Skocz do zawartości
tokarex pontony

Połaniec - ciepły kanał


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w tym roku już byłem trzy razy na kanale w Połańcu:), znam ten kanał i już mam swoje ulubione miejsca, słyszałem wiele o tym kanale jak i pozytywne opinie tak i negatywne. Oficjalnie uważam, że kanał ma "swoje" ryby, pomimo iż to nie są czasy sławy kanału gdzie okazy stanowiły niejeden rekord a woda była systematycznie wypuszczana, ale ma swoich wędkarzy, którzy tam wracają i ja do tego grona należę. Lubię ten klimat jaki tam panuje, jak w trakcie posiedzenia dobiega do ciebie informacja o tym, jak przy śluzach złowiono 18kg, karpia a na samym ujściu tylko skromne certki:D. jak jeden wędkarz po drugiej stronie kanału wyciąga duże leszcze co godzinę a ty nie wiesz dlaczego, przecież to tylko odległość kilku metrów od twojego zestawu. Nocny odgłos dzwoneczek i blask świetlików snujący się przez cały kanał. Łowiąc tam poznaje się każdą tamkę, każdy głaz który spowalnia nurt i zaczyna rozumieć całą przyjemność złowienia. gdzie zanęcić a gdzie rzucać zestaw.

można byłoby pisać i pisać i pisać...... :D

pozostaję tylko tajemnica wisły przy elektrowni i jej "żelbetonowego progu" i tu wielka moja prośba o pomoc w zdobyciu informacji od pasjonatów owego miejsca

jak na pierwszy post to sobie pozwoliłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

w tym roku, to bardziej było nastawienie pod kątem rozpoczęcia sezonu:) i wpadł tylko mały leszczyk i zbłąkana płoteczka :D

za to w planach jest już nocka i to na ty wekendzie więc myślę że powrócę już z okazem godnym pochwalenia się :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajka :) z racji, że 2x roku zdarza mi się wędkować na kanale wtrącę swoje 5 groszy :mrgreen: ja niestety łowię na bolonkę i preferuję samo ujście kanału a najbardziej pasuje mi miejscówka przed samym portem , tuż przed larsenami ... przy niskim stanie wody nurt fajnie tam kręci i bywały dni, że zdarzało się połowić ładnych cert i kleni ... trafiłem też brzanę (nie dużą) :) drugą interesującą mnie miejscówką jest sam koniec kanału vis a vis końca tej wyspy ... tam staram się wędkować ze środka kanału ... tzn. rzucam kule zanętowe na środek i tam prowadzę spławik :cool: jak by był ktoś zainteresowany to na 99% będę w tej okolicy w lipcu/sierpniu ... pozdrawiam Grisha :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei moje ulubione miejsca na kanale to podobne jak kolegi Grisha odcinek przy ujściu oraz na przewozniku, tam gdzie stoi łódka tubylca :mrgreen:

Zdarzyło mi się też łapać kilka razy w odcinku początkowym kanału przy samej siatce odgradzającej teren elektrowni. Wydaje mi się że w chłodne pory roku może to być dobre miejsce,ponieważ temperatura wody jest tam trochę większa. Jednak przy niskim stanie wody latem jest w tym miejscu trochę niewygodnie z powodu stromego brzegu.... :roll:

I ciężko jest wyciągać konkretne sztuki :razz:

Może na majowy weekend uda mi się tam wyskoczyć :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ktoś wie jak wygląda sytuacja na kanale? Da się łowić?

Nie wydaje mi się żeby dało się już łapać, jeszcze teraz znowu deszcze mają być to woda pewnie wysoka :wink:

A zresztą po takiej wodzie jaka przeszła w Świętokrzyskim to na pewno jeszcze sporo czasu minie zanim sytuacja się unormuje i będzie można liczyć na jakieś wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Gość Grisha

witka ... za niewiele ponad 2 tygodnie pojawię się w Połańcu na wakacje :) oczywiście mam zamiar odwiedzić kanał a raczej jego ujście :mrgreen: Macie jakieś info jak wygląda teraz sytuacja po tej WIELKIEJ wodzie ? pozmieniało się coś ? może pochwalicie się jakimiś efektami ? :razz: w tym roku jak nie będzie efektów na kanale na 2,3 wypady to zamierzam zawitać na główkach jakieś kilometr w dół rzeki :) pozdrawiam Grisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisha witaj :razz:

Właśnie ja też szukam info jak tam na kanale jest teraz ale nikt się nie odzywa w tym temacie :roll::roll:

Mam tylko nadzieję że po tej dużej wodzie nie zamuliło za bardzo kanału :wink:

Jeśli będziesz miał jakieś info to pisz w temacie albo na pw :wink:

za niewiele ponad 2 tygodnie pojawię się w Połańcu na wakacje

Jak powrócisz to daj znać jak tam efekty i czy opłaca się jeszcze tam łapać :wink:

Bo nie będę ponad 100km jechał jeśli kiszka się tam zrobiła :razz:

Ciekawe czy tych główek nie rozmyło bardzo....

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

maju, tak myślałem że się odezwiesz :mrgreen: szkoda tylko, że nie masz świeżych info :neutral: a odnośnie kanału to myślę, że duża woda mogła go nawet odmulić co by było świetną sprawą ... zresztą Wisła ma sporo kilometrów więc jak nie kanał to może główki poniżej a jak nie poniżej to mam jeszcze niedaleko Czarną Staszowską oraz parę główek na jej ujściu :cool: generalnie okrutnie się napaliłem na wędkowanie w tych okolicach i mam nadzieję, że nawet komary tego mi nie zepsują :evil: oczywiście po powrocie nie omieszkam się pochwalić :mrgreen: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie okrutnie się napaliłem na wędkowanie w tych okolicach i mam nadzieję, że nawet komary tego mi nie zepsują :evil:

No komary w tym roku to prawdziwa zmora :razz:

Wiem co masz na myśli też zawsze lubiłem łapać w tamtych stronach, a kanał to moje ulubione łowisko :wink:

Jeśli by go odmuliło to piękna sprawa i może większa ryba bardziej by się tam trzymała...

oczywiście po powrocie nie omieszkam się pochwalić :mrgreen: pzdr

To w takim razie pozostaje czekać na twoją relację :razz: Połamania! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Rafi przyłączam się do pytania bo mam zamiar jechać jakoś niedługo na kanał,ale również nie mam świeżych inf :razz:

Z tego co znalazłem na necie to ludzie piszą że nie ma rewelacji... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;po zawodach na kanale ;zaszczytne czwarte miejsce1,6;jaź;i mnóstwo uklei po prostu zatrzęsienie ;ogólnie woda niska ale coś się działo każdy coś złowił ;-)padło parę karpi leszczy karasi amurek;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;po zawodach na kanale ;zaszczytne czwarte miejsce1,6;jaź;i mnóstwo uklei po prostu zatrzęsienie ;ogólnie woda niska ale coś się działo każdy coś złowił ;-)padło parę karpi leszczy karasi amurek;

No to graty Rafi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.