Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek gratuluje rybek i fotek są ok.

Tylko to nie te rybki o które "my walczyli", ale sandacze kompletnie nie gryzą. Za chwilę pełnia a one się potopiły. W poniedziałek próbuję wieczorem a od środy urlop :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To widze twardy zawodnik jesteś

Ostatnio jestem prawie co wieczór na rybach, ale one jakoś tego nie doceniają i kiepsko współpracują :lol: Jeszcze między świętami mam urlop i też będę łowił (jak co roku zresztą) o ile nie zamarznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tylko rano [5-7] wspułpracują jutro startuje o 4 rano ,ale przypomniał mi się jeden sposób [po przeczytaniu komentarza na innym forum] z bocznym trokiem

jutro nie omieszkam opisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja jutro cały dzionek na łódce będę sprawdzał sandacze.MoZe będzie tak jak w tygodniu.

Następny weekend to Łeba i dorsze jak nie będzie bardzo dmuchało.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mania a mecz? no nie wygłupiaj się, być poważny, na rybki zawsze zdążysz, a na finał mistrzostw świata, pomyśl :smile:

a od środy urlop

Tomek masz urlop czy w tym czasie planujesz jakieś nocki lub też dwunocki,

jeżeli tak to się wpraszam na twoje łowiska, pomyśl coś o tym może razem sandała zaatakujemy, jakby coś to daj znać jestem w rym okresie otwarty na wszystkie propozycje

a zima nas w tym roku rozpieszcza, i tu czekam na propo z twojej strony, a jak ci spasi to info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tu info, dla mnie zdziwko :shock:

patrze czy to sumisko, lecz nie myślałem że oczy z wiatru mnie wiodły,

a to facio do wody wskoczył i się pluskał jak foka na małych pławkach, no nic pomyślałem mors i tyle niech się pluska,

po przebyciu kilkudziesięciu metrów z małych na duże pławki patrzę, a tu 3 na deskach zasówa, wszystko wporzo, pomyślcie czyż ta żima nas w tym roku nie rozpieszcza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w zeszłym roku było to niedopomyślenia 3 grudzień :shock: a sezon jeszcze trwa prawie u wszystkich. spiningowy jak i za białą rybą (niestety u mnie sie wcisnoł ten okres na szczupaka dlatego pozostaje mi sandał i okoń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A ja dziś idę 100 metrów za dom nad rzekę. Będę łowił 4m. bacikiem. Nastawiłem się na płotkę. Wczoraj o 15.00 i dziś o 10.00 pokarmiłem miejsce łącznie 8 kulami zanęty. :cool: Powiem jak było / ostatnio byłęm bez nęcenia to miałem dobre efekty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz urlop czy w tym czasie planujesz jakieś nocki lub też dwunocki,

jeżeli tak to się wpraszam na twoje łowiska, pomyśl coś o tym może razem sandała zaatakujemy, jakby coś to daj znać jestem w rym okresie otwarty na wszystkie propozycje

Andi, po kolei- mam wolne od środy do niedzieli i chętnie bym z tobą połowił ale.......

1. Jak już parę razy pisałem wody mojego stowarzyszenia nie są ogólnodostępne i mimo szczerych chęci nie mam możliwości załatwienia nawet czasowego pozwolenia dla ciebie :cry:

2. Jesienią łowimy tylko od świtu do 22 więc niesposób zaliczyć kilku dni i nocy łowienia.

3. Nie jestem aktualnie członkiem PZW i nawet nie możemy się umówić np. na Łąckim :cry:

Niestety tych "ale" jest wiele. Mam nadzieję że może w przyszłym roku się spotkamy na rybach (może na Goczałkowickim :?::razz: ) a jak nie to najpóźniej na zlocie :wink:

Chyba, że ty masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Wróciłem właśnie z ryb. Złapałem ponad 50 malutkich płoteczek i jednego malutkiego klenia. Spławik miałem tak wywarony, że tylko kawałeczek antenki wystawał znad wody - jak na lód. Brały bardzo delikatnie, lecz po poprawnym doważeniu spławika prawie każde branie było dobrze zacięte. Ahhh i pomyśleć, że płotki w grudniu na rzece :roll: Sprubuje ziomą z wcześniejszym podkarmieniem, może też będą brały :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Nie wiem czemu się dziwisz? Przecież zima to najlepsza pora na dużą płoć w rzece

Na dużą płoć a nie na 5cm. - 15cm. płoteczki :lol: Chyba powinny już dawno być na jeziorze?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień pływałem wczoraj po Przeczycach. Dwa krótkie sandaczyki (za krótkie). Jeden sandacz spadł mi w połowie drogi do łodzi, kilka brań pustych. Wydawało mi się, że zacięcia w tempo, ale niestety lufy. Tym wyjazdem kończę tegoroczny sezon - raczej mało udany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Tym wyjazdem kończę tegoroczny sezon - raczej mało udany

Za rok napewno będzie lepiej. Ja od 1 czerwca zaczynam zabawe z sandaczami.

A dziś znowu byłem na rybkach i tym razem miałem tylko 8 brań, lecz 6 dobrze zaciętym. Dwa około 20cm. leszczyki i cztery też około 20cm. płoteczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie koncz tylko zaczynaj - pewnie teraz 2 tygodnie najlepsze na sandała beda

a potem mógł by być 10 cm lód i przez ferie żeby moje starorzecze było skute a temperatura sie trzymała. Mam jeszcze takie pytanie ,na co najlepiej sie wybrać jak mrozy odpuszczą a lody stopnieją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Papinos najlepiej - KLEŃ I JAŹ :cool: Jak ja kocham zakradanie się w woderach po cichutku, na pluszkach :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Małe woblerki, błystki obrotowe i heja :wink: Poczytaj troche o tej rybie i odrazu będziesz kumał o co chodzi w zabawie kleniowo jaziowej :grin: Ja miejsca jaziowo kleniowe poznaje po uciekajacej drobnicy. W marcu w takich miejscach z uciekającą drobnica bynajmniej u mnie to tylko i wyłącznie klen lub jaź. Lubią także różnego rodzaju zawady, kaminieste, twarde dno, szybki nurt, w którym wychwytują różne owady. możesz też złapać klenia zawiązują na żyłke sam hak i jakiegoś owada. Brania napewno zauważysz - efektowny wyskok z wody i zebranie owada do pyska... ale nie zawsze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129- pewnie jak sam wiesz Odra do której mam 20 minut rowerem jest świetną rzeką na klenia ,pamiętam jeszcze jak na początku tego sezonu wiosną stało sie w woderach przy warkoczu i waliło małą błysteczką :lol: okonie atakowały po wejściu wirka w wode ,żuty były tak krótkie że cała spiningowa technika wyglądała prawie jak połów metodą muchową :mrgreen: bardzo lubie tak łapać okonie i klenie cicho ,skrzętnie i skutecznie,duzo frajduy też w tym że żyłka 0.12 lub 0.14 obrotówka nr-0 i garbus 30 cm to już był wyczyn :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.