Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wodery i spodniobuty


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety musisz je wywalic. To twarda guma i nawet jak zakleisz dziure to jest to miejsce tak feralne ze guma bedzie pracowac i po niedlugim czasie znow bedziesz mial mokro. Nowe nie sa tak grogie. Probuj latkami do opon (na zimno)dostepne na gieldach samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

lepiej kup nowe chyba ze chcesz to próbuj a swoją drogą ja jestem za woderami nie spodnioutami gdyz wodery sa robione zazwyczaj z grubszej skory a co za tym idzie są trwalsze i mocniejsze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja również zastanawiam się nad kupnem spodniobutów. Przeglądając Allegro, trafiłem na kilka aukcji. Byćmoże są wśród was osoby, które posiadają towary danych firm i będą w stanie napisać, czy warto w nie inwestować. Interesuje mnie głównie ich wytrzymałość.

http://www.allegro.pl/item363993555_spodniobuty_behr_pvc_hit_cenowy_42_super_lekkie_.html

http://www.allegro.pl/item367389030_wodery_do_pasa_spodniobuty_jaxon_45_na_wiosne_.html

http://www.allegro.pl/item366423395_lemigo_lexpo_nowosc_2007_spodniobuty_41_gratis.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMIGO LEXPO__NOWOŚĆ 2007_SPODNIOBUTY_41 mam takie ale wodery - wykonane są jak myśle z tego samego materiału, mogę śmialo polecic, są lekkie, wygodne, rankiem nie czuć w nich chłodu, choć w gorący dzień najlepiej jest brodzić głęboko bo pot skrapla sie bardzo obficie - choć jak w każdych :razz:

uważaj na numerację - ja normalnie noszę obuwie w rozm 41, ale woderów nie bylo mniejszych niż 42 - zaryzykowałem kupując i całe szczęście, bo 42 są idealne!!! a 41 byłby zbyt dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych ktore podales jedynie Lemigo. Pisalem tez wczsniej o firmie Ocean (175 zl

czyli o 50 wiecej niz lemigo )

Warto sie zastanowic czy nie sciagnac cos ze stanow lub anglii. przy obecnym kursie dolara i funta rozejrzyj sie za Cabelasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość przem1978
Dzięki za opinie, napewno wezmę je pod uwagę. A może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie? Byćmoże ktoś zna inna firmę, produkującą solidne spodniobuty.

ja mam tez Lemigo, lekkie, cienkie, 6 godz. brodzenia w upale i jest OK, nie mniej dokupiłem do nich skarpety neoprenowe cormorana - idealny zestaw !!!

ale jeden krok za daleko raz zrobiłem i woda w srodku, wtedy pomyslałem o spodniobutach, ale to chwilowe przemyslenie było :)

woderki Lemigo sa najlepsze w transporcie, bo materiałowe wiadro zanetowe jaxona jest najlepszą torbą na nie, dodatkowo miesci sie w nim pas spinningowy i kanapki od żonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem te behry,nie wiem jak się spisują bo jeszcze w nich nie brodziłem,nie liczę na to że wytrzymają do końca mojej kariery wędkarskiej :razz: mam nadzieję że 2 sezony w nich połowię,wiem jedno,strasznie śmierdzi ten nylon leżą u mnie w pokoju i ciężko jest wysiedzieć,zamówiłem o nr większe i dobrze bo numeracje mają zaniżoną przesadnie można nawet 2 nr większe zamówić i przy grubej skarpecie będzie ok,poza tym są większe niż spadochron desantowy,nie wiem czym to jest spowodowane,pewnie do wielkości buta jest rozm a ja zamówiłem 46 przy normalnym rozm 44 i sa dobre,szelki musiałem przerobić i skrócić bo sa tak wielkie że brakowało regulacji,zobaczymy co pokaża na rzece :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podpinam się do tematu. Mam zamiar kupić spodniobuty na sezon wrzesień - grudzień. Mają służyć do szlajania się w deszczu i wysokiej trawie. Rzadziej do wchodzenia do wody ew w celu podebrania ryby. Wodery niestety sie nie sprawdzają. po 30 min szlajania się jestem mokry w kroczu. Pytanie : neopreny czy PCV . Czy w neoprenach przy temp. 20 st. nie zagotuję się. I jeszcze jedno. Czy ma ktoś takie http://allegro.pl/item399460285_spodniobuty_neoprenowe_camouflage_rozmiar_43.html

Jeżeli tak to jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keri, nie polecam bardzo waskie i bardzo male buty maja. Poza tym sa ok. Mam je od 2 lat. buty musisz wziac przynajmniej 2 numery wieksze spodnie tez bo w moich jest problem kucnac. Poza tym sa ok jak pislem

Dobrze by bylo gdybys je przymierzyl wczesniej ze skarpeta. Kolejna wada to laczenie buta ze spodniami. sa to ostre laczenia i przy cienkim ubranku pod spodem przetarlo mi skore na piszczelu do golej kosci. W podobnych pieniadzach i podobnej jakosci masz LEMIGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Andrevv w każdych spodniobutach ugotujesz się w lato... jeżeli będziesz na słońcu. Chyba, że będziesz już w wodzie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

hej a może ktoś posiada takowe spodniobuty TU BYŁ NIEOPISANY LINK

są to spodniobuty wojskowe z demobilu kosztują niewiele mam ograniczony budżet i się zastanawiam jak z ich trwałością czy są mocniejsze niż te z lidla i czy ogólnie warto w nie inwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś posiada takowe spodniobuty

a ja kiedyś posiadałem, raczej odradzam.

Są to jakieś wojskowe p-1 czy coś takiego, po włożeniu buta do środka i opasaniu takimi gumowymi tasiemkami, które potrafią pęknąć, a bardzo ciężko nakładają się na plastikowe guziczki na które się je zapina (można posmarować kremem nivea lub wazeliną i niby jest lepiej) powstają fałdy, wybrzuszenia itp. bardzo słabo to wygląda, co do wytrzymałości podczas przedzierania się do wody wystarczą jeżyny i będą problemy - ja próbowałem i odradzam, nie widziałem tych z lidla, ale na pewno będą lepsze :)

w sumie za 80 zł można trafić klasyczne stomile luib lemigo, które na pewno posłużą dłużej i pewniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o konserwacji spodniobutów. Na czym ona polega? Czy chodzi tylko o wytarcie ich z wody po urzytkowaniu, czy może zabezpieczacie je jakimiś specjalnymi preparatami? Jak przechowujecie?

Co do opinii to mam spodniobuty Jaxona. Urzywam ich od jesieni zeszłego roku czyli 1,5 sezonu. Nie konserwowałem ich w rzaden sposób, a przechowuje je w piwnicy zazwyczaj na leżąco (tak jak je rzucę po wyprawie) lub wieszam za szelki na haku. Tereny jakie w nich przemierzam też zdarzają się różne więc są narażone na uszczerbki mechaniczne. Jak do tej pory to nie wytrzymały tylko nitki którymi były przyszyte szelki (przyszyłem sam i jest OK) i to na samym początku (2 lub 3 wyprawa). Pozatym nic, żadnych pęknięć, przetarć, jestem z nich bardzo zadowolony. A jeszcze po kilkugodzinnym staniu w samych spodniobutach (w lato bez grubych skarpet) odciskają się dość boleśnie szwy w dolnej części nogawek, ale wystarczy założyć podspód spodnie lub grube ,,podkolanówki" i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.