Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

Wiara łowiła na motor-oil, denaturaty itp czyli typowe kolory na okonia, gumki mieli małe i też nic nie łowili. Na klenia i jazia nie znam typowych miejscówek, aczkolwiek na płotki mam miejsce, w grudniu łowiono tam po 10kg w kilka godzin, dowiedziałem się o nim na www.leszcz.pl, jak się ociepli trochę to ruszam. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja wczoraj byłem z teściem w okolicach Radzewa ale bardziej na wycieczce krajoznawczej niż na rybach. Ludzi dużo ryb brak:) Też mi się wydaje że trzeba czekać na większe ocieplenie chociaż z drugiej strony teraz powinna ładnie brać duża płoć i leszcz o okoniu na czerwonego nie wspominając tylko trzeba znaleźć a ja nie wiem gdzie szukać :) Robal pisałeś że byłeś na Cybinie. Mam kilka pytań odnośnie tej rzeczki:

1. Jak się ociepli to zawsze widać sporo ryb przy ujściu Cybiny do Maltańskiego (szczególna okonia)ale tam chyba łowić nie można?

2. Czy na Cybinie z wiosny idzie coś złapać wiem że latem wpływają tam okonie a co wiosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tamtej stronie akurat nigdy nie łowiłem, ale tamta Cybinka ma z metr szerokości :lol: raz widziałem jakiegoś człowieka - siatką tam machał. Ja łowię w Cybinie od ujścia do Warty przy polibudzie aż do mostu kolejowego, dalej nie chodziłem. 2 maja dostałem szczupaka 51cm to był mój jeden z pierwszych wypadów ze spinem, okonki łapałem sporadycznie do 20cm. Pod mostem też miałem uderzenie podobnego szczupaczka. Ale wciąż odkrywam tą rzeczkę. Na wiosnę idzie połapać płocie w sobotę jak będzie pogoda to ruszam własnie w tym celu, nawet dziś bym ruszył gdybym opłacił składki (spłacam w czwartek). Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tam kiedyś widziałem wędkarza ale ryby też tam widziałem stad moje pytanie. Zreszta zawsze z wiosny fajnie wygląda nad malta nad tym wpływem Cybiny jak sumy atakują okonie polecam rewelacja:)

Ja w sobote uderzam najprawdopodobniej na okonie na bninskie z robakami łudzę się ze lód od trzcin pusci i bedzie szło wcisnać tam spławik:) a jak nie to nie wiem co będę robił:P pospaceruje albo nad Warte pojadę:) Daj znać jak efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 10kg łowiono na Cybinie a gdzie jest kanał Ulgi może mi ktoś napisać?

21 marca są zawody w Puszczykowie spławik lub grunt, dzisiaj spłacałem znaczki to się dowiedziałem wybiera się ktoś? Info:

Szanowne Koleżanki i Koledzy Wędkarze.

Tegoroczny, obchodzony po raz drugi Dzień Wędkarza 19 marca, ustanowiony przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia daty powstania Polskiego Związku Wędkarskiego, będzie świętem nie tylko dla wędkarzy. W przekonaniu delegatów Zjazdu, a także wędkarzy, będzie przede wszystkim świętem Wiosny, świętem budzącej się do życia przyrody, świętem czystego środowiska, w którym wędkarze pragną żyć i wędkować. W naszym Okręgu dzień ten będzie uczczony mszą świętą w dniu 22 marca 2009r. o godzinie 18.30 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika na oś. B. Śmiałego 122 w Poznaniu celebrowaną przez Kapelana Wielkopolskich Wędkarzy ks. Waldemara Kasprzaka, oraz Towarzyskimi Zawodami Wędkarskimi w dniu 21 marca 2009r. na rzece Warcie w Puszczykowie. Dzień Wędkarza ma szansę wpisać się na stałe do wewnątrzzwiązkowej tradycji i obyczajowości, jeśli we wszystkich środowiskach już teraz, przy okazji obchodów, znajdziemy we wszystkich kołach właściwą, społecznie nośną i akceptowaną formułę dla tego wydarzenia. Moim zdaniem, Dzień Wędkarza stanowi doskonała okazję do zaprezentowania proekologicznego charakteru Związku, dla podjęcia powszechnej, ekologicznej edukacji dzieci i młodzieży. Dzień Wędkarza może również stanowić doskonałą okazję do zademonstrowania naszego stanowiska w walce z kłusownictwem i przestępczością nad wodami. Pomysłów jest bardzo wiele. Wierzę, że naszym działaczom, jak i kołom nie zabraknie pomysłowości, a także zaangażowania, by tradycja obchodów Dnia Wędkarza stała się świętem nie tylko wędkarzy, ale stworzyła dobrą okazję do wspólnej refleksji o naszym miejscu w środowisku wędkarskiego działania. Dlatego apeluję do wszystkich wędkarzy, a także wszystkich, którym na sercu leży dobro polskiej przyrody, walka z kłusownictwem i z zanieczyszczeniami środowiska o przyłączenie się do obchodów Dnia Wędkarza, obchodów, które mogą nas wszystkich połączyć w budowie czystej i zdrowej Wielkopolski Koleżanki i koledzy wędkarze serdecznie zapraszam do wzięcia udziału ,wraz z rodzinami, w mszy świętej odprawionej w intencji wszystkich wędkarzy w czasie której ksiądz Kapelan poświęci przyniesiony przez nas sprzęt wędkarski.


Z wędkarskim pozdrowieniem
PREZES ZO mgr Jerzy Musiał

Z www.pzw.poznan.pl

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest kanał Ulgi może mi ktoś napisać?

Według mapy rozpoczyna się za przystanią statków wycieczkowych na wysokości archidiecezji i bignie prosto w kierunku elektrociepłowni garbary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety zapieprz w pracy wiec nie pójdę ale jakbyś wiedział coś na temat zawodów spiningowych w jakimś jeziorku to daj znać. Warty póki co nie znam więc szkoda sobie gitarę zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem feeder i bardzo chciałbym się wybrac na ryby, pogoda mnie drażni. Jest sens jechać

nad warte w okolice Puszczykówka , Łęczycy, tudzież nad Wełnę do Obornik? Mam auto ,więc jakoś to lepiej wygląda. Mam wolne czwartek i piątek. Może ktoś chętny?? Mam auto od 8 do 13 na mały wypad na ryby starczy. A ogólnie to zimno. Umawiałem się wstępnie z jednym kumplem w czwartek i z innym w piątek. Jak by nie patrzeć po 3 miejsca na każdy dzień, W kombi bagażnika starczy. Nie za wcześnie na wypad?? Sorry ,ze pisze o wypadzie na ryby, na temacie Warty, i że wspominam o Wełnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dzisiejszą pogodę.. :roll: teraz w feederem nie wiem czy to dobry pomysł wszyscy teraz łowią na baty lub spławiki, bo na leszcze jeszcze chyba za wcześnie. Może płocie będą brały przy dnie. Spróbować zawsze można daj znać jak było. Ja biorę bata i jade nad moją Cybinę, a jak lód puści to nad Rusałkę lub Strzeszyn, karpik? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w niedziele na dolach w okolicach Radzewa i nawet brały ze 30 okoni złapalismy na czerwonego robaka ale najwiekszy mial może z 15 cm:) ale jak na pierwszy wiosenno zimowy wypad to nawet było fajnie:) Też planuje kupić sobie jakiś niedrogi feeder:) może dobrodziej pochwal się co za sprzęcior kupiłeś?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robal pytanko odnośnie Rusałki i Strzeszyna idzie tam złapać jakiegoś karpika czy tylko sobie pływają i wędkarze opowiadają sobie mity ile to ich tam jest? Albo może inaczej:) jak bede 2 tygodnie chodził codziennie to co jestem w stanie złapać zakładając że warunki będą średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi karpiami w Rusałce chyba jest jak z lotkiem, możesz grać/łowić 10 lat i żadnego nie złowić a możesz w 1 dzień kilka złowić. Ja będę próbował. Ponęcę kilka dni kulkami lub kukurydzą jedna wędka picker druga spławik i zobaczymy co się złowi. Jest tam jeszcze lód? Teraz mi pasuje bo mam wolne od soboty do środy, jak będzie pogoda na bank będę gdzieś łowił :mrgreen: . Na strzeszynie rzadko bywałem ale to zapraszam do osobnych działów :wink:

30 okoni

Przynajmniej wiem że żyją. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie che jechać?? co kupiłem , już pisze. Tanie to może nie jest,ale wiem że dobre i ,że nawet pod karpie mogę to stosować. Mój sklep mieści się na Piątkowskiej w Atanerze, byłem kiedys i pan przestraszył mnie cenami, potem chodziłem gdzie indziej. Ostanio,- gdzie indziej, pani prawie mnie zjadła i wcisneła prawie do kieszeni katalog Jaxona, mówiąc ,że to najlepsza firma na świecie, plus był tam dziadek z bajkowymi opowieściami o 20 leszczach po 7 kilo z pod lodu na warcie, który owej pani przytakiwał na wszytko. Uciekłem i podjechałem pod Atanera(mam go pod oknem niemal). Chciałem Spining lekki z kołowrotkiem(taki chciałem na okonia jazia, małego szczupaka, bo stawiam pierwsze kroki), dostałem za 200zl ze sprzętem do i było miło. no i dziś wróciłem, uzbierałem trochę więcej i dostalem: Mikado Sensual 3,60m/sec. 3+3 c.w. up to 100g plus D.A.M quick SLR spin 540FD za155zł plus koszyki i gruntowe pierdołki, razem 400zł. Nie wiem ile bym zpalacił w necie ale, mam tu na miejscu od zaufanych (już, bo spining sie bardzo sprawdza) ludzi z gwarancja na 2 lata :lol: A co do czwartku piatku, nie wiem jaka pogoda i jak sie z kumplami dogadam, ale pojechałbym do Puszczykówka, albo do Obornik, póki jest auto, na grunt, spławik lub spining. chwaląc sie dalej dostałe piękne wodery z allegro,z a 70zł ze wszystkim takie pod jaja, nówki sztuki, nie śmigane- też bym chciał wyprobować. Chętnych zapraszam nadal, jak by byli, to podam tel i się zgadamy. Otwarty nawet na wasze miesjcówki w okolicach naszego miasta..

W następnym tygodniu tez mógłbym jechać na podobnych warunkach czasowych i miejscowych(pn,wt).

Jak by ktoś wiedział ,że na Strzeszynku nie ma lodu dajcie znać.

A o Wełnie to nowy temat odpalę :lol:

Pozdrawiam Dobrodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bninskim na pewno nie ma bo w niedziele juz bylo blado z lodem połowa jeziora bez lodu. Ja aż tyle za feeder nie dam szukam jakiegoś tańszego kijka około 100 ale jakoś nie mogę się zdecydować no i ja szukam na allegro dość duża różnica cenowa jest. Jeśli chodzi o wyjazd na ryby to ja chętnie tylko teraz akurat czasu brak bo projekt oddajemy i siedzę w pracy od 7 do 20:( Może i ja się skusze i pochodzę troche na Rusałke troche daleko niby mam ale nikt nie mówił że będzie lekko. A gdzie nie można łowić na spin? Na Rusałce czy na strzeszynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rusałce nie wolno spiningować i w nocy nie można w ogóle łowić. Jest podobno drapieżnik sandacz szczupak węgorz, a z białej to karp amur ponoć lin, a leszcze są małe. Musze w sezonie na żywca tam połowić.

Strzeszyn: piękny okoń ale niezwykle ciężko złowić :!: szczupak też jest ale niezbyt duży, karpie po 10kg. Tylko łowić :!:

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...i pozdrawiam amatorów.. byłem na Cybinie na wysokości mostu koło katedry... sama małe płoteczki... łowia na przepływankę.. ale mnie jakos to nie rajcuje... mój ulubiony sposób to na bambra(chyba tak to zwią).. ostatnio kupiłem troszkę haczyków, przyborów wędkarskich i wędeczkę. ale niestety nie ma chętnych którzy pokażą jak i co się montuje.. przy okazji jak ktos jest z Rataj i znalazłby godzinę dwie czasu i mógłby kilka rzeczy wytłumaczyc byłbym wdzięczny.. oczywiście nie bezpłatnie... życzę udanych połowów..dzis chyba skoczę pod most Przemysła.. pozdrawiam i udanych połowów życzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Może ktoś napisać co oznaczają określenia:
Każda większa rzeka jest podzielona na odcinki tzw. obwody rybackie ,każdy z obwodów ma swój numer ,jeśli masz kartę wędkarską to powinieneś mieć też [chyba-nie w każdym jest przymus] rejestr połowu ,w tym rejestrze masz wyszczególnione i opisane wszystkie odcinki obwodu na dany okręg . Jeśli jednak nie masz rejestru to szukaj info na stronie swojego ZO/tak to wygląda w okręgu Dolnośląskim http://www.pzw.org.pl/wroclaw/cms/996/nasze_wody_i_ich_ochrona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.