Skocz do zawartości
tokarex pontony

Narew


treneiro

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem z kumplem na Narwi w okolicach Pomiechówka i powiem wam że chyba coś drgnęło . Wędkowaliśmy całą noc 7/8.09. nad wodą byłem około 18.30, kumpel dojechał na 19.15, do godziny 02.00 brania bardzo słabe kumpel złapał leszcza około 1kg, ja krąpia taki około 35 cm potem rybki zaczeły lepiej brac złapaliśmy kilka świnek, krąpi, jazia, oraz mniejsze rybki. Ogólnie wyprawa bardzo udana, stwierdzam że wreszcie coś się ruszyło, co prawda ryby nie za duże trochę większe niż wymiary ochronne wszystkie rybki wróciły do wody, pływają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Witam, jak się ma sytuacja nad Narwią w okolicach Nowego Dworu Maz? Czy można bez problemu dojechać, jaki jest stan wody, sucho, bagniście, czy coś bierze jesli już ktoś był?

Cze

Nad Narwią to nie wiem ale kawałek dalej (okolice Grochali) jest masakra :D

Ciężko dojechać do wody, główki zalane i bez woderów to ciężko jest dojść do głównego koryta rzeki, w dodatku wszędzie masa gliny pod nogami ^^

Ale ja jutro się wybieram w to miejsce w nadziei, że uda mi się dojść w jakieś sensowne miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę wdźięczny za kolejne doniesienia a przede wszystkim czy coś się złapało, bo dojśc to dojść ale żeby było warto ubrudzić buty :)

No to właśnie wróciłem z "ryb". Byłem tam z kuzynem... co prawda nie od rana a od 10-tej ale biorąc pod uwagę wyniki to mogę śmiało powiedzieć że i bycie o świcie na miejscu nic by nie pomogło :lol:

W Grochalach dostać się do głównego nurtu to niezły wyczyn :D, a jak to się komuś uda (nam się udało) to okazuje się, że pod kątem ryb jest beznadziejnie. Oczywiście mam na myśli łowienie z gruntu.

Wody jest bardzo dużo a krajobraz jak po bitwie, drzewa pogruchotane przez lód, wyrwy na brzegach i nowe miejsca z zaczepami z racji nowych "naniesionych" drzew :). Miejsce znaleźć się da ale bez wcześniejszego nęcenia chyba ciężko będzie coś złapać. Ja nęciłem zaraz przed łowieniem ale dziś nie uświadczyłem nawet brania a co dopiero ryby. Byliśmy w sumie w 3 miejscach i wszędzie nędza. Widocznie za duża woda i za zimno jest, bo w zeszłym roku (lato-jesień) to się łowiło rybki z doskoku, nie wspominając, że zawsze coś brało... a teraz...masakra..

Ale za to widziałem bobra, jakiegoś orła, gęsi, wiele różnych kaczek, kruki, czaple, kormorany, chyba perkozy, no i mewy oczywiście :)

Także humorów nie tracimy i czekamy na opad wody, no i ciepło przede wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Przepraszam za wcinkę i mały spam, jednak mam nadzieję, że mi to wybaczycie.

Tydzień temu zmieniłem pracę i okręgu skierniewice przeniosłem się do Ostrołęki. Jak widzę, na Narwi jest spora woda i nie próbowałem nic łowić nie miej jednak.... Mam pytanie do kolegów i koleżanek, czy ktoś z was zna Narew i czy nie chciałby się ugadać na łowienie w okolicach ostrołęki w weekend majowy.

Przy przeprowadzce zabrałem lekki spining okoniowy, 2 odległościówki i 2 gruntówki. Ilość sprzętu ograniczona ze względu na małe auto:)

Proszę o kontakt na prv, mieszkam w centrum ostrołęki, nie znam miasta ale posiadam własne auta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bolenia na Narwi łowi się jedynie przez przypadek, jeżeli chodzi o tą rybę to zdecydowanie polecam Wisłę. Z sandaczem również nie jest wesoło, skuszenie na spinning wymiarowej sztuki jest nie lada wyczynem. Co do bolenia i Wisły to odradzam jedynie lewy brzeg poniżej Warszawy - straszny syf, papier toaletowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z kolegami planujemy ruszyć na Narew
W jakie okolice Narwi się wybieracie? Parę kilometrów ma, bez tego trudno doradzić z miejscówkami. Na górnej raczej nikt ich nie zdradzi. Chcecie łowić z brzegu, łódki, macie własne pływadełko? Bez szczegółów trudno pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jedziemy z pełnego partyzanta.

Nawet nie wiemy gdzie chcemy dokładnie. Mamy 4 dni wędkowania i chcemy się pobawić bo Narew to na dzień dzisiejszy jedna z rzek która nie wylewa i jest szansa połapać.

Każde miejsce zasugerowane weźmiemy pod uwagę.

Jak masz pomysł na jakaś inna rzekę to pisz śmiało, plany zawsze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Mazowszu z rybą nie ciekawie. Najciekawsze zawsze było Zegrze. Większość osób, jeżeli chodzi o Narew, łowi od Strzyży w dół aż do Nowego Dworu (Modlin, ujście do Wisły). Łódki można wypożyczyć (nie zawsze dostępne) w miejscowości Strzyże, Pogorzelec, Wierzbica, Serock (koło nr. 6), Zegrze (koło nr. 4, 13). Wędkarze upodobali sobie okolice mostu w Wierzbicy wraz z rynną (stare koryto Narwi) aż do czaszy zbiornika. Ładne miejsca (krajobrazy, zieleń) są w okolicach Pogorzelca, który najbardziej lubię i uważam, że to jest dobre miejsce na ryby, niestety z dużą presją. Najczęściej łowione są okonie, jest trochę szczupaka. Poczytaj jeszcze tu:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=9266&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam w poście.

Szukam zapaleńców z Ostrołęki i okolic na wspólne wypady na ryby. Sprawa tyczy się każdego wędkowania ale najbardziej interesuje mnie łowienie spod lodu o ile starorzecza i zbiorniki zamarzną. Sam nie lubie chodzic po lodzie bo to niebezpieczne.

Inne metody również ale głównie delikatnie jakiś spławik, delikatny grunt i lekki spining - z nastawieniem na płoć leszcz, okoń.

Mój post podyktowany jest tym, że niedawno przeprowadziłem się do Ostrolęki i nie znam tutaj nikogo. Posiadam własne auto więc mogę kogoś podwieźć.

Proszę o wiadomości na email bujak.matik@op.pl podam nr tel i się umówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wtam w swoim pierwszym poscie!

Panowie, mam prośbę o polecenie dobrej miejscówki w okolicach Serocka.

Normalnie łowie na Bugu, pierwszy raz planuje wybrać się nad Narew ze względu na moich braci którym obiecałem wypad na nocke na ryby (nowicjusze). W związku z tym mam problem ze znalezieniem łowiska, nie znam tych wód. Chodzi mi najlepiej o schronisko bo możliwe że mi się towarzystwo o północy wykruszy :), dojazd z parkingiem. To z kryteriów pozawędkarskich, teraz do meritum. Zależy mi na jakieś dobrej miejscówki z woda stojącą ( jakieś zalewy Narwii), tak żeby w ciągu dnia była szansa na łowienie z brzegu szczupaka na spławik, nocą postawić gruntówkę na suma.

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.