Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Warta


mikolaj-surma

Rekomendowane odpowiedzi

O Puszczykowie też tak słyszałem lecz nie byłem.

Z Poznańskich miejsc już w marcu i kwietniu kilka razy pojadę na klenia czy jazia o odcinek w okolicy mostu Lecha, w maju zaczną się prawdziwe łowy to chcę ruszyć na Starołękę, Cybinę i poza Poznań a później to się zobaczy.

Forum podaje Ci ile masz postów nieprzeczytanych i nie usuną konta tylko te posty nieprzeczytane staną się jakby przeczytane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

okolicy mostu Lecha
ja już ten odcinek trochę poznałem i powoli przenoszę się w dół, ale te Koziegłowy........ masakra jakaś, dalej już jest dobrze i miejscówki interesujące. Moim celem w tym roku są okolice Owinsk czy jakoś tak, byłem tam na polowaniu i woda też mi się spodobała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro będzie 5-7 st. może warto porzucać choć ze 2-3 godzinki?? co myślicie? Jeszcze nie wiem gdzie? Może od Rocha z prądem..

No też sie chcialem wybrac w te rejony(most Rocha) ale zdecydowalem ze pojade w okolice Owińsk moze jakies okonki a nawet klenik sie trafi:)pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyczę powodzenia ja może skocze w przyszły weekend i ferie wypróbować moje wobki .Gdzie najlepiej o tej porze na klenia i jazia?

Gdzie to sam nie wiem bo jestem bardziej poczatkujacym spiningista:)z teego co czytalem to niby na glebszej wodzie teraz siedza:P ja np jak nie wiem gdzie sie wybrac to wchodze na zumi.pl i szukam fajnych odcinkow Warty w Poznaniu i okolicach:) jutro te Owińska przelece i dam znac co i jak pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Byłem dzisiaj nad Warta chodziłem ponad 5 godz ze spiningiem łapiac na różne kolorki paprochów i...zlapał sie jeden szczupak ponad 50cm chociaz moim celem byly okonki...3 paproszki zostaly zerwane z ryba podejrzewam ze to również szczupaki.Ryba oczywiście wypuszczona spowrotem-niech wroci po 1 maja zreszta widac na zdjeciu:) pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c1677913440e54e.html#v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owińska a pogoda piekna była az miło sie łowiło kilka osób widzialem na feederka łapało ale nie wiem jakie wyniki.W poniedzialek jade znowu nad Warte ale jeszcze nie wiem gdzie dokladnie do obmyslenia:)pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. pozdrawiam wszystkich zapaleńców...własnie kupiłem w kole kolejne znaczki... szkoda tylko że zawody w moim kole odbywaja sie tylko na jeziorach.. osobiście chodze w okolicy mostu Przemysła...łowię dziwnym sposobem.. z gruntu ale ze spławikiem w powietrzu....heh.. nie spotkałem się z innym wędkarzem , który w taki sposób łowi..jesli chodzi o zeszłoroczne "okazy".. leszcz 1.3 kg.. hm. jesli ktos tez łowi biała rybkę to nie zakładajcie w lecie czerwonych ani jakichs owadów.. zaraz te jazgarze i kiełbiki wszystko skubią...pozdrawiam K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już trochę łowie te ryby i na Warcie raz w życiu mnie sprawdzali czy kartę mam:)ale co zrobić...wybierz się za Poznań jeszcze tej ryby zostało pozdrowienia z Rataj dla Rataj:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb jest tu tez duzo.. ale na przestrzeni 20 lat .. od kiedy z ojcem juz łowię to dzis nie to samo jak powiedzmy 5 lat temu...

Apropo... jesli ejst ktos kto orientuje się czy np moge występować w zawodach z innego koła... lub w zawodach spławikowych ogólnopolskich ...niech da znac.. moj walcza tylko na jeziorach a dla mnie to tyci nie w guście.... ale tez się przejadę..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach innego koła nie możesz startować niestety.Wędkarstwo dzieli się na dwie cześći rekreacyjną i sportową jeżeli byś chciał startować w zawodach okręgowych ogólnopolskich musisz należeć do jakiegoś klubu sportowego(wędkarskiego) .. nastepnie sa już ligi klasyfikacje itp i najlepsi startują np w mistrzostwach Polski...tu masz dużo napisane o zawodach tego typu http://www.leszcz.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Warciarzy !

Czy ma ktoś jakieś wieści na temat odcinka Warty we Wronkach i okolicy. Bo mnie doszły nie ciekawe informacje i szukam potwierdzenia. Mianowicie Okręg PZW Poznań nie może tam łowić bo odcinek ten należy do Okręgu Piła z którym nie ma porozumienia w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze spiningu Warta-okolice mostu Królowej Jadwigi do Rocha.Rzucałem na różnego koloru paproszki brań 0!:( niecałe 2 godz łowienia i przegnał mnie grad:)

Jedno pytanko-Złapał ktoś już okonia na spinning na Warcie w tym roku?(ciężko je zlokalizować) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluższej nieobecności. Czy ktoś wie gdzie może teraz stać ryba w okolicach Poznania? Jak wygladają te zakręty za mostem kolejowym na Starołęce bodajże przy oczyszczalni ścieków głęboko tam? warto tam jechać? Jak z dojazdem jeździ tam jakiś autobus? Wolno tam łapać? I pytanie z innej beczki czy miałby ktoś wykaz wód PZW w Poznaniu i okolicach ale nie tekstowy a w postaci mapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam byłem na 1 wypadzie ze spinem w tym roku od 12 do 16 w okolicach katedry potem na Cybinie powiem krótko nie warto jeszcze, u mnie ani puknięcia pytałem po drodze też nic żadnych kontaktów z rybą przyczyny są dwie:

1. Ryby się potopiły

2. Kryzys dotknął ryby i nie biorą.

Przetestowałem kilka wobków pracują jak należy tzn drobna praca ogonowa, w 1 ster się złamał ale tak to jest jak się nie robi z poliwęglanu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w czwartek w okolicach mostu na Hetmańskiej, pogoda słaba, więc na początek kontrolnie po 1 gruncie(ja sprężynę, kolega koszyk:) ) i po spławiku. potem parę rzutów spiningiem. Nic się nie działo, pogoda wypraszała do domu, dużo śmieci na brzegu. Trochę pozbierałem, ale życzyłbym sobie,żeby koledzy po kiju nie śmiecili( do tych co śmiecą). Dziś byłem w Puszczykówku, bardzo piękne rejony , porównując do Poznania, mniej zaczepów, rzeka z fajnymi zakrętami;) ,czysto przy brzegach. brań zero:(. jestem bardzo początkującym spiningistą, więc daje sobie i okoniom czas:) Polecam wszystkim Puszczykówk :roll: o, jak nie na wędce to można coś złapać w obiektywie.

Jakie przynęty polecacie na okonia, może moje są mało odpowiednie?? ale nie znam wszystkich żargonowych nazw, tylko black fury:) ??

Jakie miejsca w Poznaniu i okolicach??

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.