Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w łodzi


ckm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byszewa znajdują się za Nowosolną w stronę Strykowa

Hej możecie jakoś konkretnie nmapisac

Byszewy ?Byszewa ? Byszew ? - wszytskie te miejscowości istnieja w okolicahc Łodzi

a może jakis link do mapki z konkretna lokalizacja ... w sumie moze to dobry pomysł zeby podając łowisko zamieszczac mapke dojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Co masz na mysli piszac - "widzialem" ? Ktos polowil, czy Tobie sie udalo ?

Jest to lowisko prywatne, wiec szczupaczka sie nie czepiam, aczkolwiek .....

Daaaawno tam nie bylem i mam zamiar zabrac na to lowisko dobrego znajomego, ktory nie ma karty. Ciekawi mnie jak staw przezyl zime. Jezeli mozesz to napisz cos wiecej.

PS jezeli nie uplynelo 30min od momentu wyslania posta, masz mozliwosc edytowania go/zmienienia, nie musisz pisac nowego. Dodatkowo zawsze masz mozliwosc podgladu jak bedzie wygladal Twoj post przed jego wyslaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwowo. Ja złapałem kilka karpi, karasi i lina. Co do szczupaków to był przypadek bo Pani która je łapała przyjechała na pstrągi. Szczupaki zostały od razu przeniesione do innego stawu żeby się spokojnie wytarły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraziłem się:) Jeśli chodzi o łowisko: wstęp 5zł od osoby, najlepiej wszystkie złapane ryby wrzucać do siatki, nie trzeba ich zabierać!!!! Przed opuszczeniem łowiska po prostu oddajemy siatkę gospodarzowi i tyle. Co do regulaminu i zdjęcia to kolega chyba nie czytał mojej wypowiedzi ale jeśli komuś to zdjęcie przeszkadza proszę je usunąć. Chciałem tylko pokazać kolegom ze są tam bardzo ciekawe ryby, bo na słowo sam bym nie uwierzył. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulaminu i zdjęcia to kolega chyba nie czytał mojej wypowiedzi
nie wiem skąd taki wniosek
Chciałem tylko pokazać kolegom ze są tam bardzo ciekawe ryby
nawet jeśli, wcale Cie to nie zwalnia od przestrzegania pewnych zasad na forum.
ale jeśli komuś to zdjęcie przeszkadza proszę je usunąć
Na drugi raz mniej na uwadzę ,że czasami trafiają się tu osoby którym może nie odpowiadać fotka wypchanego przed trałowego szczupaczka, któremu na dodatek ktoś manipuluje pod pokrywą skrzelową.

Jeśli ktoś chce sobie jednak zobaczyć zdjecie po kliknięciu w linka proszę dopisać na końcu w pasku [zaraz po kropce] jpg i nacinać enter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Daaawno nikt tutaj nie pisal :)

Bede mial wycieczke z qmplem bez karty PZW i nie wiem gdzie go zabrac. Dawno nie wedkowalem w komercyjnych wodach...

Slyszalem (moze ktos zdementuje)

Beldow - oplaty 2PLN/h

Ciosny - _nakaz_ zabierania (kupowania) zlowionych karpi

Pacyfik k.Wiktorowa z tego co pamietam ciasno tam bylo, szczegolnie w week.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL , wujas był tydzien temu i w tym tygodniu na łowisku specjalnym koło autorsrady A2 około zjazdu emilia.Wiem że to łowisko przechodzi pod autostradą. Nie pamiętam nazwy ale pamiętam że nałapali mnustro karasi, pare karpi do 3 kg i sporo okoni. Wejscie kosztuje 12zł jak nie biezesz ryby ,jak biezesz to 7 + koszt ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figos po opisie wychodza mi Ciosny (wlasciwie Ciosenka toto sie chyba nazywa), wiec nie ma przymusu zabierania karpi - to dobrze, pewnie konkurencja takie ploty rozpuszcza ;) Ciekawe czy dziala jeszcze wedzarka - pyszne rybki mieli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie ma przymusu zabierania karpi

Wiem że musiśz wziąć pstrąga albo jeziotra ,reszte ryb mozesz spokojnie wypuszczać. Szefu łowiska powiedział że jak ktos złowi karpia albo karasia to zeby wzioł w siatke ,to na koniec łowienia on je weznie sobie ,bo na smażalnie ida .Wiec chyba smażalnia działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pstragiem sprawa jest jasna - sqbance lykaja od razu do ogona ;)

Smazalnia ... nie wiem, ale wedzarnie mieli ze 2 lata temu i pyyyszne rybki byly, szczegolnie jakies filety morskie i sum - palce lizac :P Kurcze bede musial sie w jakis week przejechac, smaka sobie narobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
wiec nie ma przymusu zabierania karpi

Wiem że musiśz wziąć pstrąga albo jeziotra ,reszte ryb mozesz spokojnie wypuszczać. Szefu łowiska powiedział że jak ktos złowi karpia albo karasia to zeby wzioł w siatke ,to na koniec łowienia on je weznie sobie ,bo na smażalnie ida .Wiec chyba smażalnia działa

Figos - byłem wczoraj. Kumpel zarzucił na pierwszym najmniejszym stawiku i zaraz złapał lina, wypuścił go i w tym momencie wpadł właściciel - jak kompletny burak. mało nas nie wywalił z łowiska...kolega próbował tłumaczyć, że kiedy był ostatnio, to można było ryby wypuszczać, poza wyjątkiem pstrąga, ale to na trzecim stawie. No nic, chyba ktoś mu nie dał w nocy..po godzinie przyszedł i pogadaliśmy całkiem miło i rzeczowo. Generalnie teraz jest tak:

- w najmniejszym stawie wszystkie ryby należy zabrać i kupić

- w pstrągowym stawie jest tak samo. I nie dziwota, bo łykają bardzo głęboko. W stawie pstrągowym są też sandacze; co prawda nie wiem, czy ktoś jakiegoś złapał, ale pstrągi były wyciągane dosłownie co 5 minut.

My usadowiliśmy się na największym stawie - tam nie ma przymusu zabierania ryby. Łapałem na spławik i z gruntu: kilka linów po ok. 30-35 cm, karp ok 2kg, ładny leszcz 1,5 kg i dużo bąków do 20cm.

Na pierwszym małym stawiku jest cała masa linów. Jeden facet w 2h wyjął ich chyba z 15. Padły też 3 jesiotry, takie po 70 cm, ponoć dobrze biorą na kawałek surowego kurczaka i wątróbkę. W tym samym stawie ma też być sporo suma, wg. właściciela. Bardzo możliwe, bo wszystko trzeba kupić, więc w tym stawiku jest bardzo dużo ryby. Polecam środkowy staw, jeśli chce się trochę posiedzieć. Na koniec usiedliśmy na godzinę na pstrągowym, żeby złapać po 2 sztuki na kolację.

Za łowienie zapłaciliśmy po 12 zł. Za 2 ładne pstrągi wyszło mi chyba 14 zł. Co do hałasu z autostrady...cóż, pierwsze 30 min trochę mnie to drażniło, ale potem nie zwraca się na to uwagi.

Byłem tu pierwszy raz i moje wrażenie jest pozytywne. Chociaż było sporo ludzi - ze 30 aut naliczyłem - to jest to jedno z fajniejszych komercyjnych łowisk. Moim zdaniem dużo lepsze, niż w Glinniku - tam wszystko jest tak dopicowane i pod linijkę, że czułem się jak na zjeździe snobów. Ciosny, mimo bliskości autostrady, są bardziej naturalne.

JACooL - jeśli chcesz zabrać kogoś na pierwsze łowienie, czy to bez karty, to z czystym sumieniem polecam. Na miejscu spokojnie można zrobić grilla, ewentualnie kupić świeżo wędzona rybę. za suma - wg. mnie to był afrykańczyk - dałem 35 zł - 3 osoby się napchają, bardzo smaczny. Można też kupić świeżą rybę od ręki - dobre wyjście na Święta, żeby nie jeść tego badziewia z marketu..

A propos, po drodze mijałem staw w Dzierżąznej, łowiło z 10 osób, ale nie miałem juz czasu pogadać, w przyszłym roku zamierzam przenieść się tam na stałe, to zobaczę o co biega z tym stawem.

A tak przy okazji: nie kupujcie "zestawów wędkarskich" na allegro, za te 300zł, można kupić dobry sprzęt, a w tym nawet śruciny są do niczego - ostre i nie wykończone...kupiłem tak na szybko po długiej przerwie w łowieniu i bardzo żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilsart dziekuje za b.dokladny opis lowiska :) Nie bylo mnie tam ze 2lata. Zaczely chodzic plotki o przymusie zabierania zlowionych ryb, wiec zapytalem. Super, ze wedzarka dziala, te sumy byly pyszne jak sobie przypomne :P Na tym najmniejszym stawie przy parkingu lowi sie jak z akwarium w sklepie rybnym ;) najczesciej siedzieli tam cyganie albo podpite lepki i ciagneli rybe za ryba.

Co do zestawow z aledrogo ... szkoda gadac. Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes, ale polecam sklep na Teofilowie (ja jezdze tam ze Zgierza) ul.Rydzowa 26. Przy "ryneczku", na tylach szkoly muzycznej. Baaardzo sympatyczna i fachowa obsluga, spory wybor sprzetu i ceny nie z kosmosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Ciosnach, była bardzo ładna pogoa, ludzi nie dużo, z 5 aut. Łowiłem na dużym stawie ze 3 godz. Rybki brały sporadycznie. Złowiłem kilka płotek, karasia i karpika. Ceny nieco niższe niż gdzie indziej. 7 zł za łowienie + za kg ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ciosnach byłem wczoraj. Wybraliśmy się ze szwagrem na popołudniową zasiadkę - ok.14 było sporo ludzi. Pierwszy rzut i szwagier wyciąga na białego robaka karasia (niewielki), po 20 min. burza i ucieczka do samochodu. Lało z godzinę - w tym czasie gość wyciągnął z najmniejszego stawu suma - na oko miał ok. 80 cm. Po deszczu 2 puknięcia w ciągu godziny a potem znów ulewa i koniec łowienia.

Powiedzcie na jaką przynętę i w którym miejscu się zasadzić żeby połowić - chodzi mi tu o syna szwagra (bardzo zapalił się do łowienia a chodzi o to żeby mu się zapał nie wygasił jak nie będzie wyników). Robimy wypady dla sportu, nie dla mięsa - coś złowić i wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej pisalem, dawno nie bylem na tym lowisku. Jak jezdzilem, najczesciej siadalem (stojac przed mlynem) na prawym brzegu duzego stawu ~w polowie. W lesie za wiaduktem jest zrodelko, prawdopodobnie ciagle pod samym wiaduktem sa galezie w wodzie i zakaz wedkowania. Idac od wiaduktu w pewnym momencie staw sie poszerza i jest jakby cypel. Ja siadalem troche wczesniej, nie na samym cyplu ~2 lawki blizej wiaduktu. Karasie i plotki lowilem najczesciej na pinki, karpiki tez sie trafialy. Zeby zlowic karpie ladniejsze, kilka dni sypalem pellet(maly) i pozniej na niego lowilem. Bez wczesniejszego zanecenia nie bylo bran. Z zanet najlepsze efekty mialem uzywajac tej: http://www.stil.pl/?hpb-duzy-karp,41 z dodatkiem pinki.

Widze, ze wprowadzili wersje gruboziarnista, bede musial sprawdzic.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem gdzie się zasadziliśmy. Jeśli by ktoś chciał to może dorysować na mapce miejsca, w których miał jakieś wyniki.

Może orientujecie się jakie jest ukształtowanie dna w poszczególnych rejonach akwenu?

ciosny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarkar, ja zwykle łowie na dużym stawie - "sportowym" - jakże to dumnie brzmi :oops: a siedzę zwykle przy małym stawiku tuż przed pomostem, przed drewnianymi altankami. Wyniki niezłe, tylko że od rana, po południu byłem i jest znacznie gorzej. Chłopaki rozłożeni za tymi altankami też ciągnęli ładne sztuki. Jeśli zaś idzie o zaszczepienie hobby w przyszłym wędkarzu, to zawsze masz staw pstrągowy lub mały, ale tutaj trzeba mieć awaryjnie ze dwie stówy, na wypadek trafienia jesiotra, czy suma - generalnie z pół wody biorą tylko liny, ale nigdy nic nie wiadomo, a wszystkie rybki z tego akwarium trzeba zabrać. Ostatnio byłem z rodziną po południu, raczej na grilla, bo nic nie brało. Był z nami młodziutki adept, najpierw potrenowaliśmy rzuty na dużym stawie, a potem z braku laku poszliśmy na pstrągi. Oczywiście połknął haczyk, tyle, że to kosztuje...no i musiałem go prawie siłą stamtąd zabrać :wink: ale świeże pstrągi z rusztu były super. Więc, jeśli duży staw, to raczej rano.

Maćku - mógłbyś coś więcej skrobnąć o tym stawie w Adolfowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.