Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki bat na początek?


hexman

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam

albo zakldac krotsza zylke
A dlatego ,że lepiej kontrolujesz zestaw i lepiej podbierasz holowaną rybę ,zestaw skróć o 0,5m ,zresztą sam zrozumiesz jak zaczniesz łowić.

racja ale wg mnie to zależy od ciężaru bata i wielkości łowionych ryb w zasadzie głównie od wielkości bo jeżeli łowi się ryby wielkości 15 cm i wyciąga się je "na klate" to masz racje ale jeżeli wyciąga się sztuki większe i używa podbieraka to nie ma sensu skracać zestawu.

BTW. pamiętam czytając relacje z jednych zawodów na kanale koło szczecina chyba to Kanał Piastowski ale nie pamiętam na zawodach wyciągali ponad 25 centymetrowe płocie "na klate"

Muszę mieć przygotowane zestawy "na zapas" czyli na tych zestawach muszą być już przymocowane spławiki wyważone?
I to sporo zestawów ,bo najlepiej i naszybciej wymienić na nowy zestaw niż go robić nad wodą.

Święta racja. im więcej tym lepiej i najlepiej w kilku gramaturach i kształtach bo nigdy nie przewidzisz jakie łowisko Ci się trafi i jakie będą warunki atmosferyczne(chodzi o wiatr)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dojdzie.. bacik, czy Ty na łowach [!?] heh

Oczywiście, życzę udanych łowów.. Na Wiśle oczywiście, a nie jak to mawia mój kuzynek, też zapalony, czy tam napalony wędkarz "Na zieziorze"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi hexman o 6 metrowe baty, nie znajdziesz dużo lżejszego niż 280g

Nie zgadzam się, to zależy tylko i wyłącznie od półki cenowej.

Owszem prawdą jest ze waga kija niestety nie spada z proporcjonalnie do wzrostu ceny, ale zawsze można się porozglądać.

Można poszukać kompromisu pomiędzy głębokością kieszeni i siłą przedramienia :mrgreen:

Znalazłem coś takiego

Nie znam kija, nie miałem go nawet w rękach ale myślę że jest lepszy od 80% polsko-chińskiego szmelcu.

Ta firma robiła całkiem przyzwoite tyczki dla zawodników w latach gdy nasi rodzimi producenci piłowali w garażach chińskie rury z włókna piłkami do metalu.

Niezależnie jednak od renomy, marki itd ...życie uczy ,że towar trzeba "macać" osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać kompromisu pomiędzy głębokością kieszeni i siłą przedramienia :mrgreen:

To ja ide poćwiczyć, żeby mi się ręka nie męczyła na szkle :lol::lol:

A tak na poważnie to kupiłem bata od twistera teraz tylko czekam, aż dojdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

kolego jarzyna92, teraz pytanie jest już gdzie być powinno :wink:

tyle, że co do zanęty.... to pytanie nie tutaj. zachęcam do zapoznania się, z zawartością forum - znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, zamin jeszcze je zadasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem początkującym wędkarzem i chciałem się zapytać czy na początek wystarczy mi bat 3m dopóki nie zbiorę na lepszy? Jak ma wyglądać hol ryby ? Czy cały czas mam ją ciągnąć cy popuszczać?

łowiłem i łowie rożnymi batami i szczerze 3m batem dużo nie zdziałasz na początku wg mnie uzbieraj na jakis 5-6m tylko nie taki za 20zl bo po 3 rzutach ci się odechce(czyt. waga :cool: )

i wtedy z takim sprzętem możesz zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz niby polapiesz gorszy material ale to jest tak jak z wedka od rusa za 30zl lub jakas firmowa pozadna za 100zl :cool: ja ogolnie nie mam przekonania do tych tanich, obecnie lapie

bardzo fajnym jak dla mnie sprzetem Jaxon Orion 5m z amortyzatorem i lapalem juz na niego niezle rybki :wink: wiec smialo moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy glownie od ryby;p ale takze od samego wedziska i czy lapiesz z amortyzatorem czy bez;p wiadome przy malej rybce energicznie wyciagasz kij i po sprawie przy wiekszej po prostu lekko holujesz i niezbedny bedzie podbierak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy mam ją popuszczać w dół czy ciągnąć cały czas
jak będziesz miał ją na wędce do będziesz wiedział.... tego się nie da opisać, po prostu w miarę zdobywania doświadczenia będziesz wiedział, czy rybę da się wyjąć od razu, czy się jeszcze nie podda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam robić aby go nie stracić

ciągnąć do brzegu - o ile się da.... jak się nie da to starać się nie pozwlić mu wejść w zaczepy.... nie wiem czy jest ktoś kto poda ci gotową receptę.... tego po prostu człowiek się uczy w trakcie łowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mi się trafi np karp 2kg to co mam robić aby go nie stracić z pewnością będzie m i uciekał w krzaki bo taką mam miejscówkę :wink:

heh ale wytlumacz mi dlaczego uprales sie na bata jak chcesz lowic nim karpie :cool:

oczywiscie sa baty przeznaczone do polowu karpi ale to wydatek rzedu kilkuset zlotych

baty z dolnej pulki przeznaczone sa do polowu drobnej bialej ryby typu ukleje,plocie, krapie

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.