Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do muchy ;]


Aster

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja ci nie pomogę dopiero zaczynam właśnie zakupiłem dzisiaj wieczorem sprzecik do muchy.Kołowrotek wygląda bardzo podobnie tylko staro dawno, a niestety jeszcze na historii sie nie znam :oops:\dołanczam mojego ciepłego sprzętu po którym boli mnie kieszonka :cry:al jestem szcześliwy choc za oknem pogoda bardzo bardzo sztormowa :cry::cry::cry::cry:

post-3386-14544971486881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysio81, hehe, więc jednak Cię trafiło:) Połamania:)

Aster, na moje oko jest to zwykły kołowrotek o ruchomej szpuli. A ponieważ do muchy używa się zwykłych kołowrotków o ruchomej szpuli...:)

A tak poważnie, to chyba jestem za młody, żeby wypowiadać się - kołowrotek zapewne jest solidnie starszy ode mnie. Mógł być używany do muchy, ale moim zdaniem typowa muchówka to nie jest - za szeroka szpula i za duża jej pojemność - choć na podstawie zdjęcia trudno mi ocenić jego wielkość.

Choć zastrzegam, że mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym byście osądzili ostatecznie czy jest to kołowrotek do muchy?
Poznaje :shock: [chyba],ale aby się upewnić ,zadam jedno tylko pytanie ,czy ten kołowrotek jest obracany na osi połączenia ze stopką?.Jak możesz to zrób fotke tego elemętu z góry i spodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest to kołowrotek do muchy?
Poznaje :shock:

nie ty jeden maniek.... o ile mnie wzrok nie myli, to też pamiętam to cudo.... to był mój pierwszy kręcioł, jak tylko zaczynałem ryby łowić.... w komplecie oczywiście z bambusowym kijem....

a czy nada się do muchy, to jakiś muszkarz musi ci odpowiedzieć, bo z tego co widzę to jest to zwykłe zwijadło made in cccp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek faktycznie bardzo podobny do muchowego , jest tylko jedno ale, brakuje mu poprzecznych łączeń uniemożliwiających plątania i spadania sznura (dokładnie nie wiem jak to się nazywa ) po drugie szpula jest ruchoma ale nie osłonięta w muchowych pracuje w korpusie . Ten kołowrotek jest zapewne produkcji radzieckiej i ma możliwość obrócenia na podstawie osią kołowrotka wzdłuż wędki umożliwiając tym samym na wykonywanie dalszych rzutów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to katuszka
No nie dosłownie ,"katuszki "były nieco węsze i znacznie większe ,przynajmniej u nas tak się mówilo.
po drugie szpula jest ruchoma ale nie osłonięta w muchowych pracuje w korpusie
Typowe "notingamy" są i takie i takie np.było tak 30lat wstecz dziś się nie oriętuje bo nie śledze rynku.
ma możliwość obrócenia na podstawie osią kołowrotka
I to jest raczej dowód że to nie jest typowy muchowy kręcioł,a taki właśnie kręcioł jak na fotce to mój pierwszy kręcioł do spina ,odwracałeś szpule prostopadle do kija i rzut z powrotem przekręcałeś i można zwijać ,ale to jeszcze pestka ,zabawa zaczynala się dopiero jak ci się trafił szczypły z 5kg a nie byłto jakiś kolos w tamtych czasach i ta jazda w tą i nazad aż palce zdarte od chamowania szpuli ,ach to były czasy żal aż wspominać :sad::smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.