Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

mistrall shogun


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam usilnie wędziska typowo "okoniowego".

Przerzuciłem sporo kijków ze stajni Dragona, Kongera, Robinsona ale najbardziej przypasował mi Mistrall SHOGUN Spin 2,75m. c.w.do 10g.

Nie mam zadnych doswiadczen z wedkami tego producenta. Moze ktos posiada ten lub podobny wyrób Mistralla.

Jak wygląda serwis?

Jak sie sprawuje w "boju"

Proszę o nawet zasłyszane opinie o tych wędkach bo w necie jest o nich mało.

Jak na razie jedyna alternatywa dla tej wędki to: Konger World Champion Tango 2,7m. c.w. 1-10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

keri ja właśnie zakupiłem Kongera aviatora 2,8 do10g. bardzo piękny kijek dobrze wykończony przelotki sis ogromnym plusem jest bardzo ale to bardzo krótki dolnik. Bardzo dobrze wykończona i wyważona wędeczka polecam w 100% Bardzo przystępna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam!

a na jakie przynęty chcesz nim łapac i jaką rybke????

mam takiego kijka z przeznaczeniem na sandacze!w minionym sezonie dobrze go nie sprawdziłem bo sandacze słabo mi brały!a gdy szczupaczek się uwiesił to czesto z niego mi spadaly!moim zdaniem jwzeli chcesz na szczupaka to odpada!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam welfron1,

rozumiem, że masz na myśli, że kij będzie zbyt twardy? miałem w ręce 2,59 i jest faktycznie twardy, miałem 2,9 i jest pałąkowaty zbyt paraboliczny jak dla mnie, preferuję kije o szczytowej akcji i miałem nadzieję, że ten taki będzie ale dzięki za podpowiedź muszę go jeszcze obejrzeć a i jaki kołowrotek proponowałbyś do tego lub podobnego kija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

sorki ze tak na raty ale problem z intern!

kij jest twardy i o szczytowej akcji!

będzie zbyt twardy
na szczupaki napewno!

wiesz co przed zakupem kija przykręć do niego kręcioł i sprawdz jak się trzyma bo mój ma tam właśnie wade!lekko na boki się przechyla!

i jaki kołowrotek proponowałbyś do tego lub podobnego kija?

powiem tak nie jestem w tym temacie tak dobry zeby ci poradzić!

sam ostatno rozgladam się za kreciołkiem!

:!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "mistrall shogun" o podanym przez Ciebie CW nic nie powiem bo go nie znam. Mam mistrall shogun 2,75m CW do 10g "okoniówka". Kij świetny, szybki, i właśnie dość sztywny. Myślę że cała seria "shogun-a" jest właśnie taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki właśnie na powermesha tez się napaliłem takiego 2,7 c.w. 10-35, faktycznie ma on lekko przydługi dolnik i wystaje trochę za łokieć a do łódki to lekka wada ale poza tym pięknie pracuje i naprawdę leży jak ulał polecam te kijki mam znajomego, który ma sklep w Siedlcach i też dość tani ma te kijki, sam je sprowadza ale niestety nie dorobił się strony jeszcze. a co sądzisz o kręciołku exceler plus 2500 do tego kija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powermesha tez się napaliłem
dobre kijki :cool: ja polecam, dobry kij w tej klasie cenowej.
exceler plus 2500
pewnie jest ok bo stał sie modny. Złych opinii nie słyszę. Ja kupię teraz sobie RYOBI ZAUBER-a o nim słyszę tylko pozytywne opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Na początku tego sezonu kupiłem Mistralla Shogun 2,75 do 10g i bardzo mi kij leży. Akcja szybka, czuje się wszystko o co przynęta zahaczy. Kij BARDZO lekki, nie leci "na pysk", nawet po wielogodzinnym machaniu nadgarstek nie daje o sobie znać :) Kijka polecam, bez większych problemów holowałem na nim również średnie szczupaczki (do 60 cm). Jedynym minusem (dla niektórych) może być dość wąska rękojeść przy uchwycie kołowrotka, posiadacze większych dłoni będą musieli do tego przywyknąć.

Dodam że niedawno mój wieloletni Mikado Milennium Spin 5-20g nie wytrzymał zaczepu (heh, pękł mimo że przy próbie pompowania hamulec kilkakrotnie prawidłowo zapracował, ale cóż, kij miał ok 8 lat). Teraz kupiłem oczywiście Mistalla Shogun 2,59, cw 7-25g. Porównywałem go Dragona Millennium Pike i Daiwe PowerMesh ale Mistrall jakoś najbardziej mi leżał. Dragon ciut za ciężki a w Daiwie łącze segmentów było nieco luźne (mam nadzieję że tylko ten egzemplarz był "trafiony" - w końcu to Daiwa :D). Co prawda akcja w tym Mistrallu chyba nie tak szybka jak w modelu do 10g (wrażenie z pierwszego łowienia) aczkolwiek mi to w niczym nie przeszkadza. Mając już 2 Shoguny z czystym sumieniem je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, którą wędkę wybrać. Łowił Będę głównie na Wdzie (rzeka o małym/średnim uciągu). W obu przypadkach zastanawiam się nad wędką 2.7m c.w. 7-25. ma to być kijek szczupakowo/trociowy. w różnych sklepach wędki te mają różne ceny. W jednym jedna w drugim druga. Słyszałem, że shogun jest trochę za twardy, nie wiem jak amundson, szczerze wolał bym kijek ze szczytową akcją ale nie za bardzo sztywny(oba mają szczytową akcję).

Jednym słowem co polecacie i która z tych wędek jest klasowo lepsza ?

P.S. A może Mistrall Katana spinn, wie ktoś coś o tej wędce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodrygol, mam Amundson'a nawet tu kiedyś o tym pisałem ( http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=9217 ) cw. 5-25g tylko w długości 2,44 to dobry kijek nawet na szczupaka jest mocniejszy niż większość kiji 10-30g ale to patyk na zbiorniki stojące.

Na rzekę, i troć wg mnie się nie nadaje, raz za mała gramatura, a dwa zbyt krótka i niewygodna rękojeść biorąc pod uwagę długi i siłowy hol.

Artech dobrze Ci radzi poszukaj czegoś minimum 10-40, w długości np. 2,6 ale z dłuższą i wygodną (w chwycie oburęcznym) rękojeścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramaturę kija dobrałem taką, gdyż będę łowił tylko we Wdzie. To raczej niewielka, wąska rzeka i nie ma co łowić na przynęty powyżej 20g. A co powiedzie o Shogunie, lepszy od Amundsona ? No i czy Amundson jest naprawdę aż tak bardzo sztywny ?

Jak wiecie to napiszcie mi jaką akcję ma Shimano Katana Super Sensitive 2.7m 7-25g, czy jest sztywna czy miękka i czy nadaje się na rzeki z małym/średnim uciągiem

Tak btw. jaki kijek byście mi polecali na te warunki co opisałem tak do 220 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramaturę kija dobrałem taką, gdyż będę łowił tylko we Wdzie. To raczej niewielka, wąska rzeka i nie ma co łowić na przynęty powyżej 20g.
Spróbuj takim kijem pociągnąć 8-9 cm trociowego woblera pod, nawet niewielki, prąd i powodzenia życzę :wink: Wobler nie waży więcej jak 10 g :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ostatnio nabyłem wędkę mistrall shogun spinn 2,75, 5- 25 g. Łowię sandacze i szczupaki, przeważnie na gumy, rybki z niego nie spadają. To najlepszy spinning jaki miałem, a było troszkę tego. Cena bardzo przystępna i najlżejszy w swojej klasie, tylko 138 g. Przy tej długości ciężko znaleźć lżejszy. Kołowrotek jaki używam to okuma epix pro 20 z górnym hamulcem. BARDZO POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

wykonanie spoko, dolnik w sam raz mocowanie kręciołka mogło być lepsze przelotki zwłaszcza na szczytówce mogły by być wyższe ogólnie ok.wędka wody jeszcze nie widziała ale na sucho gnie się pięknie.Do tego dodałem kręciołka ryobi zauber 1000 którego miałem wcześniej na innym kijku który uszkodziłem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam

A czy ktoś z Was wyjął z wody kilogramowego szczupaka na tego Shoguna 2,75, 7-25 g ???

Ja tak. i .... zaraz go sprzedałem !!!

Kijek w ręku fajny,lekki, kleniowy, ale pierwsza brzana około 50-60 cm, zeszła mi z kija.

Pojechałem na wodę stojącą i zaciąłem szczupaczka trochę ponad 50 cm i kilogram.

Wędka w ogóle na nad nim nie panowała ! Nie szło go holować i doholować !!

Za to kijek 2,90 15-45 był świetny, na rzekę OK, ale myślę ,że górne 45 jest przesadzone, złowiłem na niego wiele szczupaczków, ale średniaki, nic gigantycznego, więc nie wiem jak się zachowałby pod np. 5 kilowcem, może tak jak ten 7-25 pod kilowcem ??

Tego też sprzedałem i kupiłem inna pałę. Ponadto raził mnie dolnik, średnica chyba 16 mm jak cienka parówa a uchwyt kołowrotka taki,że Quantum Optix 40 nie dał sie zamocować, uchwyt na kołowrotek maksimum klasy 2500-3000, więc trochę rozstrzał parametrów, kij mocny trociowy nawet,ale na kołowroteczek filigranowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.