Skocz do zawartości
tokarex pontony

sumiki z gruntu


adi1122spid

Rekomendowane odpowiedzi

Jarosław, pamietaj ze sumik karłowaty jak kazda ryba w niesprzyjajacych warunkach moze rowniez skarłowaciec :lol: a to dopiero kicha z nimi bedzie :lol: jak posiadasz własny staw gdzie chodujesz inne ryby to raczej napewno wposzczenie ich to bład, ale jesli sa tam same to byciu jak swinka zje wszystko, moze upasiesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja w wakacje na stawie wycIAGNEŁEM TAKIEGO BYCZKA 30 CM NA CZERWONEGO ROBAKA wiem ze maja kolce ale nie wiedziałem nigdy ktore to sa te kolce hehe pamietam jak moj wujek bał sie zdjac z chaczyka takiego koluszka 10 cm a na trupka raz prubowałem w wakacje z marnym skutkiem ale moze w weekend jeszcze raz sprubuje podnece i zobaczymy a w tym stawie jest max 1.20 m. wody w ze 30-40 cm mułu i w takich warunkach sumik urosnie na np 40 cm ?? bo ze 30 to wiem napewno ale niewiem czy moge spodzieac sie wiekszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, notabene krajan tomka1, który z łowiska do domu zabiera tylko sumiki karłowate

To prawda, są tacy :mrgreen:

Sumiki są smaczne i nie mają praktycznie ości. Nie przepadam za rybami (oprócz drapieżników) więc i dla sumika nie robię wyjątku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie gdzie nie rzucisz to możesz się go spodziewać

U mnie akurat na odwrót: na różnych łowiskach porozrzucanych dookoła mojej miejscowości, nic innego nie bierze jak głupie tylko karasie, o sumiku to nawet nie ma mowy; nigdy w życiu nie widziałam go na własne oczy :???:

No w przyszłym sezonie może spróbuję na gruncik, może są w niewielkiej ilości ....

Muszę popytać.

bboobb Dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Nigdy nie spotkałem takich sumików.

Zazdroszczę, bo to potrafi wziąć na wszystko i w najmniej oczekiwanym momencie :] A większe sztuki trafiają się bardzo rzadko, zwykle jest ich tyle że dorastają do długości dłoni :)

Akurat ten Tomka był już ładny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem takich sumików.

W mojej okolicy tego dziadostwa chyba w ogóle nie ma, nigdy nie słyszałam żeby ktoś złowił sumika, ani mi się nie trafiło.

Z jednej strony może i dobrze, z drugiej jednak trochę żałuję, ponoć bardzo smaczne mięcho mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem gdzie mógłbym złowić takiego sumika w miarę blisko Warszawy? O okolicach Łęcznej wiem. Czy Koledzy znają jeszcze jakies łowiska?

Najblizszy długi weekend spędzę w okolicach Lidzbarka Welskiego, ale tam chyba nie ma sumików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.