Skocz do zawartości
tokarex pontony

RYOBI ZAUBER 3000 - 4000


Unises

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie Arctica też ma rotor grafitowy i w niczym to nie przeszkadza, w starszym modelu Zaubera zawsze można podmienić korbkę od innego kołowrotka jak Ci ta składana nie pasuje. Co do luzów to owszem są minimalne, ale w takich korbkach jak np: Spro Red Arc 10400 też te luzy na składaniu korbki występują. Jak nie ma być luzów to trzeba skleić :grin: , to i na sześciokącie korbki się znajdzie minimalny luz. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Też to mam z tym że tylko czasem i po jakimś czasie się to uspokaja. Podejrzewam rolkę ( łożysko) prowadzącą plecionkę w kabłąku. U mnie dostała luzu i potrafi wciąć plecionkę. Mam zamiar zrobić to już po sezonie. Dodam że mam model 4000 CF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Stary zauber straszy mnie tą składaną korbką o której się naczytałem.

Witam,

koledzy, nie ma "starych" i "nowych" Zauberów, jeśli chodzi o serie.

Model Zauber i Zauber CF to dwa kołowrotki znacząco się różniące, również w cenie.

A jeśli chodzi o korbkę. Dragon wynegocjował u Ryobi korbkę skręcaną, co jest gwarancją dobrej pracy i brak irytujących luzów podczas kręcenia, no i przekłada się na dłuższą żywotność koł.

Konger oferuje Zaubera (i inne Ryobi) ze składaną korbką, na którą narzekamy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zauber CF ma jedno łożysko więcej od "starego" Zaubera. Czy przypadkiem nie wstawiono tego dodatkowego łożyska w rolkę prowadzącą kabłąka? Z tego co wyczytałem to stary Zauber nie ma łożyska tocznego w rolce kabłąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie wstawiono tego dodatkowego łożyska w rolkę prowadzącą kabłąka? Z tego co wyczytałem to stary Zauber nie ma łożyska tocznego w rolce kabłąka.

Nie wiem gdzie przeczytałeś coś takiego ale to jakieś bzdury ;) "stary" Zauber ma łożysko kulkowe w rolce prowadzącej żyłkę

A to dowód: https://mulinete.files.wordpress.com/2012/11/ryobi_zauber_3000_scheme.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku,

takie zdanie: " Zauber'y mają tzw. „suchą rolkę” prowadząca linkę. Warto jest po zakupie natychmiast rolkę przesmarować dobrą oliwką do łożysk. "

Zdanie to pochodzi z: fishing-test

Chodzi mi o łożysko toczne-kulkowe.

Jest gdzieś opis do schematu Zaubera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
Witam.

Mam problem z wyborem kołowrotka :wink: . Zauber 3000 czy Penn Battle II 3000? Może ktoś podpowie, miał do czynienia z tymi kołowrotkami.

Mój kolega przeskoczył z Battle na Zaubera CF. Jest zadowolony ze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Witam.

Mam problem z wyborem kołowrotka :wink: . Zauber 3000 czy Penn Battle II 3000? Może ktoś podpowie, miał do czynienia z tymi kołowrotkami.

Jeśli w tych pieniądzach szukasz to Zauber 3000 FD z dystrybucji Dragona z stałą korbą nie ta łamaną jaką ma Konger w swojej ofercie z tymi młynkami. Mam Zaubera 3000 FD i to dość mocna maszyna na niezbyt intensywne łowienie i niezbyt ciężkimi przynętami. Zaubery CF są tragiczne przy intensywniejszym użytkowaniu, dwóch kolegów już takie młynki zajechało. Penn natomiast robi brody na plecionkach i raczej nie będzie zbyt dobry no chyba że łowisz żyłkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niezbyt intensywne łowienie i niezbyt ciężkimi przynętami. Zaubery CF są tragiczne przy intensywniejszym użytkowaniu

Rrrany, byś ty wiedział ile nasze przeorały (Fishunter 10 + głowka 12- 15g).

Chciałbym zobaczyć chodź jednego zajechanego zaubera? Jeśli jest tragiczny to pewnie padł szybciej niż w dwa lata. Co z gwarancją?? Pewnie zgubili paragony?

W moim po 2 latach ciężkiej orki lekko dyga korbka, z CF absolutnie nic się nie dzieje. Mankamentem tych kołowrotków jest korba i rolka, bebechy są nie do zajechania. Penn battle II kosztuje 480 zł, Zauber 240- co my porównujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Chciałbym zobaczyć chodź jednego zajechanego zaubera?
cóż skoro się lekko łowi to i się nie zobaczy zajechanego zaubera, mówię o CF bo sam osobiście mam FD z dystrybucji Dragona i poza małymi luzami i nic mu nie dolega. Kolega kupił CF w tym roku, pletka 0,19, przynęty od 30 do 80 gram głównie wahadła i jerki (ja swoim też tak łowię, kij 25-cio funtowy ale ja używam wahadeł i łamanych ręcznie robionych woblerów. Jak byś zobaczył ile było opiłków w środku tego CF mimo smarowania, jakie luzy dostał , o ząbkowaniu nie wspominając może byś uwierzył. Ta wersja CF jest moim zdaniem mniej udana niż starsza FD.
W moim po 2 latach ciężkiej orki lekko dyga korbka, z CF absolutnie nic się nie dzieje. Mankamentem tych kołowrotków jest korba i rolka, bebechy są nie do zajechania.
Co znaczy ciężkiego orania bo tą wagą jak podałeś to dla mnie na lekko łowienie przy moim, poza tym dochodzi częstotliwość łowienia i czas jaki młynek pracuje, łowię z kumplem często nawet i 5 razy w tygodniu po nie mniej jak 5-6 godzin a w weekendy potrafimy po 12 godzin tasować wodę z małymi przerwami na kawę i posiłek. Wahadła, jerki, woblery od 30 gram w górę przy tak intensywnym użytkowaniu dały CF kolegi 3 miesiące pracy i nadawał się na śmieci, oczywiście wysłał na reklamację ale stwierdzili że to usterka mechaniczna przez niego spowodowana i nie uznali reklamacji. Obje myślimy teraz nad zakupem TP 4000 PG 2015 z Japonii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty od 30 do 80 gram

Ty poważnie mówisz? Takie gramatury to nawet nie ciężkie łowienie a morderstwo dla kołowrotka w tych pieniądzach. One nawet nie są do tego przeznaczone. Jak 80 gram to dlaczego nie od razu półtorej kilograma? Jeszcze ani jedna osoba nie potwierdziła jakiejkolwiek różnicy bebechów między Zauberem zwykłym a CF, co więcej wiele jest info to tym że to to samo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Ty poważnie mówisz?
Poważnie kij 2,40, 25-funtowy, robiony w pracowni, zauber 3000 FD w moim przypadku u kolegi kij podobny ale 2,70 i zauber 4000 CF.
Jeszcze ani jedna osoba nie potwierdziła jakiejkolwiek różnicy bebechów między Zauberem zwykłym a CF, co więcej wiele jest info to tym że to to samo !
CF ma jedno łożysko więcej ale ilość smaru to przez producenta jest bardzo oszczędnie dawana w te nowsze, starsze wersje miały go jeszcze więcej. Porównaj sobie CF i FD

Zauber 3000 FD

bf4180680b6b5771med.jpg

Zauber 2000CF (3000 niczym się nie różni)

2560e9557a563b94med.jpg

Same podzespoły wyglądają na takie jakby delikatniejsze. Ja nie twierdzę że to zły kołowrotek bo w tych pieniądzach trudno znaleźć coś lepszego i ktoś kto wędkuje od niedzieli takim zauberem może łowić kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.