Skocz do zawartości
tokarex pontony

sumiki z gruntu


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
czy nteraz gdy mamy juz jesien warto jeszcze sie na ne wybrac ??

Na pewno będzie gorzej z braniami niż latem. Sumiki są jednak bardzo pazerne i łowić je można do późnej jesieni dokładając do zanęty zmielonego pelletu o mięsnym zapachu lub suszonej krwi. Trzeba uważać na kolce jadowe. Ukłucie w twarz działa chlucynogennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi1122spid,

ja tez je łapie na czerwone robaki tylko co to jest pellet?? i co toznaczy chlucynogennie??

Jarosławowi myślę że chodziło o chalucynogennie :mrgreen::oops::idea::grin:

po prosty łyknął a

a chalu to znaczy że jesteś na chaju :oops::shock::grin:

co to jest pellet??

hmmm... http://www.tandembaits.home.pl/2007/?section=shop&groupid=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że szczupak na kukurydzę nie weźmie (przynajmniej nie powinien). Napisałem tak dlatego, że gdyby się tak zdarzyło to byłby to właśnie przyłów.

Przyłów, to złowienie ryby, na która się nie nastawiłeś, której się nie spodziewałeś, ale jednak wzięła

Dokładnie o to mi chodziło. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale czemu akurat ukłucie w twarz działa odurzajaco ??

Ukłucie w rękę jest tylko bolesne około 3 godziny, natomiast twarz jest bliżej rozumu :lol: i dlatego można gadać głupoty, sam to przeszedłem, i narobiłem strachu, bo koledzy nie wiedzieli co się dzieje. Indianie podobno tym jadem się narkotyzują przynajmniej szamani, którzy gadają z duchami przodków. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktore to sa kolce u sumika ??

adi1122spid, pisałes na samym poczatku ze lubisz je łapac i nie wiesz gdzie maja kolce :shock: Ja polecam złapac za głowe obiema rekami dla pewnosci i scisnac to bedziesz wiedział gdzie maja kolce, tylko pamietaj ze przez ten jad w kolcach długo sie rana goi :mrgreen: A tak na powaznie jak masz zbiornik w ktorym wiesz ze sa duze byki mowimy tu o takich 30-40cm to sprobuj na małego trupka, w tym okresie skuteczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zbiornik w ktorym wiesz ze sa duze byki mowimy tu o takich 30-40cm to sprobuj na małego trupka,

Sumiki karłowate te z kolcami nie dorastają do takich rozmiarow. To muszą być niemiarowe sumy, takie jak w Wiśle pod Krakowem, które czepiają się w ilości 5 na godzinę, i nie mają kolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumiki karłowate te z kolcami nie dorastają do takich rozmiarow.

Zaraz poszukam zdjęcia :mrgreen:

Kiedyś nad naszym stawem zadomowiła się kotka z młodymi. Miała tam raj bo dostawała masę sumików. Na rybkę faktycznie zdarzały się takie, że jak trzymała go w pysku za kark to jeszcze połowa sumika ciągnęła się po ziemi a kotka ledwo szła :lol: Także czterdziestki jak najbardziej są możliwe, ale nie zdarzają się często :wink:

A tu obiecane zdjęcie. Sumik mniejszy niż te na rybkę, ale i tak miał ponad 30 cm. :mrgreen:

23bf0aab39e1c310m.jpg

I jeszcze filmik z też sporym sumikiem :mrgreen:

http://tomek1haczyk.wrzuta.pl/film/xssjN7qsF0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumiki karłowate te z kolcami nie dorastają do takich rozmiarow. To muszą być niemiarowe sumy, takie jak w Wiśle pod Krakowem, które czepiają się w ilości 5 na godzinę, i nie mają kolców.

Musze Ci powiedziec i innym terz ze byczki zwane sumikem karłowatym potrafia dorosnac nawet do 50cm. Mowie powaznie sam widziałem z checia pokazałbym wam zdjecie moze kiedys trafie na łowce takiego, to wam pokaze. U mnie na starej cegielni gdzie głebokosc dochodzi do 17m zyja takie byki, i sa ludzie ktorzy wytrwale neca takie okazy i siedza po nocach :wink: Ja w tamtym roku złapałem to miał gadzina 36cm. W tym roku siedzac za sandałem na trupka podobnego. Gadałem nie dawno ze znajomym mowił, przyleciał do niego koles z sumikem 42cm i sie pytał co to jest bo nie wiedział co to za stwor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.