Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska w łodzi


ckm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne!

Od paru dni mamy w Łodzi piękną pogodę. Jeżeli utrzyma się ona do weekendu mam zamiar ze znajomymi wybrać się na jeden dzień nad jakiś ciekawy staw hodowlany gdzie można pomoczyć kija. Głównie nastawiamy się na bata i feederka.

Otóż chciałem sie spytać czy polecicie mi jakieś dobre łowisko, w którym pływają karpie, liny, płocie, leszcze, karasie itp. Łowiłem w Glinniku - Smardzewie ale łowisko to otwarte jest dopiero od I.V więc jeszcze troche trzeba poczekać. Nie mamy czasu żeby wyjechać nad jakieś ciche jeziorko. Liczą sie okolice Ozorkowa, Zgierza i Łodzi.

Słyszałem o takich łowiskach jak "Pacyfik", "Ciosenka" i "U Jaroty".

Mógł by mi ktoś rozszerzyć dane tych łowisk? Podać telefon? Adres? Przekopałem cały internet w poszukiwaniu jakiś informacji na temat otwarcia czy regulaminu. Niestety stawy te nie posiadają swoich stron internetowych :)

Pozdrawiam, nevciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie zachwalam Dzierżąznej i nie reklamuję, ale jest to bardzo trudne technicznie, specyficzne łowisko , są tam piękne leszcze , płocie, bąki etc ,

facet powiadacie że na bani , nie nie, ten pan jest po wypadku i może się tak wydawać. łowisko głębokie ale nie urażając nikogo, to większość gości których ja tam widuję to są typowi wędkarze, że jak nie bierze to nie bierze , spławiory wielkości bojki nawigacyjnej i oni chcą złowić rybę , to niech jadą na Ciosny , jak na rynku bałuckim tam jest , dla mnie to żaden wypoczynek.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Koło Łodzi serdecznie polecam łowisko w Glinniku koło Łagiewnik. Bardzo ładny zadbany teren, niezłe ryby i bardzo miła atmosfera. Polecam.

Pewnie masz na myśli "Rybakówkę" w Glinniku. Mnie też się tam bardzo podoba. Bardzo ładna okolica. Dla zainteresowanych http://www.lowisko-rybakowka.pl Tam można dowiedzieć sie więcej i obejrzeć zdjęcia łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo kiedys takie komercyjne lowisko w miejscowosci Lubiec. Z Lodzi jedziemy trasa na Sieradz do Lasku. Skrecamy na Zelow-Szczercow(droga nr483),W miejscowosci Buczek jest rozjazd na Zelow - Szczercow.My trzymamy sie trasy na Szczercow.Za wioskami Wypychow,Ugoda,Podlesie zaczynaja sie lasy za ktorymi lezy miejscowosc Lubiec.Tam wlasnie sa stawy i lowisko specjalne polozone przy drodze ,wiec nie sposob go nie zauwazyc.I jeszcze jedno. Na odcinku srodlesnym jest "odbicie" w prawo.Taki lesny dukt z tablica(nie pamietam co ona wskazuje :oops: ).Jesli skrecimy w te droge to po przejechaniu +/- kilometra dojedziemy nad stawy.Kiedys byly we wladaniu Lasow Panstwowych a teraz.... :?: .W sezonie mozna je sobie odpuscic bo sporo kapiacych sie letnikow tworzy cizbe,ale przed sezonem lub po mozna sie udac na wedkowanie.Rybostan typowy,tu uwaga mozna bylo zlowic calkiem fajne ZLOTE :!: karasie.Za ewentualne niescislosci sorka,dane sa z przed lat...kilku :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to pamiętasz.

He,he pewnie. W oddali widac Pilice.Woda podniesiona ,czyli do samego ujscia nie ma mowy aby dojsc. Po prawo od Luciazy(pod lasem) starorzecze ,ktore przy wysokiej wodzie laczy sie z rzeka.Jesienia niezla miejscowka na szczupaka.Jezdzilem tam jeszcze w latach siedemdziesiatych.Dziadkowie rok w rok wynajmowali domek w osrodku w Polance.Duzo by gadac....ale przeciez sam wiesz :wink:

a wiecie towarzysze coś o zbiorniku Przekona

Wiem tylko tyle ze napelniano go w poczatkach nowego tysiaclecia.Z tego co pamietam otoczenie jest "gole".Wyrobisko bylo glebokie i spore(zadna tam glinianka).Jesli wszystko idzie w zgodzie z natura to powinna nadchodzic(lub juz trwac)"eksplozja" szczupaka.Dojazd bardzo latwy.Z Lodzi jedziemy w kierunku Uniejowa a nastepnie kierujemy sie na Turek.W miejscowosci Smulsko skrecamy w prawo(na wysokosci stacji benzynowej).Droga asfaltowa,nawierzchnia ok.Po przejechaniu +/- 1,5km po lewj stronie drogi zobaczymy zalew.Jesli dojechalismy do lasu i nie widzielismy wody to zawracamy i szukamy ponownie ,tym razem po prawej rece :smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamietasz most na Luciąży, to była lina zaczepiona za dwa drzewa po obydwu stronach rzeki Luciąży a na niej 0.5 metrowe deseczki,tylko odważni mogli sie z tym zmierzyć ,a woda sobie wartko płyneła.Mysmy to lowisko nazywali polanka.

Na wiosne w Pilicy wszystkie gatunki naszych rybek mozna bylo złowić a lechy to 30dziestki żyłki leski germiny rwały.

Nie ma co a karawana idzie dalej trzeba szukać nowych miejsc.

Do zobaczenia nad wodą .

Edmund

Gratuluje pamięci :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Przykonie (nie Przekonie) jest szczupak, ale bez łódki czy pontonu to marne szanse.

Z innych ryb karp, leszcz, płoć, okoń, sum, chyba amur też. Należy pamiętać, że aby móc łapać na Przykonie trzeba kartę opłacać w okręgu konińskim > najbliżej od Łodzi w Uniejowie. Kartę opłaca się u Pana Romana Bonieckiego w zakładzie fryzjerskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

remaxteam, Rozmawiałem z właścicielem na Pacyficu w poniedziałek i mówił że tego pełnołuskiego miesiąc wcześniej złapał jakiś gościu i waga pokazała prawie 16 KG!Oczywiście został wpuszczony z powrotem.Chyba jutro pojadę zapolować na niego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dzisiaj znalazłem wałęsając się po okolicy nowe łowisko komercyjne - staw 1 ha wody z wyspą , nie zapytałem właściciela od kiedy jest ten zbiornik ale coś mi się kojarzy że ze 3 lata jest

.

ryba - karp ,różnej wagi ale zbyt dużych jeszcze nie ma , amur -trafić można 5 kg , lin , drobnica typu karaś itp , tołpyga , szczupak do 100 cm , -wszystko z odpowiedzi właściciela

można na 2 wędki - każda metoda , wszystkie dni tygodnia

opłata 5 zł dzień + za kg złowionej ; np karp 11 zł , reszta nie wiem bo za długo nie rozmawiałem -paskudna pogoda

nie wiem czy mogę podać dokładne namiary [reklama ] jeśli nie to proszę usunąć

miejscowość k/ Pabianic - Szynkielew 77 [ tel. 603-200-755 ]

jutro jadę -zobaczymy jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

w poprzedni weekend byłem na ranczo-natura koło Rogóżna hmmmmm staw ładny, cena 20 zl za staw z karpiami ale po 10h oprócz drobnego okonia i karasi to nic nie wyciągnąłem chodź właściciel zapowiadał ze jest gruba ryba :P inni z tego co widziałem wyciągali podobne okazy

W ten weekend zamierzam wybrać sie do Bełdowa - czy nadal tam tak dobrze bierze i można natknąć sie na duża rybę ? jak jest napisane w poprzednich postach ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom66 nie wybieraj się na to ranczo do rogóżnia bo szkoda pieniędzy... tam nie ma karpi właścicielka wogóle nie zarybia tylko pobiera pieniądze , kiedys tam były ale ona sie wycwaniła i tylko kaseke zbiera a ryb nie wpuszcza . jest ta jeszcze staw z karasiam za 10 zł za wędkę jest tam dużo karasia ale już tylko żywcowego z 2 lata temu były ładniejsze naet takie do 1 kg . Właścicielka tych stawów ciągle wciska bajkę ile tu ryb złapano i jakich .... naprawdę szkoda pieniędzy i czasy żeby tam się wybierać

niewiecie lie kosztuje wędkowanie na pacyfiku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhh gdybym najpierw zapytał a potem pojechał.... no nic, moglem sie poczuć jak na stawach PZW ;p ale teraz czeka mnie wyprawa do Bełdowa ;] zobaczymy co to będzie ;]

a mam jeszcze pytanie co do cen w Bełdowie.

Ile za możliwość łowienia? ceny ryb? bo kurcze nie mogę sie tam w ogóle dodzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.