Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam

Jest ktos, kto chodzi nad warte na ryby? Jakich ryb mozna sie tam spodziewac? Wskazcie dobre miejscówy. I czy mozna lowic w miejscu, gdzie kiedys byl port? Wydaje mi sie, ze moze tam przebywac duzo ryb.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal ja ci moge powiedziec o tym gdzie zawsze widuje ludzi jadac pociagiem

A jezdze czesto

Z reguly stoja wedkarze (rzadko jest tam pusto) na takim cypelku - powstaje on miedzy Warta a zakolem

Jest to bardzo blisko mostu kolejowego przy stacji Poznan Garbary na brzegu "od strony" stacji

Kolejne ciekawe chyba miejsce znacznie mniej okupowane moze byc tuz pod mostem kolejowym tym samym po przeciwnej stronie

Widzialem tam wedkarzy a i woda z gory wyglada dosc ciekawie

Niestety nie bylo mi dane powedkowac na Warcie wiec to tylko takie spostrzezenia

Kolega majacy problemy zdrowotne lezal w Poznaniu w szpitalu i na sali oprocz niego bylo 2 wedkarzy (na 3 miejsca na sali :lol: to ich dobrali)

I miejscowy chlopak lezacy z nim na sali mowil ze na kanale Ceglanka (to jest kawalek dalej od Garbar - tez nad nim przejezdzam i wedkarze czesto tam stoja w roznych miejscach ale z reguly lapia na tyczki) w okresie luty - marzec lapia tam duze leszcze jednak aby miec miejscowke trzeba przyjsc ze 2-3 godziny przed switem i czekac do wschodu slonca

To tylko tyle co moglbym napisac

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . W zeszłym tygodniu byłem własnie na starym porcie.. Powiem tak Woda gotowała sie chyba pierwszy raz cos takiego widziałem.. Łowiłem na blache niestety nic nie udało sie złapac.. Chodził Boleń za ławicą . Miejscowi mowili ze w tym miejscu mozna złapac duzego karpia leszcza i boleń tez sie trafi.. jest jeden problem jak wyciągnąc wiekszą rybe z muru który ma do tafli wody około 3 metrów a i woda w tym miejscu jest głeboka.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal,

poza tymi miejscami powyżej polecenia jest godny stary port koło mostu na hetmańskiej. nie wiem jaki jest rybostan i jakie metody bo tam nie łowiłem nigdy ale miejsce to jest naprawdę oblegane przez wędkarzy więc na pewno ryba tam jest. a i zapytać o przynęty i metody będziesz miał kogo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tymi miejscami powyżej polecenia jest godny stary port koło mostu na hetmańskiej.

Chyba Ci chodzilo o most Wyszyńskiego, tam jest stary port.

Chcialbym troche pospinningowac na te bolenie, szczupaki, musialbym kupic nowa wedke, jaka byscie mi polecili, na warte i pobliskie jeziora, bede lowil z brzegu, prosze, tak do 100zl i jaki kolowrotek i przynety i jak rzucac.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci chodzilo o most Wyszyńskiego

nie chodziło mi o most przemysława I (jadąc z ronda starołeka hetmańską w stronę wiaduktu na dolnej wildzie) tam też jest port i tam zawsze wielu wędkarzy miejscowych przesiaduje więc ryby też tam być muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

angler-73, to mam pytanie, czy mółbyś coś więcej o warcie opisać i potłumaczyć, gdzie jak i dlaczego. zamiaruje w tym roku zaatkować poznańskie ryby, i szukam przewodnika (bo do tej pory w poznaniu nie łowiłem), który by mi pokazał ciekawe łowiska, i skuteczne metody na pyrlandzkich wodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko w kilku zdaniach opisać lata doświadczeń i kilometrów przedzierania sie brzegiem,ale pare rad moge ci udzielić.Warta jest bardzo kapryśną rzeką i nauczyła nie jednego pokory,można moczyć cały tydzien feedera i łowić kiełbie i ukleje ale potrafi sie nagle wszystko zmienić i obdarzyć cie nie jedną rybą życia sam sie o tym przekonałem holując 5 kg.leszcze,ja sie czymam jednego odcinka który wydaje mi sie niezły,poznaje go a własciwie sie go ucze pare sezonów i albo sa ryby albo ich nie ma,nie latam po odcinku 30km.co wyprawe gdzie indziej bo trafienie w miejscówke graniczy z cudem.Biała rybe łowie wyłącznie na feedera i łowie na spokojnych prostkach lub rynnach zadko w błonach,zanęta i przynęta standard bez wynalazków.Połamania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z robieniem własnej zanęty i było nie żle ale stwierdziłem ze nie ma sensu skoro jest kilka gotowych zanęt przynoszacych efekty,kupuje zanęty za ok.8zł za kilogram i dodaje do nich troche dodatku leszczowego Marcela,Gutka lub Lorenca.Z samych zanęt uzywam Lorpio Super i Mondiala i jak idzie dostać to Gutkiewicza są za ok.5 zł za 1kg.i sa rewelacyjne za tą kase i bija na łeb trapery czy inny szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Warta jest trzecią co do wielkosci rzeką w Polsce,

ja łowie w okolicach zalewu Jeżiorsko ,znam każdy krzaczek ,każde zakole.

A rybska ile jeszcze zostało do złowienia z zeszłego roku, przeciez nie wszystkie sie dały złowić .Do zobaczenia nad wodą Edmund.

Super zdjęcia . WARTA GRZECHU WARTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem pierwszy raz w tym sezonie na rybach nad Warta ze swierzo naprawionym spinningiem. Chcialem sie pobawic z okoniami, ale nie chcialy wspolpracowac. Pelno bylo w wodzie traw, nie dalo sie normalnie lowic. Lowilem w okolicach polibudy, troche w Cybinie. Jeszcze za wczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.