Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Wieprz


konktenbit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam, łapał może ktoś z Was w tym miejscu?Pytam bo byłem tam parę razy i niestety nic nie udało mi się złapać :cry: łapałem ze "skarpy" w tym dole, nurt tam strasznie kręci, miejsce głębokie więc powinna być ryba. jak tam łapiecie, jaką metodą? Będę wdzięczny za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W Ciechankach jest most na Wieprzu, a przed nim od strony Świdnika jest zatoczka i tam można spokojnie zostawić auto no ale dalej trzeba iść na piechotkę :razz: jest jeszcze opcja zjazdu pod samą wodę, jadąc od Łęcznej tuż przed mostem jest zjazd w lewą stronę i tamtędy po polnych drogach mozna dojechać pod samą wodę w wydaje mi się bardzo ciekawe miejsce, ja to nazywam skarpą jest ona po zewnętrznej stronie zakrętu więc jest tam dosyć głęboko jest nurt, trochę spokojnej wody także miejsce ciekawe ale i chyba z tego co zaobserwowałem to oblegane, masa śmieci, miejsca po ogniskach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gg nie korzystam z powodu braku czasu, o Wieprzu to ze mną za bardzo nie pogadasz bo łowiłem na nim raptem parę razy i to bez rewelacji, ostatnio byłem w miejscowości Dominów na starorzeczu, dołek o szerokości 10m długi na 20m a głęboki jak diabli, metr od brzegu jest już głęboko na ok. 2m no a na środku to 3, 4m jest spokojnie. niestety nic na nim nie złapałem, ale na pewno są w nim liny bo wujowi się spiął i szczupaki też jakieś są bo gość rzucił żywca, a raczej trupa i odrazu był odjazd ale nie zaciął w porę, najlepiej jakbyś pogadał z miejscowymi oni Ci powiedzą jak tam łapać, wiem, że łapią na groch ładne jazie no ale to mają swoje miejscówki nęcone tym grochem, widziałem też jak dziadki robią sobie z gałęzi takie mini tamki (spowalniają wodę) i spławikują, łapią raczej na pszenicę i wspomniany groch. jeżeli chodzi o spining to miejsc jest sporo, zwalone drzewa, konary itp. łapię się dosyć często jazie, ale okonki i szczupaczki też się trafiają tylko, że małe przynajmniej mi :grin: no ot kij w rękę i nad wodę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o grunt to żadne :grin: , a co do spiningu to najskuteczniejszy był mały woblerek przypominający okonia, ciągnięty wzdłuż brzegu w wolnym tempie, no i oczywiście obrotówki, na gumki niestety nic nie dało się złapać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeździłem do tej skarpy i tam głównie łapałem, w dół rzeki raz schodziłem ale raczej kilkaset metrów od mostu, także daleko się nie zapuszczałem. Nie przejmuj się ja ostatnio byłem na żwirowisku w okolicy Mielca i nawet brania nie było gdzie w wakacje nie można było opędzić się od małych karpików, pojechałem później ze spinningiem na Wisłę do Połańca i też bez rewelacji. Wydaje mi się, że kiedyś widziałem na necie artykuł gościa dotyczący Wieprza i właśnie tego miejsca, o którym piszemy. Jak znajdę to wrzucę linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Witam wczoraj postanowiłem ze znajomym wybrać sie nad wieprz w okolice trawnik. Spiningując przeszliśmy prawy brzeg od mostu drogowego w trawnikach aż do wysokości Pełczyna. Podobno jest tam dużo jazi, kleni a nie walną nawet okoń :roll:

Lekki spining , malutkie woblerki i obrotówki nie przyniósł żadnych efektów.

Dodam że nie wędkujemy od wczoraj ! Co może być tego przyczyną ? Czy tam jest tak mało ryb ? Czytałem dużo pozytywnych recenzji o tym odcinku rzeki a tu rozpoczęcie sezonu o kiju :(

Czy zna ktoś ten odcinek rzeki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przeraził mnie fakt że to tak piękna i dzika rzeka a tak bardzo zaśmiecona, nawet na odcinkach gdzie nie widać już praktycznie cywilizacji ( mam na myśli samochody i szum pociągów ) piękna cisza i natura dopóki nie spojrzy się pod nogi: puszki papiery opakowania po wszelakich akcesoriach wędkarskich ehhh :???:

Z reguły łowie na bajorach typu zalew a i czasem nad bugiem bywam i tam też sie zdarzają sterty śmieci ale takiego syfu dawno nie widziałem.

Szkoda bo piękna kraina poniżej kilka fotek które zrobiłem podczas wypadu ( na nich na szczęście niema tego o czym pisze).

12395469220.JPG

123954697984.JPG

aby powiększyć wystarczy kliknąć w miniaturkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...
czy tam byliście? jak się łowi? jakie ryby?

witam ja łowiłem niedaleko jeziorzan .... łowi się najlepiej na grunt oraz spinning ... ja tylko łowie na grunt tylko trzeba mieć duże obciążenie ponieważ jest tam bardzo duży nurt ... a co do ryb to można złapać ryby takie jak leszcze krąpie okonie płotki sumy oraz w tamtym roku udało mi się złowić 2 karpiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgol duże obciążenie tzn? Pytam, bo dopiero uczę się łowić na Wieprzu :wink:

Ja łowiłem w Kocku, piękna woda i piękne ryby. Jak dla mnie płocie powyżej 20cm na Wieprzu to już śliczne ryby, a trafił się jeszcze i leszcz kilogramowy, łowiliśmy typowo spławikowo, z 8m od brzegu ciągnęło na jakieś 6-8g. Szybko nadeszło późnojesienne ochłodzenie i udało mi się tylko raz przez to w tamtym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże obciążenie tzn?

na grunt ja używam obciążenia 100-120 ponieważ tam gdzie ja łowie jest bardzo duży nurt ... a jak na spławik to szukam jakieś zakola i tam łowie na spławiki 1 gramowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kocku tak jak mówię łowiłem raz, stosowałem wtedy pinkę i bacik. Gdy łowiłem w pobliżu miejsca zamieszkania, na bardzo nierybnym odcinku, stosowałem groch,czerwone robaki, pinkę... Ale łowiłem tylko kiełbie, krąpie i niemiarowe bolenie. W tym sezonie poszukam na pewno miejsc gdzie woda płynie wolniej, pod spławik[wyczynowe zboczenie, ale może będzie skuteczne :wink: ]. Na grunt też właśnie stosowałem ciężarki koło 100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.