i mam zamiar zostać pasjonatem tej metody. Ale zastanawiam się czy łowiąc na ciężarek będę miał miał takie same wyniki jak z koszyczkiem? Łowie zwykle na stawach około 4m głębokości zwykle używając kukurydzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zakładajac koszyczek masz szanse necenia punktowego,czyli zucajac karzdym nastepnym razem podnecasz lowisko.Jezeli zalozysz sam ciezarek i rzucisz zestaw w nie zanecone lowisko to raczej szans na rybke nie masz.

A wiec jak ciezarek to zanec sobie lowisko najpierw,jezeli koszyczek to wystarczy kilka rzutow i ryby podplyna.Jezeli dopiero zaczynasz lowic ta metada to na poczatek te rady wystarcza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy muszę używać rurki?
edek0101 nie musisz ale z rurką jest wygodniej

Poza tym, że wygodniej to jeszcze zestaw się tak nie plącze dlatego rurki noszą miano antysplątaniowych :smile:

Osobiście polecam rurki łamane :wink: Niestety ostatnio miałam prostą i się naklęłam niemiłosiernie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze ci tak jeśli jestes początkujacy zaczynij od koszyczka poniewaz dzieki niemu necisz w tym miejscu gdzie zarzucisz a jesli uzywasz cieżrka musisz dostosowac zrzucanie do miejsca necenia proste polecam dla poczatkujacego koszyczek udanych polowoów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli to ma być staw to zdecydowanie koszyk z rurką antysplątaniową. Nie wiem jakie jest dno twojego stawiku (jeśli muł) ale używając ciężarka i przeżucając zestaw obok miejsca nęcenia masz mniejsze szanse na brania natomiast z koszykiem zanętowym nawet jak wyląduje w mulistym dnie szanse sie znacznie zwiększają. Natomiast jeśli dno jest bardzo zarośnięte to ciężarek będzie lepszy (mniejsze ryzyko złapania zawady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Wszystko zależy od wody na jakiej się wędkuje. Zbiorniki zaporowe,jeziora,większe rzeki i stawy wręcz wymuszają użycie koszyka zanętowego,ale sytuacja zmienia się diametralnie podczas łowienia w mniejszych rzeczkach. Najlepiej sprawdza sie na nich najprostszy zestaw z oliwką przelotową: haczyk-przypon-krętlik-stoper bądż koszulka igielitowa-oliwka. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po próbach w żywcu(niezbyt udanych) postawiłem na grunt i mam zamiar zostać pasjonatem tej metody. Ale zastanawiam się czy łowiąc na ciężarek będę miał miał takie same wyniki jak z koszyczkiem? Łowie zwykle na stawach około 4m głębokości zwykle używając kukurydzy.

Jak duży jest ten staw? Moim zdaniem na stawach lepiej zastosować odległościówkę. Koszyczek/ciężarek będzie grzązł mule a rzucanie nim na niewielkie odległości nie ma sensu. Bardzo lubię łowić na DS ale w pewnych okolicznościach są skuteczniejsze metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.