Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwaga! Podajemy jedną rybą którą chcemy złapać.


-PuS-

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

No mi tez się udało w tamtym tygodniu bo moim marzeniem było przekroczenie przeklętej granicy 2 kg i 68 cm od 99 roku obojętnie w jakim gatunku ryby :twisted: W czwartek złowiłem suma 73 cm i miał na oko coś około 6 kg :twisted: Rok uważam już za udany a gdzie tu do końca jeszcze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak na obecną chwilę to najbardziej chciał bym złapać sandacza na spinning ;< ale niestety chyba brak mi umiejętności, bo słyszy się że w okolicznych wodach ludzie łowili mętnookie sandałki ... Próbowałem... i pewno jeszcze parę razy wybiorę się nad wodę z wiarą, że dziś ten dzień... ale nie sądzę żeby to coś dało ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Zapodałem tego posta i naprawdę chciałem złapać tołpygę.

Nawet przez przypadek trafiliśmy z kolegą na zanętę w którą wchodzą te ryby. Teraz nie pamiętam nazwy, ale po rozrobieniu była niebieska lub zielona i świetnie pracowała do góry. Kumpel złapał przez dwa tygodnie 8 sztuk. Ja siedziałem obok i nawet nie miałem jednej na haku a on jeszcze zerwał ze 3 razy tyle(silna ryba). Łapaliśmy w tym samym miejscu taki sam grunt taki sam hak i też na białe robaki praktycznie taki sam sprzęt. Masakra !

Jego dzienny rekord 3 sztuki. A ja NIC !!!

Wiem dlaczego. I napiszę jak tą bestię się łapie.

Po pierwsze trzeba zlokalizować gdzie są. Przydają się okulary polaryzacyjne wtedy widać je pod wodą. Potem ostre nęcenie. Zanęta bez robaków i innych dodatków. Wystarczy że mocno pracuje do góry. Grunt nie ma większego znaczenia Ale od 10 - do 50 cm nad dnem. Ale co najciekawsze ta ryba NIE BIERZE! Obserwowałem w okularach jak była prawie przy powierzchni i ona tylko filtruje wodę. Czyli zasysa i wypluwa. Łapiąc żywce na bata włożyłem tołpydze do pyska hak z robakiem zassała potem wypluła i znowu to samo. Oczywiście nie zacinałem na bacie bo to bez sensu :) Już sobie wyobrażam co by się działo jak bym to zrobił. Pstryk i po zestawie.

Ale nieważne. Jak powiedziałem koledze, że tołpyga nie połyka to on założył dość silne zestawy z mocną plecionką dużymi hakami i spławikiem około 1grama.

I siedział nieruchomo na stołeczku godzinami trzymając dwie wędki na podpórkach ale cały czas w ręku. I wystarczyło lekkie drgnięcie spławika w dół dosłownie o milimetry i on od razu zacinał! Czyli w momencie zasysania przez tołpygę.

Ja znowu jestem bardziej niecierpliwy i kręciłem się zbytnio i nie trzymałem wędek w rękach. A jak już się zaparłem i robiłem to co trzeba to one znowu nie brały. Brak anielskiej cierpliwości. Czyli jak było pobranie to zanim złapałem za kij było już za późno.

Spróbuję w następnym sezonie. Ale coś czuję, że to nie jest ryba dla mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.