Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spławik żywcowy


michal15

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dokladnie:) chodz dla mnie lepsze sa i wygodniejsze przelotowe..grunt ustawiam stoperm od gory spalwika a stałe sparwdzaja sie przy malych glebokosciach..aa i uzywaj stoperow a nie jak wielu olowianych kulek bo stoper ci zylki nie uszkodzi a zaciskajac olow mozesz oslabic zylke czy ja nawet w skrajnych przypadkach przeciac i oczywiscie zawsze stoperem mozesz jezdzic po zylce..

ps: to jest tylko moja opinia oparta na moich jakis tam doswiadczeniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

michal15 ja łowię na żywca i zawsze odcinam antenkę przy samym spłąwiku tak żeby był sam "korek". Łowię już tak dłuuugo. Łowię przelotowo ze stoperami. Używam spławików około 6g - takich, że okoń spokojnie go zanurzy i pociągnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam takich przelotowych spławików albo w kształcie marchewki albo typowych obłych styropianowych, ale w małych rozmiarach. W przeciwieństwie do wobler129 nigdy nie obcinam antenki bo ułatwia ona pływanie żyłki, a jak żyłka pływa to się żywiec mniej męczy i lepiej chodzi. Co ciekawe zaobserwowałem, że szczupaki częściej atakowały żywca podwieszonego pod spławikiem który miał część podwodną białą matową, a nie w ciemnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do wobler129 nigdy nie obcinam antenki bo ułatwia ona pływanie żyłki, a jak żyłka pływa to się żywiec mniej męczy i lepiej chodzi.

Ale ja nie mam luzu na żyłce. Cały czas żyłka jest napięta z małym luzem. W oczku 5cm. nie ma miejsca na luzy. A tam najczęściej łowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Jak najbardziej, jest to spławik przelotowy co pozwala aby zywiec stał w mijescu przy fali, a jak potrzebujesz zrobic go jako splawik staly to wystarczy gumke na antenke zalozyc i juz masz zestaw do dryfowania,

Ja osobiscie na szczupaka zakladam 15 gr spalwiki, ale wszystko zalezy od wielkosci zywca. :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje 10 do 15 na szczupaka ale jak kolega napisał wyżej zależy od wielości żywczyka , jak taką 20 odpowiednio dociążysz do wielkości żywca żeby nie topił spławika też będzie o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.