Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

marviz co masz na mysli piszac "bez HDS'ów" ??? bo wlasnie zastanawaim sie czy nie sciagnac z usa Lowrance HDS 2GEN 5x 83/200 kHz z GPS i jesli miałoby to nie latac u nas to by byla klapa :mad:

Pierwszy temat z brzegu:

http://www.fishing.net.nz/asp_forums/lowrance-hds-reports-not-valid-for-area_topic55743_page3.html

Niestety nie znalazłem nic po polsku więc mam nadzieje że operujesz po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Szukam informacji o takiej echosondzie:Humminbird Fishfinder383c - chodzi mi o ocene osób ktore jej uzywaly lub maja inna praktyczna wiedze o tym sprzecie w kontekscie spinningowania w zbiorniku do 8 m glebokosci. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z echosondą. Teraz mam zamiar ją zakupić. Która byłaby dobra na początek? W ogóle nie jestem w temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Jezioro, na którym łapie z łodzi ma około 10m głębokości. Czytałem, że dobra na początek jest Earle Cuda? Mógłby mi ktoś coś polecić i wdrążyć w temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu znaczków graficznych na wyświetlaczu echosondy.

Przy ikonach rybek na wyświetlaczu pojawiają się cyfry od 1 do 9 - co one oznaczają.

Co określa wielkośc ryb w wodzie - wielkośc znaczka graficznego?.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cyferki to może być głębokość na jakiej została zlokalizowana przeszkoda (czyli potencjalna ryba)... Tak mi się wydaje...

OK - ale ja mam inny temat - kupiłem Humminbird Piranha Max 150 - tak do sondowania dna i mam problem - brak mocowania sonaru. Nic w zestawie nie było oprócz gniazda na śruby/klej) a ja nie będę mocował sonaru na stałe do łodzi. Macie może jakieś patenty na mocowanie/ustabilizowanie tego ustrojstwa? W sobotę godzinkę popływałem po jeziorze (echo wykonuje swoją pracę jak stoisz w miejscu, super) ale przy wiosłowaniu sonar lata jak potłuczony i wiadomo nie spełnia swojej roli prawidłowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Witam Panowie w zwiąku że moim kolejnym zakupem będzie echosonda,prosze pomóżcie mi wybrać między Lowrance Mark 5x pro a Lowrance Mark 5xDSI...

Mógłby mi ktoś pomóc????

Witam.Tak sie złożyło,że akurat mam Lowrance Mark 5x pro. Jest to już czwarte echo,które testuję,więc mogę coś Tobie doradzić.Pewnie idziesz,tak jak i ja,tą samą drogą w wyborze echa.W większości tematów na forach polecają albo 5x pro albo 5x dsi.

Jeżeli chodzi o dsi,to jestem przekonany,że jeszcze jest za wcześnie,by to kupować.Mało dopracowane,za dużo szczegółów.Widziałem nad wodą.jak metoda dsi działa i nie powaliło mnie na kolana.Dużo osób pisze,że to coś wspaniałego.............. Podejrzewam,że większość widziało tylko symulator tego urządzenia,a nie działanie w praktyce nad wodą.

Co do 5x pro,kupując,kierowałem się zachwytem użytkowników.A czy ci użytkownicy mieli do czynienia z lowrance x86ds?? Według mnie,była to najlepsza echosonda,jaką miałem.Warto,byś się tym typem zainteresował,może gdzieś trafisz używkę.Na początek będzie to trafny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od kilku lat Używam, starego Eagla Trifindera

rewelacyjny na płytkie łowiska

szeroki kat pokrycia dna

na rzece sprawuje się extra do predkości nieprzyzwoitych !

jest to bardzo stara echosonda 3 stożkowa

na Bałtyk kupiłem Lowrenca z górnej półki hds

z gadżetami

i sorki powiem szczerze ze dziś po całym sezonie używania Lowrenca łapie się na tym ze wole starą echosondę za dużo zabawy z ustawieniami

jakieś cuda na ekranie

a w staruszku wszystko co potrzeba pod ręka i szybko

przestrzegam przed wydawaniem wielkiej kasy na swój nowy sprzęt

stare echo pokazuje to samo co lawrens za ...hm nieprzyzwoicie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam koledzy czy w echosondach humminbird piranha max 160 da sie wyłaczyć ikonki ryb?? zastanawiam sie nad kupnem takiej sondy ale wyczytałem ze nie da rady oglądac realnego odbicia, chociaż widziałem na necie filmik jak gościu tą echosondą znalazł siatke ze zdechłymi rybami na dnie.

Zastanawiam się też nad lowrence x4 pro ale tez wyczytałem ze zobaczenie "łuku" graniczy z cudem.

Czy da sie wogóle zobaczyć coś na tych sprzętach przypominającego "łuk" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuku 54 mam takie echo i nienażekam,mam ją pierwszy sezon i z początku troche się niemogłem połapać ale napisze ci szczeże

niewiem jeszcze jak jest z rybkami czy można je wyłączyć czy nie ale pokazuje i oto w tym chodzi bo po co je wyłaczać i pływac tam gdzie ich niema na ślepo

głebokość pokazuje bardzo dobrze,płynącą ławicę rybek też pokazała,tylko jeszcze niewiem dlaczego pokazuje kotwice,obciążenie jako rybe,może niema takiej opcji że wszelkie śmieci ,liście czy płynące gałązki powinno pokazać inaczej no ale sezon przed nami iczas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy czy w echosondach humminbird piranha max 160 da sie wyłaczyć ikonki ryb?? zastanawiam sie nad kupnem takiej sondy ale wyczytałem ze nie da rady oglądac realnego odbicia, chociaż widziałem na necie filmik jak gościu tą echosondą znalazł siatke ze zdechłymi rybami na dnie.

Zastanawiam się też nad lowrence x4 pro ale tez wyczytałem ze zobaczenie "łuku" graniczy z cudem.

Czy da sie wogóle zobaczyć coś na tych sprzętach przypominającego "łuk" ??

Mam bodajże Max150 i z tego co pamiętam to istnieje możliwość korzystania z rybek. Aby nie być gołosłowny podpytam kolegi z którym pływam bo jemu częściej chce się grzebać przy echo.

Jednak mam podobnie jak Zając. Jeśli pływam (szczególnie po Wiśle) to wolę mieć to włączone bo "pika". A wtedy łatwiej jest się skupić na pływaniu niż ciągle gapieniu się w ekran co szczególnie na rzece może być przydatne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad lowrence x4 pro ale tez wyczytałem ze zobaczenie "łuku" graniczy z cudem.

Czy da sie wogóle zobaczyć coś na tych sprzętach przypominającego "łuk" ??

Kolego, używam x4 pro. Łuki da się zobaczyć. Z tym że muszę ci powiedzieć że w pewnych warunkach trudno jest pracować na łukach, szczególnie jeśli w wodzie pływa dużo śmieci/patyków, zielska itp. Obniżając czułość w pewnym momencie okazuje się że łuków nie ma bo...bo dużych ryb nie ma :)

Ogólnie jeśli chodzi o x4 pro to jest ok dla mnie. Używam głównie do badania głębokości i rodzaju dna. Jak trafie na ławicę to zatrzymuje się. Pojedyncze ryby olewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam szybkie pytanie. Kupiłem echosondę i chcę sprawdzić "na sucho" czy działa, popatrzeć w ustawienia. I teraz, czy coś się stanie jeżeli przetwornik nie będzie zanurzony w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.