Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pellet - domowym sposobem


galuch

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawi mnie jakie mixy stosujecie do wyrobu domowego pelletu? Czym powinien zawierać dużo składników smużących i ziaren do lepszej pracy, czy dodawać więcej aromatu??Jeżeli tak to w jakich ilościach??

W sumie powinienem zacząć od pytania : czy ktoś w ogóle próbował robić pellet "domowym" sposobem jeżeli tak to jakie składniki mniej więcej zawierał jego mix??? Czy faktycznie robił go ktoś z jajek i suchej mieszanki(bez gotowania)????

Jak już pisałem(w innym poście) nie każdy mix na kulki nadaje się na pellet(moje zdanie).

Więc oczekuję na wasze doświadczenia i spostrzeżenia dotyczące tematu wyrobu "domowego" pelletu.

Ps. Mam nadzieję że Maniek i Carpzone(jak również inni) wypowiedzą się szerzej na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
Jak mówisz mix, więcej zapachu i ziaren,
Mix miałeś gotowy czy sam robiłeś? Jeżeli sam to mniej więcej jakie składniki dawałeś-jeżeli to nie jest wielka tajemnica?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie za bardzo sie wogule opłaca robić pellet gdyż do pelletu trzeba by użyć sporo drogich dodatków jak;stymulatory,wzmacniacze itd,a pellet można kupić po 15 zł za kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Zrobiłem mieszankę taką jak do kulek - jest w temacie o kulkach - i pellet wyszedł. Robił się mięciutki w 1h, a po 12h się rozpadał na drobinki. Robiłem waniliowy, jednak mniej pachniał niż ten TB :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie za bardzo sie wogule opłaca robić pellet gdyż do pelletu trzeba by użyć sporo drogich dodatków jak;stymulatory,wzmacniacze itd,a pellet można kupić po 15 zł za kilo.
Zgadza się ale czasami ktoś chce zrobić go samemu ;) I przynajmniej wiesz co jest dokładnie w środku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Rozpadł się "samoczynnie" czy całkowicie? I czy "pomogłeś" mu w tym? Mix Mańka?

Po 6h dotknąłem go drucikiem i to tyle.

Tak to ten mix, tylko bez ziaren :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carpzone
Moim zdaniem nie za bardzo sie wogule opłaca robić pellet gdyż do pelletu trzeba by użyć sporo drogich dodatków jak;stymulatory,wzmacniacze itd,a pellet można kupić po 15 zł za kilo.

Cześć. Dlaczego trzeba użyć stymulatorów, wzmacniaczy itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dlaczego trzeba użyć stymulatorów, wzmacniaczy itd.?

Nooooo,żeby rybki mocnym aromatem szybko przywabić do haczyka i poprzez dodanie różnych stymulatorów i polepszaczy apetytu pobudzić rybki do żerowania a że pellet sie szybko rozpuszcza stężenie w pellcie tych składników powinno być znaczne aby stworzyć "smakowitą chmurę zapachową"w wodzie.przynajmniej tak pisało w artykule na carppsion .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość carpzone

Cześć. Dlaczego trzeba użyć stymulatorów, wzmacniaczy itd.?

Nooooo,żeby rybki mocnym aromatem szybko przywabić do haczyka i poprzez dodanie różnych stymulatorów i polepszaczy apetytu pobudzić rybki do żerowania a że pellet sie szybko rozpuszcza stężenie w pellcie tych składników powinno być znaczne aby stworzyć "smakowitą chmurę zapachową"w wodzie.przynajmniej tak pisało w artykule na carppsion .

To nie jest tak do końca, jak o tym piszą. Żaden dodatek nie zastąpi naturalnych składników w kulkach, czy pellecie. Aromatyczna chmura powstanie zawsze. Poza tym te wszystkie dodatki wzmacniacze, polepszacze i inne wynalazki to w większości tylko karpiowy biznes, a najgorsza w tym wszystkim jest właśnie nasza niewiedza. Skąd możemy wiedzieć jak naprawdę działa taki dodatek? Większość osób powołuje się tylko na to, co jest opisane na opakowaniu, czy przy reklamie takiego produktu i na tym kończy się ich fachowa wiedza. Szczerze mówiąc to szkoda pchać w to pieniądze. Łowienie karpi to nie cud przynęty i super dodatki- takiego czegoś nie ma- raz się łowi na taką kulkę, innym razem na inną i tak w kółko. Nie ma tutaj żadnych reguł, idelanych przepisów, czy super dodatków. Nad wodą trzeba myśleć i wykorzystywać odpowiednio sytuacje- to jest najlepszy wzmacniacz i dodatek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpzone, może napiszesz nam swoje spostrzeżenia na temat jw??? Co dodajesz, czy próbowałeś sam robić, co powinno się zawierać w pellecie (dokładniej), czy się opłaca (dlaczego?) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.