Skocz do zawartości
tokarex pontony

INTERPRETACJA RAPR


michaljp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...
Jestem wędkarzem okregu Katowickiego mam pytanie odnosnie limitow polowow ryb.

7.2. W ciągu doby / w godz. 0.00 – 24.00 /

    sum 1 szt.
    troć jeziorowa, troć wędrowna, łosoś, sandacz, szczupak, sieja, boleń, /łącznie/ 2 szt.
    lipień, pstrąg potokowy, /łącznie/ 3 szt.
    brzana 3 szt.
    karp 3 szt.
    lin 4 szt.
    certa 5 szt.
    węgorz 2 szt.

Łączna ilość złowionych i zabranych z łowisk ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. w ciągu doby.

 Zastanawiam sie czy musze opuscic lowisko po zlowieniu np 4 linów?

Czy moge łowic dalej liczac na inne gatunki?

Czy moge miec w siatce [oczywiscie w ciagu doby] 4 liny,3 karpie i 2 wegorze nieprzekraczajac 10szt??

Niektorzy twierdza ze powinienem opuscic lowisko po wyczerpaniu jakiego kolwiek z limitow[tak jest np na wodach Krakowskich]

ale na wodach okregu Katowickiego niewidze takiego zapisu..Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje..

Pozdrawiam Michał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 year later...

Dziwi mnie brak logicznego myslenia  przy wędkowaniu. ,Wykorzystujac limit dzienny jednego gatunku nie mogę dalej wędkować???Używajcie rozumu,bo limit dzienny jest 10szt,. a  ryby poza limitem?  Wykonując limit jednego  gatunku reszte ryb tego gatunku wypuszczam.Ryby to nie grzyby,że wiem co zbieram.? Tak naprawdę trochę logiki by się  przydało,bo jak prowadzić rejestr w dżdżystą noc, lub w deszczowy wietrzny dzień?Ryby do rejestru powinno się wpisywać na końcu wędkowania przed opuszczeniem  łowiska, jak wpisać wagę ryb?Ten kto układał te przepisy to miał za mało szarych komórek i brak logiki.Takich kwiatków jest cała "łączka PZW",ale to by trzeba napisać całą książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.