Skocz do zawartości
tokarex pontony

THE METHOD


ds-fan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Panowie gdzieś wyczytałem że do " metody " z czystym sumieniem można używać feederów ... Pytanko mam jedno w związku z tym tematem a mianowicie : Co w takim przypadku jest sygnalizatorem brań ... ?? Szczytówka czy trzeba sie w jakieś sygnalizatory czy swingery zaopatrzyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzieś wyczytałem że do " metody " z czystym sumieniem można używać feederów ... Pytanko mam jedno w związku z tym tematem a mianowicie : Co w takim przypadku jest sygnalizatorem brań ... ?? Szczytówka czy trzeba sie w jakieś sygnalizatory czy swingery zaopatrzyć ??

Angole z powodzeniem używali i używaja do metody właśnie feederów (Method Feeder) i tak jak przy standardowym feederowniu brania pokazuje szczytówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole z powodzeniem używali i używaja do metody właśnie feederów (Method Feeder) i tak jak przy standardowym feederowniu brania pokazuje szczytówka.

Ciekawe i oryginalne :mrgreen: w odniesieniu do cytatu. Możesz rozwinąć to połączenie method feeder z "feederowaniem" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe i oryginalne :mrgreen: w odniesieniu do cytatu. Możesz rozwinąć to połączenie method feeder z "feederowaniem" :?:

Hehe co tu rozwijać ? Feeder to feeder, methoda to methoda a łapanie zestawem do methody przy użyciu kija typy Feeder (DS) to Method Feeder - proste nie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste nie :mrgreen:

No nie bardzo, bo napisz jeszcze jaką rolę ma spełniać w tym "mariażu" kijek DS ?

Role sygnalizatora brań - to oczywiste i dziecinnie proste :mrgreen: Co pokazuje ten filmik na temat Method Feeder'a

Może coś pokręciłem ale zawsze mi sie wydawało że oni używają do tego celu właśnie DS'a. Jeżeli źle mi się wydawało to przepraszam za wprowadzenie w błąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że sam zanim kupiłem drugą karpiowkę używałem na zasiadkach karpiowych feedera o cw do 140g. Standardowy zestaw samozacinający na bezpiecznym klipsie i zamiast elektronicznego sygnalizatora dość mocno nagięta szczytowka z dzwoneczkiem + popuszczony hamulec tak żeby w razie brania nie szukać kija w wodzie. Z braku laku całkiem dobrze się to sprawdzało i elegncko sygnalizowało brania w obie strony. Opcja raczej na mniejsze karpie i trzeba było pilnować brania ale gdyby połączyć to jeszcze z sygnalizatorem to myślę że ten też by się odezwał.

To tak trochę na marginesie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o to, że DS przy "luźnej" szpuli nie spełnia swojej roli, a więc nie jest to żaden sygnalizator, a przy odjeździe to targa całą wędką z podpórkami :mrgreen: . Też nieraz używałem cięższego DS-a do zestawów samo zacinających, ale sygnalizatory były zawsze tradycyjne"karpiowe" , a DS pełnił rolę zwykłego kija :razz: .

ps. co do cytowanego filmiku, to nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale chłopiec wyraźnie pokazuje na początku, że zestaw nie jest samo zacinający, a klasyczny feederowy-przelotowy, sprężyna to specjalna sprężyna feederowa(komplety z praską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o to, że DS przy "luźnej" szpuli nie spełnia swojej roli
a probowałes kiedyś ja mam feedera extra havy do 150g i założonego na niego krecioł z wolnym biegiem ,szytówka w DS jest tak delikatna ze nawet kiedy karp jedzie na wolnym biegu szczytówka rusza sie tak charakterystycznie że nie można tego nie zauważyć bez wolnego biegu najprawdopodobniej raz by sie przygięła na max i później wędka była by juz w wodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,szytówka w DS jest tak delikatna ze nawet kiedy karp jedzie na wolnym biegu szczytówka rusza sie tak charakterystycznie

Jak karp jedzie nawet szczytówka bambusowa tez się tak zachowa, ale czy to jest, albo można to nazwać sygnalizatorem brań?, w zasadzie tak, ale czy o to chodzi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co tobie chodzi?? sygnalizator bran ma byc podrasowany pod wedkarza jeden lubi łowić na bombkę drugi na elektroniczny "pipkacz" trzeci na DS ja lubie łowic na szczytówkę , lubię po prostu na nia patrzeć jak sie wygina i uwazam ze o wiele łatwiej na niej dostrzec brania niz na bombce , nawet jak łowie na niepłynącej wodzie gdzie śmiało można używać babek ja łowie na DS , wracając do karpi to uważam ze najskuteczniejszy sygnalizator to swinnger (ja do zwykłej babki podpinam ciężarek) w połączeniu z elektronicznym sygnalizatorem i bezwarunkowo wolny bieg , jak karfp nie weźmie w stronę wedek to spokojnie sam dzwieg wolnego biegu da ci znac zeby ciąc (jesli ni śpisz:)))

zeby nie było offtop znacie jakies dobre zanety ewentualnie przepisy do metody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te zanęty to nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd , ale wydaję mi się że może być każda dość mocno klejąca ( lub z dodatkiem kleju ) gdyż moim zdaniem zanęta sama w sobie jest przy tej " methodzie " tylko i wyłącznie nośnikiem zapachu oraz kąsków grubszej frakcji dodanych wg. własnego uznania ( takich jak kulki , pellet , luk kukurydza ) ... dobrze kombinuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Stosowana przecież pasta pelletowa jest konsystencji gliny czy innego kitu. Dodatek drobnego pelletu, ziaren, sprawia, że całość nie tylko wabi aromatem ale też zapewnia sporo drobnego papu dla konkurujących ryb (dlatego sprawdza się dobrze w bogatych łowiskach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie nośnikiem zapachu oraz kąsków grubszej frakcji dodanych wg. własnego uznania ( takich jak kulki , pellet , luk kukurydza )

To ja wiem, chodzi mi o to czy taka "standardowa" jest wystarczająco klejąca. Oczywiście trochę bardziej namoczona niż do koszyczka ;) I jak jest z odległością rzutów ? Bo chciałbym to zastosować na sulejowie a tam odległość rzutu ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.