Skocz do zawartości
tokarex pontony

Połaniec - ciepły kanał


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań z wiązanycj z ciepłym kanałem w Połańcu:

1. Jaka powinna być masa wyrzucanego zestawu?

2. Czy możliwe jest wędkowanie Feederem cw. 80g?

3. Jaka przynęta , nastawiam sie na białąrybke ?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Naprawde nikt tam nie bywa ? No może jednak kilka słów ?

Pewien tak znajomy mi mówił że nie warto tam sie wybrać. A przypadkowy wędkarz spotkany w sklepie wędkarskim również nie polecał tego łowiska. Z tego co wiem takim feederem jak masz spokojnie dasz sobie rade.Mi te dwie osoby wystarczająca zniechęcili żeby tam jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie widze musze odpowiedziec na pytania, jakos nie chce mi sue wierzyc w to, ze nikt tam nie jezdzi. Dzieki za jedna odpowiedz , jak by bylo ich kilka to mozna jakos sie ustosunkowac, a tak to kolega kolegi koledze mowil, ehhhhhhh, pojedziemy zobaczymy, lub zostane przy wisle okolice Chotczy, Wisła zrobila tam piekne miejsca, nawet sie nie spodziewalem.

A co do Polanca to zwykla ciekawosc. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie widze musze odpowiedziec na pytania, jakos nie chce mi sue wierzyc w to, ze nikt tam nie jezdzi.

Nie oczekuj, że w ciągu 2 dni odstaniesz 10 odpowiedzi na temat dość specyficznego łowiska :wink:

Inna sprawa to niechęć do dzielenia się spostrzeżeniami. Ja założyłem temat o łowisku Pstrążna chyba z rok temu i nikt się nie wpisał :lol: A karpiarze jeżdżą tam na okrągło :lol:

W temacie o Rybniku też głównie moje relacje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

bylem tam 3 razy, filozofia wedkowania nie rozni sie w zasadzie od wislanej, feederek z koszyczkiem, slodka zaneta, piernikowa lub karmelowa, jedno co warto miec ze soba to zapach truskawkowy, czasami to zabojcza bron na biala rybe, w zasadzie jesli woda jest ciepla to zaryzykowalbym od razu dodanie ww. zapachu np. MVDE, latem lepiej jest stanac blizej ujscia kanalu do Wisly, zima raczej blizej upustu wody, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info. A co teraz sie tam dzieje ? Dużo ludzi na tygodniu ? Czy mozna liczyc na jkies brania? Ja chce nastawić sie na Leszcza , czy to ma sens w tym miejscu?

Jaki brzeg i jaka mase koszyczka zalecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylem tam 4 lata wiec nic nie moge powiedziec na temat miejscowek, wolne miejsce znajdziesz napewno, kanal ma jakies 2 km dlugosci, biala ryba bierze zawsze, czasami sa to kloce, czasami pitki, ale brania sa zawsze, co do koszyka to wiadomo - trzeba dopasowac do uciagu wody i warunkow (wiatr), mimo watpliwych walorow krajobrazowych polecam to lowisko jako zimowe i nie ma co go porownywac do Chotczy (oczywiscie chodzi o zimne pory roku) to inna liga tyle ze daleko... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi byli tydzien temu podobno lapali leszczyki ale zaden nie przekroczyl 30 cm najlepiej jak bys mial ponton i przeplynac na druga strone a koszyk 80g przesada wystarczy 40-50 chyba ze woda pojdzie do gory najlepsze efekty byly na kukurydze i kanapka (pinka+czerwony oczywiscie maly)co do ludzi to troche tam przyjezdza lepiej zajechac wczesniej osobiscie pojechl bym na niekurze ladniejszsze miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem , zobaczyłem i polecam, pojechalismy i polowilismy, Certy bylo ich kilkanascie i wszystkie powyzej 30 cm, trafily sie plocie i leszcze . Ogolnie miejsce ok, tylko malo atrakcyjne pod wzgledem przyrodniczym.

Polecam jako przeprawe przed sezonem, mozna powedkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
Mam kilka pytań z wiązanycj z ciepłym kanałem w Połańcu:

1. Jaka powinna być masa wyrzucanego zestawu?

2. Czy możliwe jest wędkowanie Feederem cw. 80g?

3. Jaka przynęta , nastawiam sie na białąrybke ?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

ja jutro tam jade jak wróce to coś napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań z wiązanycj z ciepłym kanałem w Połańcu:

1. Jaka powinna być masa wyrzucanego zestawu?

2. Czy możliwe jest wędkowanie Feederem cw. 80g?

3. Jaka przynęta , nastawiam sie na białąrybke ?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

około 80 gr min na drugie pytanie chyba nie musze odpowiadać odpowiedż zawarta jest w pierwszym , przynęta na połańcu wszystko ale ja wedkuje głównie na czerwonego pinke i biały a w głównej mierze to zależy od tego na jaką rybe się nastawiasz .

dzisiej byłem na połańcu cofka z wisły woda nie zawysoka ale w sam raz połapałem głownie okoni nie były to rekordowe sztuki ale 5 takich po 20 cm uwarżam żę połów calkiem udany wszystko na czerwonego i dwa biegasy na pinke . moja walka trwała około 4 godzin pózniej przeniosłem się na rzeke i tam 4 godziny i 3 płocie i okoń ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam ! Ja byłem początkiem kwietnia kilka razy . Wyniki narazie marne > małe leszczyki , kleń i kilka płoci ale drapieżniki zaczynają "chodzić" a maj sie zbliża....:) pozdrawiam
WITAM Dzięki za odpowiedż Pozdrawiam i dobrych połowów w tym roku JERRYS55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Grisha

odświeżę temat :) wybieram się do Połańca 18 lipca na jakieś 2 tygodnie ... oczywiście zamierzam tam powędkować :cool: bolonka "7" będzie grana ... może coś napisać czy coś się dzieje nad wodą , jak rybostan i obecny stan wody ? z góry dzięki - Grisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.