Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okręg - Toruń : PZW pozbyło się odcinka Wisły


pablotor

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzwonilem do RZGW w styczniu.

Sprawa nowego przetargu miala wygladac tak

Rozpisanie w lutym i rozstrzygniecie takie ostateczne po okolo 7 miesiacach (tyle podobno trwa procedura)

W zwiazku z zaskarzeniem decyzji przez PZW nie iwme jak to teraz wyglada

Dla zainteresowanych ciekawy artykul byl o tym w WŚ numer z lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Dzis w zwiazku z chwila czasu w ciagu dnia odwiedzilem PZW Torun - kolo miejskie.

Porozmawialem sobie z pania wypisujaca zezwolenia i okazuje sie ze kolejna rozprawa wyznaczona przez sad jest pod koniec maja. Pani powiedziala ze szczerze watpi aby jeszcze w tym roku zapadly jakiekolwiek decyzje. Powiedziala ze zezwolenia trzeba wykupowac w RZGW Gdansk.

Powiedziala cos jeszcze co mnie tez zastanawialo. Otoz gdyby sie okazalo ze jednak sprawa zakonczy sie w tym roku i RZGW by ja przegralo to czy wowczas musi oddac pieniadze wedkarzom czy one przechodza na PZW (i wowczas PZW musialo by respektowac zezwolenia) czy moze przepadają? Pewnie LEsio bedzie wiedzial cos wiecej ;)

Pani swtierdzila ze chyba by wowczas przepadly bo na chlopski rozum to powinny byc oddane ale "to jest Polska" :evil: tak samo jak ciagnaca sie sprawa w sadzie ktora jest nasza specjalnoscia.

Ciekawi mnie rowniez czy w momencie kiedy toczy sie sprawa w sadzie RZGW moze rozpisac kolejny przetarg na uzytkowanie Wisly i Drwecy.

Poza tym gdzies na forum widzialem rozne dziwne okreslenia Wisly w okolicahc Torunia.

Odszukam regulamin i zobacze jak sa tam dokladnie okreslone odcinki bo nie chce pisac z pamieci

To tyle jesli chodzi o glowne rzeki w okolicach Torunia

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Rozmawialem w piatek z panem z RZGW Gdansk.

Potwierdzil ze nastepna rozprawa jest w maju (13 albo 18 teraz juz nie jestem pewien) przy czym zaznaczal ze mowi z pamieci date

Potwierdzil rowniez ze sprawa sie przeciaga i raczej racje miala osoba z PZW mowiaca mi ze szanse na rozstrzygniecie sprawy w tym roku sa marne

Tym bardziej ze decyzja sadu musi sie uprawomocnic a i jakies odwolanie chyba sa mozliwe :evil:

Pan jeszcze twierdzil ze w przypadku oplacenia skladki rocznej i przegranej RZGW skladka przepadnie i calkiem mozliwe ze PZW bedzie chcial swoje. Podyskutowalem z nim dluzsza chwile czy jest mozliwa sytuacja ze decyzja sadu RZGW bedzie musialo oddac skladki do PZW ale sam stwierdzil ze raczej tak nie bedzie ale o tym zadecyduje sad a nie ktos z RZGW czy PZW

I na koniec rozmowy sam przyznal ze najbardziej na tym ucierpieli wedkarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW :shock: Nic mi o tej sprawie nie było nawet wiadomo. Składkę ulgową opłacałem jakiś tydzień temu i nic mi nie wspomniano, nawet o Drwęcy też dowiedziałem się przypadkowo że nie jest w tym roku w PZW :???: Najbardziej obrazująca była by mapka z zaznaczonymi częściami Wisły 1,2,3. Mam zamiar wędkować na Winnicy < teren po przyszły most :sad: > i czasem być może w Grabowcu, jak to wszystko ma się do tych miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam regulaminu aby nie byc goloslowny

Z pamieci to na 99,9% wykupiles zle zezwolenia jesli chcesz obecnie wedkowac na Wisle :evil:

Co do Drwecy to PZW stracilo odcinek gorski - od jazu mlyna w Lubiczu do mostu drogowego w Zlotorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam regulaminu aby nie byc goloslowny

Z pamieci to na 99,9% wykupiles zle zezwolenia jesli chcesz obecnie wedkowac na Wisle :evil:

Co do Drwecy to PZW stracilo odcinek gorski - od jazu mlyna w Lubiczu do mostu drogowego w Zlotorii

Dlaczego niby źle wykupiłem składkę? Co do Drwęcy to pani w PZW powiedziała że Drwęcą nie administruje PZW w tym roku i rozprawa w maju... tyle. Skomplikowane to wszystko i poplątane :/ Ja juz nic nie wiem teraz z powodu tylu sprzecznych info :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam regulaminu aby nie byc goloslowny

Z pamieci to na 99,9% wykupiles zle zezwolenia jesli chcesz obecnie wedkowac na Wisle :evil:

Co do Drwecy to PZW stracilo odcinek gorski - od jazu mlyna w Lubiczu do mostu drogowego w Zlotorii

Dlaczego niby źle wykupiłem składkę? Co do Drwęcy to pani w PZW powiedziała że Drwęcą nie administruje PZW w tym roku i rozprawa w maju... tyle. Skomplikowane to wszystko i poplątane :/ Ja juz nic nie wiem teraz z powodu tylu sprzecznych info :/

Pozycje 112-114

http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/Zarzadzenia/zarz_70_09_z_zal.pdf

Szybki edit

http://www.rzgw.gda.pl/cms/site.files/file/rozporzadzenia/R04nr5.pdf

Dokladnie opisane co gdzie sie zaczyna

I juz wiadomo kto sprzedaje zezwolenia. Dalej jest kto i za ile

Postaram sie jeszcze opisac ktory odcinek Wisly jest ktory (bo tam nie ma tego wskazanego dokladnie

W regulaminie PZW z zeszlego roku nie ma podzialu na odcinki Wisly - jest opisany jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa widzę że to wszystko jest tak popier*** co do kogo należy że sprawdzający jak już się od biedy trafią i tak sami zapewne nie wiedzą tego... Nic tylko wykupić sobie jedną główkę na Wiśle i mieć wszystko gdzieś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa widzę że to wszystko jest tak popier*** co do kogo należy że sprawdzający jak już się od biedy trafią i tak sami zapewne nie wiedzą tego... Nic tylko wykupić sobie jedną główkę na Wiśle i mieć wszystko gdzieś :P

Problem jest jeden.

Rozmawiajac z PZW jak i RZGW mowilem jasno o odcinku Wisly w Toruniu. RZGW twierdzil ze jest jego natomiast PZW ze juz do nich nie nalezy. Po wczorajszym grzebaniu dosc dlugim w necie wychodzi na to ze odcinek Wisly w Toruniu to odcinek Wisly nr 2 (granicami sa rzeka Tazyna - okolice otloczyn/ciechocinek a z drugiej stony zielona struga cierpie/dybowo). Na stronach internetowych przyznaje sie do niego PZW a RZGW juz nie. W necie jest jedno a gadaja drugie. Teraz juz jestem glupi, ktora opcja jest prawdziwa. No i gdzie wykupic zezwolenie. Do tej pory myslalem ze jesli obie instytucje twierdza tak samo to jest to prawda ale dzis juz mam co do tego watpliwosc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykupiłem ulgową składkę i nie będę się zastanawiał czy jest tak czy siak, kartę mam, opłacone jest co za tym idzie kłusownikiem nie jestem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis spacerowalem nad Wisla i rozmawialem z wedkarzami. Sytucja co namniej smieszna bo przez tel PZW nie przyznaje sie do Wisly w Toruniu a przez tel przyznaje sie do niej RZGW. Ale wedkarze nad Wisla twierdzili ze PZW sprzedaje zezwolenia nad Wisle :lol: totalnie nic z tego nie rozumiem ale w poniedzialek postaram sie jeszcze raz porozmawiac z obiema instytucjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że w tym roku jest zakaz połowów nocnych na Wiśle?!!! :shock: Słyszeliście coś o tym?

No nie to by już była całkiem paranoja jakaś... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w PZW w swoim kole (nie jest to kolo miejskie :twisted: ) i wszystko jasne

Mozna wedkowac na Wisle nr 2 - od ujscia Tazynki (Otloczyn) do ujscia zielonej strugi (Cierpice)

Oplaty nazwijmy to drakonskie

Wedkowac w nocy mozna - nie ma takiego zakazu i nikt o nim nie slyszal

Jest petycja przygotowana pod ktora kazdy moze sie podpisac o odwolanie zarzadu okregu PZW Torun za to co wyprawiaja (oplaty + oplata Wisly nr 3 i 4 oraz gorskiej Drwecy+co dalej z Grzmieca itp)

Dlatego na Slowackiego wedkarz jest inaczej traktowany dzwoniac tam bo jest tam siedziba :lol::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest cena składki? pytałeś się może kolego? bo w moim kole colo powiedział mi tak: Że 200zł. do Gdańska wysyłasz i łowisz cały rok 2 wędki+spining z brzegu lub z łodzi, ale zakaz nocek jest a tutaj co napisałeś wyklucza wersje która ja usłyszałem pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pytalem ale i wykupilem

Wisla kosztuje 255 zl :evil: czy ktos inny ma takie super lowiska w tej cenie??

Jesli chcesz caly okreg torunski (ale bez straconych wod czyli wisly nr3 i 4 oraz gorskiej Drwecy) to doplacasz 90 zl

Skoro jestes z tego "brzydszego" miasta w regionie :wink: to nie wiem czy interesuje Cie nasz odcinek Wisly bo on jest teraz bardzo krotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha brzydszego:D nie będziemy polemizować które ładniejsze:P ja wykupiłem członkostwo 60zł. teraz jeszcze chciałbym Wisłę głownie odcinek od Górska do co najmniej Strzelec dolnych moj skarbnik Mi powiedział ze trzeba wysłać 200 zł. do Gdańska ale z tego co widzę to PZW sprzedaje pozwolenia na ten odcinek bo gdzieś czytałem ze wędkarze kupują chyba ze Żle wyczytałem tak wiec razem daje okolo260zł. to jakaś paranoja wrrr..... no i Gdańsk zabrania łowienia w nocy godzine po wschodzie słońca i godzine przed zachedem trzeba kończyc tak mi skarbnik mojego koła tłumaczył ale czuje ze coś kreci bo na trudne pytania sie mota czeski film pozdrawiam kolege z Toronto:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zartowalem :lol: ale widze bylo ok :twisted::lol:

Co do Wisly to tak jak pisalem mamy odcinek od Otloczyna (ujscie Tazyny - to sa okolice Ciechocinka) do ujscia Zielonki (Zieona Struga uchodzaca do Wisly w Dybowie kolo Cierpic) spojrz na google maps aby ocenic jak daleko jest to od charakterystycznej linii wysokiego napiecia - jesli dobrze pamietam to okolo 2-3 km ale moge sie mylic

Rozumiem ze te Strzelce Dolne sa od Górska w strone na Bydgoszcz? Jesli tak to bedzie Wisla nr 3 - na poprzedniej stronie sa linki do RZGW gdzie jasno opisane sa granice odcinkow. Bo przeciez na ich zezwoleniu musisz wpisac albo numer lowiska z listy albo jego nazwe (tfu przelewie). Nie kojarze tylko czy nasza granica konczy sie w Gorsku bo z tamtej strony nie jezdzilem nigdy.

Opcje masz jeszcze taka aby zmiescic sie miedzy Toruniem a ujsciem Zielonki z tamtej strony Wisly - wowczas nawet na ryby mozemy sie umowic bo do RZGW nie chce mi sie skladek wnosic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.