Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okręg - Toruń : PZW pozbyło się odcinka Wisły


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co mogło by być skomplikowane w łowieniu na grunt w rzece. No dobra. Nie będe nowego wątku rozpoczynał. Teraz chodzi o Wisłę. Narazie nie mam zamiaru dzwonić do Pzw. Wolę poczekać do końca lutego.

Jeśli Wisły nie będzie pewnie jak znam życie kupię jakieś jezioro.

Pozdrowienia,

Zaratow =D

ps. Gra ktoś w grę internetową plemiona? Warto warto! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja wczoraj byłem na kolektorze i ledwo go widać spod wody :wink:

Może właśnie to że Wisła będzie miała nowego zarządce wpłynie pozytywnie ? Bo właściwie PZW też chyba niewiele robiło więc...

Jestem tego samego zdania, że po prostu trzeba poczekać...tak czy siak ja i tak wykupiłem nizinne górskie + spinning...w PZW do Wisły musiałbym dopłacić 100zł więc jak dopłacę 30zł więcej to mi się nic nie stanie...

Trzeba liczyć na to że sytuacja się poprawi bo i tak nic nie zdziałamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś od znajomego wędkarza, że podobno PZW się odwołało czy coś...nie wiem ile w tym prawdy, ale może to wyjaśnia czemu nic nie chcą mówić...może próbują walczyć i sami nie wiedzą co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablotor oczywiscie ze PZW mialo sie prawo odwolac ale z rozmowy z p. Kaczmarczykiem wynika jasno ze sprawa odwolan ma zostac rozstrzygnieta najpozniej do 29 lutego

Wtedy tez uplywa termin kiedy to PZW ma pozowlenie na dzierzawe Wisly

Niemniej jednak jesli bys uslyszal od PZW - zlozylismy odwolanie staramy sie itp to chyba cos innego niz do 29 lutego zarzadzamy Wisla a co dalej to trzeba czekac (i nikt nie wie kiedy bedzie cos wiadomo) :roll:

Jest roznica :?::wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablotor niestety PZW zostalo juz tylko odwolywanie sie

A nam chyba tylko czekac az do 29 lutego

Jak bym wiedzial dokladnie jaka instytucja decyduje o odwolaniach to tez bym zadzwonil i sie wypytal - pewnie szybciej by cos powiedzieli niz PZW :wink:

Jednak sadzac po tym co pisalo PZW Bydgoszcz na swojej stronce (wraz z opiniami profesorkow) wskazuje na to ze mimo wpisanie nierealnych liczb do swojej oferty przetargowej mozna wygrac tylko przez magie cyfr :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis chwilke czasu i pogrzebalem w necie

Pozniej po ustaleniu pewnych faktow zadzwonilem do RZGW oddzial w Toruniu (choc to tylko jakis oddzial regionalny bo niby podlegamy pod Gdansk)

Przyjemnie pogadalem sobie z panem ale nadal zadnych konkretow

Otoz przed uplywem terminu RZGW nie moze rozstrzygnac przetargu ale pan potwierdzil ze najlepsza jest oferta p Kaczmarka i PZW sie odwoluje na rozne sposoby (na jakie juz nie powiedzial)

Poinformowal mnie rowniez ze oni jako RZGW kontroluja zarybienia (bo mowilem mu ze warto by bylo aby podawali informacje w necie ze taki a taki dzierzawca bedzie tu i tu zarybial w takim a takim terminie)

Jesli ktos jest zainteresowany na priv moge wyslac numer tel do pani z Gdanska "od rybek" (okreslenie tego pana) ktora podobno na biezaco jest ze sprawami dzierzawy obwodow rybackich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Dzis rozpoczal sie nowy miesiac wiec postanowilem sprawdzic co i jak z torunskim odcinkiem Wisly

Telefon do PZW

Pani mowi ze PZW ma przedluzony do konca marca okres dzierzawy a co dalej nie wiadomo :roll:

A kiedy bedzie wiadomo to oczywiscie nie wiedziala (albo nie chciala mowic :twisted: )

No to zadzwonilem do RZGW w Gdansku

Tam pani poinformowala mnie ze obecnie stwierdzono ktora oferta jest najlepsza :roll: i teraz przysluguje stronom 7 dni na zlozenie protestu a pozniej 7 dni na rozpatrzenie protestu ma RZGW

Dlatego final calej zabawy powinien byc 14 marca (przypuszczam ze pani z PZW wiedziala to tylko chyba czuja w zarzadzie okregu ze Wisla im sie wymyka)

Postaram sie za 2 tygodnie zadzwonic do Gdanska i wywiedziec co i jak :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od dziś jestem na forum. Chciałem trochę poczytać a tu znany dzierżawca Zalewu Koronowskiego. Rządzi na Zalewie trzy lata. Czy jest lepiej? Nie słyszałem, by ktokolwiek z wędkarzy potwierdził taką opinię. Głównie spininguję ale w ciągu roku złowiłem CZTERY wymiarowe szczupaki!!! (największy 1,2kg). Echosondy wszystkim się zepsuły i nie pokazują dużych pojedynczych ryb. Lepiej jest (było) z okoniem, ale o okazach można zapomnieć. Co do kwot zarybieniowych i wpuszczonych do wody ryb, to jak ktoś policzył w całej Unii Europejskiej nie ma tyle narybku sandacza ile zadeklarował wpuścić do wody p. Kaczmarek. Praktyka wygląda tak, że od zejścia lodu (w zeszłym roku) sieci stały na tarliskach na okrągło do lata. Odłowione szczupaki wycierano i powracał narybek. (To pewnie czeka Was na Wiśle p.Kaczmarka). Na przystaniach, na których było wiele łodzi (Pieczyska, Tylnia Góra) jest coraz mniej wędkarzy. Zostali ci co mają działki nad wodą i ci których urzeka piękno okolic, a jest ładnie. Piszą petycje, aby sieci nie stawiono w pobliżu ich działek- mogą pisać. łowią krąpiki wspominają leszcze. Rozpacz. Coraz mniej wędkarzy na wodzie, coraz więcej narzekających, coraz mniej tych co chcą jeszcze przyjechać. W biznesie jak jest popyt cena towaru rośnie, a opłaty za łowienie na Zalewie obniżono. Wprowadzono zachęty w postaci PROMOCJI na miesiące letnie. I co? Niewiele to dało. Pan Kaczmarek nie jest filantropem tylko tym, który chce być kapitalistą w najlepszym wydaniu. Tylko co będzie z wody wyjmował? Ile lat może przeczekać? I teraz można by rozwinąć wątek kto za tym stoi. Pozdrawiam i życzę udanych połowów w Wiśle p. Kaczmarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podobno w radiu coś mówili że Wisła jednak nie pójdzie w prywatne ręce tylko zostanie pod opieką PZW...słyszeliście coś o tym ? Bo ja mam jakieś szczątkowe informację o tym komunikacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podobno w radiu coś mówili że Wisła jednak nie pójdzie w prywatne ręce tylko zostanie pod opieką PZW

W ktorym radiu :?:

Za 1,5 tygodnia wszystko bedzie jasne ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za 1,5 tygodnia wszystko bedzie jasne ;)

Eeee tam

Dzwonilem do RZGW i oni czekaja teraz na jakies "zwrotki" (tak nazwala to pani)

Zapewne chodzi o protesty od uczestnikow przetargu

Powiedziala ze niby faktycznie jest 7 dni na odwolanie i 7 dni na odpowiedz ale jeszcze trzeba liczyc czas dostarczenia tych dokumentow :evil:

Na pytanie kiedy w praktyce bedzie ostateczny wybor dzierzawcy odpowiedziala ze ma nadzieje ze do konca miesiaca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dzisiaj byłem w siedzibie PZW w Toruniu przy ulicy Słowackiego z zapytaniem o składki.przy okazji zapytałem się o wisłe!

Pani powidziała ze do końca marca wszystko będzie jasne ale na 90% wisła będzie należeć do PZW.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani powidziała ze do końca marca wszystko będzie jasne ale na 90% wisła będzie należeć do PZW.

Przyznam szczerze ze tak samo zeznawala mi pani z PZW jakis tydzien temu jak do nich dzwonilem ale...

No wlasnie bo przed ogloszeniem wstepnego wyniku ale juz po terminie zlozenia ofert jak szukalem numeru do RZGW zadzwonilem do ich torunskiego oddzialu

Pan z ktorym rozmawialem stwierdzil ze z tego co jest mu wiadomo to Wisle ma przejac jakis nowy gosc (Kaczmarek?)

Zreszta sam Kaczmarek w rozmowie twierdzil wprost ze oferta jego byla duzo lepsza niz PZW

PZW tez do tej pory dosc panicznie sie zachowywalo

Na prawde nie wiem juz kto jest zwycieca bo wszyscy gadaja ze im sie nalezy przetarg

Zreszta jak rozmawialem z Kaczmarkiem przez tel to zwrocil uwage na jedna rzecz ktora kiedys byla podawana dosc przejrzyscie a przyznam ze teraz nie wiem jak to do konca bylo

Otoz wedlug niego (calkiem mozliwe ze tak bylo w istocie) to nie PZW dzierzawilo Wisle a spoldzielnia rybacka bodajze Troc (albo Losos) a PZW tylko z nimi sie dogadalo

Kiedys byly nawet notki w regulaminie i jakies ograniczenia z tym zwiazane (chyba jak dobrze kojarze nie mozna bylo lapac z pontonow na wodach adminstrowanych przez Troc) i bylo to wyraznie napisane a poznij przestalem na to zwracac uwage

Kaczmarek w rozmowie przez tel twierdzil ze nawet jak nie wygra zrobi wszystko aby z Trocia sie dogadac i PZW pozbawic Wisly (juz zreszta chyba o tym pisalem)

Sprawa ogolnie jest dosc mocno zakrecona

PZW powoli odzyskuje pewnosc siebie ale kto wygra to zupelnie nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzwonilem do RZGW i oni czekaja teraz na jakies "zwrotki" (tak nazwala to pani)

Dzwonilem dzis znowu

Zostala jedna zwrotka im ktora jeszcze nie wrocila

Poki co nikt zadnego protestu nie zlozyl

Niby na dniach powinno sie wyjasnic co i jak (umowilem sie na nastepny telefon 1 kwietnia :lol: a wtedy moga mi kazdy kit wcisnac :lol: )

Poza tym wczoraj dzwonilem do PZW i padla sucha odpowiedz ze sprzedaja pozwolenia do konca marca a dalej nie wiadomo (to w nawiazaniu do watku o tym ze PZW momentami chetnie sie chwalilo ze juz prawie pewne jest ze to oni dalej beda sprzedawac zezwolenia)

Albo pani miala .... zly dzien :lol: albo zmienili stanowisko :lol: albo jeszcze cos innego :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze ze w tym temacie tylko ja jestem aktywny :lol:

Moze komus przydadza sie informacje

Zadzwonilem do PZW bo dzis teoretycznie jest ostatni dzien ich zezwolen wydawanych do konca marca :twisted:

Niestety duzo sie nie dowiedzialem i tak:

Waznosc zezwolen zostala przedluzona o kilka dni (pani nie umiala mi powiedziec o ile :roll: )

Wiadomosc z ostatecznym zwyciezca ma byc znana w najblizszy czwartek (03.04.08) lub piatek ale tego pani tez nie wiedziala

Wedlug niej ktos z RZGW w Gdansku dzwonil do nich i poinformowal ich o tym ale ona jeszcze zadnego pisma nie widziala i zadnych szczegolow nie zna :roll::shock:

Aby nie bylo watpilowsci dzwonilem do naszego okregu na Slowackiego (namiary na nich sa na pierwszej stronie w poscie Jarka)

Jeden wielki burdel :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z telefonem chciałem zaczekac do jutra ale byłeś pierwszy :)

Ciekawostką jest że Pani która tam odbiera telefony nie jest osobą kompetentną do udzielania takich informacji bo nie uwierze w to, że nic nie wiadomo i trzeba czekac. Jeśli oni naprawdę są tak doinformowani w sprawie w której są jedną ze stron to lepiej już żeby przegrali...bo to świadczy tylko o całej gospodarce jaką uprawiają.

Skłaniam się jednak do stwierdzenia, że nie jest to burdel tylko świadoma polityka aby nas nie informowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

koledy mam małe pytanko. PZW torun z tego co wiem zajmował 1, 2 i 3 obwody rybackie dolna wisła , a cała woina idzie o ten pierwszy.

Czy ktoś wie dokąd sięga ten pierwszy obwód bo ja kupiłem wisłe wędkuje w bydgoszczy i zaczynam sie troche martwic czy nie będe musiał znów płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo przeczytac temat uwaznie od poczatku :evil:

Odcinek o ktory jest teraz batalia tzw "torunski" jest od ujscia Tezyny (?) okolice Ciechocinka az do ujscia Zielonki (Zielona Struga) kawalek na Cierpicami nie pamietam jak ta wioska sie nazywa

Jest to dokladny opis obwodu nr 2 na ktory zostal ogloszony przetarg

Dzis dzwonilem do RZGW Gdansk (ktory to juz raz :roll: )

Do jutra powinna zostac wydana ostateczna opinia bo wplynal protest (termin na opiniowanie protestu mija 3 kwietnia)

Administrowanie Wisla zostalo przedluzone PZW do 30 kwietnia

Pani stwierdzila ze chyba jednak wygra PZW (ale to nie byla oficjalna informacja)

Ogolnie jeden wielki burdel

Smieszy mnie w tym kontekscie jak z rejonowego oddzialu w Toruniu RZGW pan zapewnial mnie ze oni sprawnie kotroluja dzierzawcow :lol: Jesli nie umieja rozstrzygnac przetargu w sensownym terminie

:evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozmowa z RZGW - pani stwierdzila ze przetarg wygral PZW Torun i podpisanie z nimi umowy jest kwestia formalnosci

Rozmowa z PZW - pani powiedziala ze poki nie podpisza umowy nie moga sprzedawac pozwolen (przedluzone poki co maja administrowanie na wiadomym odcinku do konca kwietnia), czekaja na kolejne pisma i decyzje RZGW (niby sa zapewniani ze juz wkrotce ale ciagle sie to przedluza)

Dalej nic konkretnego ale powoli sytuacja zaczyna sie wyjasniac

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.