Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Gopło


Luccio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Jak dobrze pamiętam to są jakieś opłaty /ale nie sprawdzałem tego sam, był tam znajomy z rodzinką i coś tam opowiadał/ Pamiętam tylko że formalności z licencją za połów załatwiał w sklepie wędkarskim w Gnieznie.

Tyle pamiętam z tamtych rozmów. Jak by co to dzwoń do władz parku

tel./fax +48 (052) 351 54 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gospodarstwo rybackie "GOPŁO". JA kupuję pozwolenie w Radziejowie. Mozna je dostac również w Kruszwicy. Opłata sezonowa wynosi 100zł, dla młodzieży uczącej się 50zł. Wyprawa na jeden dzień kosztuje 15zł. Nie wolno łowić na gruntówkę (tylko zestawy spławikiwe i - za dopłatą - spinning). Łowić można od godziny przed zachodem do godziny po zachodzie słońca.

Jezioro bogate w drobnicę. Łowię tam regularnie i nie ma problemu z wyciągnięciem kilku kilogramów płoci i leszcza. Niestety okazy powyżej 1kg trafiają się sporadycznie. Trudno powiedzieć jak jest z drapieżnikiem, bo póki co się na niego nie nastawiałem. Jest dość spora populacja węgorza (kilkakrotnie znajomi łowili). Kilka lat temu, jak ojciec jeszcze łowił wyciągnał tam sandacza. jezioro bogate w szczupaka. Występuje również i sum.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byl taki zakaz.

Za gole pozwolenie dostawalo sie mozliwsc wedkowania od switu do zmierzchu na dwie wedki zwykle. Zakaz lowienia na ciezka gruntowke.

Z tego co sie orientuje mozna bylo dokupic nastepujace opcje - lowienie nocne, spinning lub grunt.

W tym mommencie chyba nie ma juz rozgraniczenia na wedka zwykla - gruntowka i mozna wedkowac na grunt na gole pozwolenie. Dokupic z kolei mozna spinning i lowienie nocne.

Pisze chyba i byc moze, sa to informacje zaslyszane, bo goplem sie od 2ch lat czynnie nie interesuje.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
:cool: Do wszystkich miłosników wędkowania w jeziorach Jezioro Gopło. Mam w zwiazku z tym dla was pytanie ja dos długo juz wedkuje na tym na gople ale wciąż jest to nie do końca to czego mozna sie spodziewać po tym jeziorze a więc może znalasłby sie ktos kto podsunąłby wszystkim tym którzy oczekuja tego co ja jakies nowe sposoby na białą rybę bo w gople jest białej ryby od zatrzesienia i jeszcze trochę :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pouczenie:

pkt 2

Pozysk ryb dozwolony jest w porze dziennej to jest od wschodu do zachodu słońca(1godz przed wschodem i 1 godz po zachodzie wg danych kalendarzowych) za pomocą sprzętu uwidocznionego na pozwoleniu

pkt 3

Pozysk ryb w porze nocnej oraz na wędkę gruntówkę z ołowiem dennym jest zabronione

następujące sposoby połowu

-dwoma wędkami zwykłymi z brzegu (spławikowe)

-dwoma wędkami zwykłymi i spinningiem z brzegu(bez spławikowe)

-dwoma wędkami zwykłymi z łodzi

-dwoma wędkami zwykłymi i spinningiem z łodzi

-spod lodu jedną wędką

oczywiście każdy kolejny sposób droższy :grin:

zezwolenia do nabycia m in.

Kruszwica sklep wędkarski

Gospodarstwo Rybackie,Kruszwica ul.Wodna 9 tel.0523515416

Ryb rzeczywiście sporo ale jako przyjezdny miałem sporo zastrzeżeń do regulaminu.Za 3 dni łowienia(bez spławikowe ) zapłaciłem 75zł i to z brzegu :evil: To nie wody PZW usłyszałem w odpowiedzi ale połów niezgodny z RAPR PZW powoduje również cofnięcie upoważnienia BEZ ODSZKODOWANIA

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Jeżeli chodzi o Gopło to wędkuję tam od 1992 rok. Jest tam sporo ryby. Głównie łowię z gruntu. Zezwolenie na wędki zwykłe + grunt + spiing to koszt około 150 zł (normalny). Jednocześniem ożna łowić tylko na 2 wędki. Dodam, że kontrole są tam codziennością. Są także zniżki dla uczniów i studentów. Wędkowałem prawie na całym akwenie. Moim zdaniem najlepsze miejsce jest w wydzielonym niewielkim odcinku rezerwatu (około 300metów) w miejscowości Lachmirowice. Łowię tam głównie wegorze i karpie. Efekty są murowane. Niestety można tam łowić tylko od czerwca do końca września, godzinę przed i godzinę po zachodzie słońca. W zeszłym roku złowiłem tam 370 węgorzy (liczę tylko te wymiarowe - ponieważ sporo było zw. sznurków). Mój kuzyn w tym roku wyciągnął karpika 15,5 kg. Ja miałem do 10kg ale za to bardzo często. Sporo też jest leszcza i karasi. Przynęty to kukurydza (doprawiam ją swoimi specjałami), mady i rosówki (także "doprawone"), no i oczywiście kulki proteinowe na karpika według domowego przepisu. Można z powodzieniem łowić na sprężynę - efekt murowany. Jeżeli chodzi o znaęty to użuwam głównie swioch wyrobów, ale z tego co widzę to wędkarze kupują najtańsze leszczówki trapera i także mają efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

łowie na gopłe pare lat ale sandacze o tej wadze to chyba z 20lat temu jedynie szczupłe to tak. leszcze do 40cm i płoć w tym roku to poprostu bez rybie na gopłe radze w kierunku popowa promem za gopło w kierunku rezerwatu tam jeszcze coś można złowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich wędkarzy!!

Posiadam kartę wędkarską i zamierzam połowic na Gople w mieście Kruszwica:

-jakie są opłaty za cały sezon łowienia dla dorosłych i młodzieży?

-czy jest możliwośc wykupienia "dniówki" ???? ---->łowienie przez jeden dzień

-gdzie mogę opłacic to pozwolenie ? Najlepiej Kruszwica i okolice

-w jaki sposób się płaci??? wpłata na konto? od ręki ????

-jakie przeważają tam gatunki ryb??

Z góry dziekuju wszystkich za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A ja informuję publicznie, że to jest mój ostatni sezom na gople. Mam juz dosyć tej wody, najbardziej wioślarzy pływających po spławikach poza swoimi torami, które przeszkadzaja w dalszych rzutach gruntówką. Od samego rana pływają na tych swoich piekielnych czułenkach a za nimi z megafonami intruktorzy. KONIEC. Zmieniam wodę, tylko na jaką ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Najpierw trzeba tam zdobyć zezwolenie. Ceny wysokie jak na 3miesiące łowienia. W wolne dni od pracy brak tam wolnych miejsc. Mozna połowić i panuje opinia, że łatwiej tam o większe egzemplarze leszcza, a na Siemionkach łatwiej o piękne Płocie. Warto tam pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.Wreszcie ktoś odpisał.Jak tam dojeżdżasz?Ja byłem i dojazd tragedia.Skończyło się na wezwaniu lawety.Jadąc na łowisko w celu rekonansu przejechałem przez wieś Lachmirowice póżniej przez teren jakiegoś gospodarstwa rolnego póżniej w lewo i szlakówka w dół do jeziora.Od miejscowych dowiedziałem się,że w nocy gospodarstwo jest zamknięte i nie przejadę.Wracałem tzw.drogą topolową(po bokach drogi bardzo wysokie topole) i tutaj dramat.Były kałuże,błoto,grząsko i zalałem auto.Wiem,że wyjechałbym na drodze,która prowadzi do Baranowa(wieś przed Lachmirowicami),ale nie jestem pewien na 100%.Możesz napisać,którędy Ty jeżdzisz.

A coś więcej o Lachmirowicach:Jakie gatunki łapiesz,wielkość,metody,z toni,z gruntu,przynęty,zanęty itp. Z góry DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.