Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwagi techniczne do forum i portalu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
Jakie mogą być powody tego że nie mogę zamieścić żadnego zdjęcia w załącznikach???

A nie przeoczyłeś takiego komunikatu ? (to w czerwonym) :lol:

komunikatd.jpg

Lepiej wstaw zdjęcie na serwerze zewnętrznym i podlinkuj w poście na haczyku, prosciej i nic nie trzeba konwertować.

Winko, ja zwykle korzystam z http://imageshack.us/ zresztą wspomniałem o tym kiedyś przy okazji np. tu http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=8910&start=30 , 4 post od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za pomoc!

A nie przeoczyłeś takiego komunikatu ? (to w czerwonym)

Ja jak widać zaliczam się do grupy użytkowników którzy niby widzą wszystko a później robią wielkie oczy po upomnieniu od admina a w duchu sobie myślą: faktycznie, w jaki sposób ja to przeoczyłem???? :shock:

Jeszcze raz wielkie dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Sytuacja kiedy po wpisanym poscie kilka wyrazów kluczowych jest podlinkowanych jest trochę denerwująca...to taka dygresja bo pewnie dalej tak będzie. :razz:

Dla mnie osobiście sytuacja jak i za co utrzymać tą stronę jest bardziej denerwująca, więc jeżeli nie znajdę innego sposobu a to wjakiś sposób w tym pomoże, pewnie właśnie dalej tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy wy też musicie się przy każdym wejściu na forum ponownie logować pomimo zaznaczenia opcji "Zapamiętaj ustawienia"?

Trochę to irytujące a nie wiem czy problem leży po mojej stronie czy po stronie forum (na innych stronach takie zdalne logowanie działa mi bez zarzutów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam, reklamy na haczyku ładują się po kilku sekundach wygenerowania strony tym samym odniżają tekst w momencie gdy chce sie wejsc w odpowiedni odnośnik. Przez to zawsze klikam w zły temat. Macie to samo? Korzystam z ipada więc może to jest przyczyną?! Ktoś jeszcze ma podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Ja mam pytanie czy nie można ustawić dwóch rzeczy:?

- przekierowywanie do ostatniego nieprzeczytanego postu w danym temacie od momentu ostatniego logowania się bo teraz przerzuca po kliknięciu w temat na jego koniec a jak temat z odpowiedziami na dwóch czy trzech stronach trzeba się wracać samemu, przy takim ustawieniu jak sugeruję lądowało by się w miejscu od którego ma się nieprzeczytane posty, zwiększenie liczby postów do 50 na stronę a tematów do 25 na stronę też by pomogło.

- zwiększenie ilości postów nieprzeczytanych niekasowanych systemowo od ostatniej wizyty na forum bo 200 postów to trochę mało, choć 1000 by było a powyżej tego nieprzeczytane by kasował system automatem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarIvan, Duża popularność, oglądalność portalu i forum haczyk.pl a tym samym obciążenia serwera wymusiły takie ustawienia i te, są obecnie najbardziej optymalne aby forum w miarę szybko i stabilnie działało.

pogori, Podczas rejestracji jest wyraźna prośba o zapoznanie się z regulaminem forum a link do niego jest na każdej stronie forum i nic co jest zgodne z regulaminem forum tutaj nie ginie.

Stąd skoro komuś nie chce się z nim zapoznać, uszanować zasad tu panujących oraz czasu mojego i innych użytkowników. To jeżeli o mnie chodzi, to mi na takich użytkownikach nie zależy i coraz rzadziej tracę czas na wysyłanie jakichkolwiek informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
CarIvan, Duża popularność, oglądalność portalu i forum haczyk.pl a tym samym obciążenia serwera wymusiły takie ustawienia i te, są obecnie najbardziej optymalne aby forum w miarę szybko i stabilnie działało.
Zmień skrypt na nowszy by Przemo to zabytek. Osobiście administruję forum o innym zakresie tematycznym ale sporo większe niż to (największe w Polsce o ile nie w Europie) również z portalem, byłem moderatorem na największym forum ogrodniczym w sieci jakie istnieje (to jest z pewnością największe w Europie) i żadne nie jest postawione na tym skrypcie, wszystkie latają na najnowszej wersji phpBB 3.0 11. z wieloma udogodnieniami dla forumowiczów min. z tymi o jakich pisałem. Może czas pomyśleć o lepszym skrypcie i zmianach wizualnych by forum i portal przyciągało jeszcze bardziej a tym samym stało się największym i najbardziej pożądanym w odwiedzaniu przez społeczność w kraju i za granicą? jednocześnie minimalizując bywalność ludzi na innych tego typu forach i portalach jakich w sieci nie mało a już graficznie /wizualnie ciekawszych. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem ze pod moimi postami nie ma mojego "podpisu" Miałem tam link do kanału YouTube oraz swoje "życiówki". Po prostu zniknął. Szukałem go też w opcjach swojego profilu - nie ma tego okna gdzie mogłem edytować. Początkowo myślałem ze coś "odznaczyłem" i zniknął - niestety sprawdzałem kilka razy i nie wiem co jest grane... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarIvan, Duża popularność, oglądalność portalu i forum haczyk.pl a tym samym obciążenia serwera wymusiły takie ustawienia i te, są obecnie najbardziej optymalne aby forum w miarę szybko i stabilnie działało.
Zmień skrypt na nowszy by Przemo to zabytek. Osobiście administruję forum o innym zakresie tematycznym ale sporo większe niż to (największe w Polsce o ile nie w Europie) również z portalem, byłem moderatorem na największym forum ogrodniczym w sieci jakie istnieje (to jest z pewnością największe w Europie) i żadne nie jest postawione na tym skrypcie, wszystkie latają na najnowszej wersji phpBB 3.0 11. z wieloma udogodnieniami dla forumowiczów min. z tymi o jakich pisałem. Może czas pomyśleć o lepszym skrypcie i zmianach wizualnych by forum i portal przyciągało jeszcze bardziej a tym samym stało się największym i najbardziej pożądanym w odwiedzaniu przez społeczność w kraju i za granicą? jednocześnie minimalizując bywalność ludzi na innych tego typu forach i portalach jakich w sieci nie mało a już graficznie /wizualnie ciekawszych. :wink:

Który to już rok i raz to słyszę... I nawet bym coś w tym kierunku zrobił... tylko jakoś nikt nie chce... zasponsorować tego tematu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem ze pod moimi postami nie ma mojego "podpisu" Miałem tam link do kanału YouTube oraz swoje "życiówki". Po prostu zniknął. Szukałem go też w opcjach swojego profilu - nie ma tego okna gdzie mogłem edytować. Początkowo myślałem ze coś "odznaczyłem" i zniknął - niestety sprawdzałem kilka razy i nie wiem co jest grane... :???:

A zauważyłeś regulamin forum?

No to, możesz nie szukać w opcjach, wystarczy że ja mam odpowiednią.

Niemniej skoro temat został poruszony i że ostatnio takie linki stały się w podpisach bardzo popularne informuję narazie bez ostrzeżęń, że przed zamieszczeniem warto się wczytać w regulamin forum pkt 11 i zastanowić się czy jest z nim zgodny

Niepodoba mi się również u niektórych, forma, rozmach i rozpiętość tych linków, gdzie niejednokrotnie podpis po napisaniu posta jest pięć razy większy...

Dlatego wkrótce napiszę co i jak z linkami do filmów na you tube w podpisach a póki co niektórzy je dzięki moim czarodziejskim mocom stracili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan
Który to już rok i raz to słyszę... I nawet bym coś w tym kierunku zrobił... tylko jakoś nikt nie chce... zasponsorować tego tematu
nie bardzo rozumiem? skoro i tak opłacasz serwer - hosting i domenę to jakiż problem przenieść forum na nowy skrypt i zrobić to forum ciekawsze wizualnie z wieloma możliwościami jakich na tym skrypcie nie ma, przecież to nic nie kosztuje poza pracą własną jaka należy w to włożyć.? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

tomik, ja nic nie narzucam, dlaczego cię to rozbawiło, przeniesienie takiego forum i postawienie go to w porywach 4-8 h roboty by śmigało aż miło na nowym skrypcie. Inna kwestia dopasowanie skórki i jej graficzne zmiany oraz dogranie ulepszeń do podstawowego stylu jakieś kolejne z 2-4h nawet na drugi dzień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyśl o tym, że lepszy skrypt ( IPB, vbulletin etc ) potrzebuje także lepszego, wydajniejszego ( czytaj droższego ) serwera. Do tego dochodzi kupno licencji plus odnawianie licencji, plus masa pracy przy konfiguracji. Sam niemogłem się połapać w mnogości funkcji dostępnych w invision power board po przesiadce z php a miałem sporo czasu wolnego. A teraz wiadomo każdy pracuje i brakuje na wszystko czasu :) a to 4-8 godzin rozbawiło mnie to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.