Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Melasa


sandacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz pierwszy raz zakupilem ten specyfik. Wziolem Trapera w plynie. Po oworzeniu okazalo sie ze okropnie smierdzi. Czy taki ma wlasnie zapach melasa czy jest przetemonowana albo zepsuta. Sory za glupkowate pytanie ale kto pyta nie bladzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
znam bardziej śmierdzące specyfik. Zapach melasy przypomoina przetopiony karmel z tofikami (cukierki takie)

W sumie jak sie to mocno powacha to cos takiego przypomina. dzia

sandacz, zasada jest taka, że im coś bardziej śmierdzi tym bardziej "podchodzi" to rybom

Hehe To tera jak bede mial potrzebe to zamiast do WC, to bede biegl do wiaderka z zaneta :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe To tera jak bede mial potrzebe to zamiast do WC, to bede biegl do wiaderka z zaneta :lol: :lol: :lol:

Całkiem możliwe :lol::lol::lol: w sumie gołębie odchody tez znalazły swoje miejsce w zanętach :wink::mrgreen:

No ale wróćmy lepiej do Melasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oworzeniu okazalo sie ze okropnie smierdzi.
Tak i im więcej "wali smrodem" tym lepsza na leszcza ,są oczywiście już aromatyzowane melasy ,ale wszystko zależy od upodobani rybek ,mnie osobiście pomogla zwykła na jeziorze ,tylko klopot był z dodaniem do gorącego makaronu ,zbieralo mnie na wymioty ale można się i do tego przywyknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również używam melasy w płynie i tak samo jak Kolega wyżej sobie chwalę.

Trzeba pamiętać, żeby przed dodaniem do reszty zanęty rozpuścić melase w osobnym pojemniczku.

Niestety nie mogę podać dokładnie odmierzonych ilości bo robię to zawsze "na oko".

Na leszcze w każdym razie działa...nie wiem jak z innymi rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

to czy moglby ktos podac jak rozrobic ta melase? zalozmy na 0,5 kg zanety. A i mam jeszcze jedno pytanie, chcialbym np kupic 1kg kupnej zanety o kolorze np brazowym, ale nie marnowac calego opakowania na 1 wedkowanie, tylko np 0,5kg paczki wsypac do pojemnika i dodac baze taka aby podeszla w kolor zanety albo zeby zaneta byla dalej ciemna. Jakich skladnikow bazowych uzyc?na pewno nie bulka tarta...;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, czy melasa działa tylko na leszcze czy na jakieś inne rybki też ?
Na leszcza chyba najbardziej...

Jak najbardziej na leszcza, ale również na inne rybki np. na: karasia, karpia, lina i płoć.

Warto poszperać na forum, jest dużo informacji co z czym jak komponować czyli co do czego pasuje zapachowo, smakowo i wedle indywidualnych upodobań danego gatunku ryb.

Zawsze jednak należy pamiętać o wodzie i występujących tam warunkach otoczenia (pora roku, temperatura itp.).

Bardzo fajnie wszystko opisuje Jarosław w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Witam

Zamierzam przygotowac pęczak razem z melasą w termosie i tu nasuwa mi sie pytanko,

czy uda mi sie pozbyc tego specyficznego zapachu melasy, czy termos bedzie mi sluzyl po takim zabiegu tylko i wyłącznie do wędkarskich celów :D ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam przygotowac pęczak razem z melasą w termosie i tu nasuwa mi sie pytanko,

czy uda mi sie pozbyc tego specyficznego zapachu melasy, czy termos bedzie mi sluzyl po takim zabiegu tylko i wyłącznie do wędkarskich celów :D ?

Pozdrawiam

Nie musisz dodawać melasy do termosu ,wystarczy jak dodasz ją po zaparzeniu na ciepło .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam już sam nie wiem czy melasa to jest atraktor ? nadaje zapach czy smak ?? bo już sam nie wiem , piszą tylko , że ona mocno dosładza zanętę.

A jaka jest różnica między copro-melasą a melasą ??

POZDRAWIAM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

melasa ma zapach i smak slodki, smuzy, dobrze rozprowadza zapach, osladza bardzo zanete. Z reszta jak wiesz co to burak cukrowy to powinienes sie domyslec co to mlasa (podukt uboczny po burakach w cukrowniach). Mam do was male pytanie, jakiej firmy kupic melase? w miare dobra i niezbyt droga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak dodaje copro melase do zanety to melase moge odstawic czy dac to i to

Możesz dać coprah melasę i melasę w płynie :wink: . Ja dodaję melasę praktycznie zawsze gdy mam zamiar łowić leszcze.

Koniecznie trzeba ją rozrobić z wodą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dodałem samej melasy trapera 200 gram na 5 kg zanety z glina i do tego biscuit miodowy i opakowanie 250 g kolendry i takie marne wyniki ze to koniec,ale wydaje mi sie dlatego ze teraaz na moim łowiku ryby zaczynaja dopiero zerowac o okolo 12 w poludnie rano nie m aco chyba dlatego to nie wina zanety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.